Споделена история от Наркотици и алкохол

Страх ме е да изтрезнея
Аз съм младеж на 20. Преди 3 дена разбрах, че съм стерилен. В първите няколко часа не ми пукаше особедно, но в последствие се замислих за бъдещето. За това как след 10-15 години може би ще искам семейство, как ще кажа кажа на родителите си и т. н.
И така, в един момент се намерих полу-пиян и продължавайки с пълна сила надигах бутилката. Напих се много. В следващите два дена почти не се прибирах в къщи. Ходих от гости на гости, по приятели, по барове, обикалях по улиците по сред нощ с бутилка в ръка. Прибирах се, за да се наспя и евентуално да хапна нещо. Беше ме страх да изтрезнея защото знаех, че когато това стане, ще потъна в мисли и депресия.
Тази вечер, на поредното гости, приказвах с един от най-добрите си приятели. Споделих му всичко до с откровение до голота. За безплодието, за непрестанното пиене и за нежеланието ми да се прибирам в къщи заради страха от разговора с родителите ми. Не получих никакъв съвет от него (завалията беще също много пиян), но осъзнах нещо. Това не може да продължава. Осъзнавам, че това не е решение, но просто не знам какво да направя.
Затова търся съвет от вас, добри хора.

Коментари

1.   Авторе, знам че не е лесно, но поне се радвай, че не си болен от рак или друга страшна болест. Стерилността в наши дни не е чак такъв голям проблем. По принцип може да се вземат няколко сперматозоида директно от тестисите и един да имаш жив, пак може да се заплоди с него жената. Дори да си 100% стерилен, има семенни банки. Не е нужно да казваш на вашите, един ден само на жена си и се разбирате какво да предприемете, но в НАЙ-НАЙ лошият случай просто ще се вземе семе от семенната банка и пак ще имаш дете. Да не говорим, че след години толкова ще е напред медицината, че ще може и без полова клетка да се запложда яйцеклетка.... стига се коси заради глупости, а си гледай живота и младостта

2.   Посъветвай се с някой специалист. Колкото до родителите ти няма какво да ти кажат. Все пак са ти родители ще те обичат въпреки всичко ;)

3.   в зависимост какъв е точно стерилитета има шансове и за лечение. отделно мъжете се развиват до 25, така че моли се просто да имаш по-забавено развитие. говоря биологично, не ментално. изтрезней първо хубавичко и отиди отново на уролог, но този път на друг. ако имаш приятел учещ биология го помоли да ти направи тест за активонст на семенна течност. и няма нищо страшно. когато си жив и здрав всичко ще е наред!

4.   Здрасти, историята ти звучи доста шокираща за един малд човек, но докато четох се замислих за нещо - какво добро можеш да направиш в бъдеще за едно детенце, захвърлено на грижите на специалистите от нчкой дом.. и как можеш с най-добри чувства да спасиш нечий живот! Така, че не губи надежда, технологиите напредват, а дори и да не можеш да имаш твое генетично дете, то винаги можеш да осиновиш и да направиш огромно добро! :) Късмет!

5.   :))
Напомняш ми за мен самата, макар че си момче :))))
И аз имах диагноза "стерилитет", която за съжаление
се оказа погрешна... сега съм майка на 23-годишен син...
Е... моите връстнички вече са баби, но какво пък - и аз се
радвам на техните внуци...
Нито една диагноза не е окончателна...
? кой ти каза, че си стерилен???
Пък и - времената се менят; медицината се развива...
И друго - и преди 30 години и сега, мисля, че не съм оценявала хората, които са ми близки, според репродуктивните им способности...
Приеми факта; но не му отдавай толкова голямо значение...
нещата ще се наредят впоследствие.

6.   Добри съвети са ти дали по-горе. Аз бих добавила - не пий само си усложняваш положението.

7.   Пиянството е най-нормалната реакция. Но, стига вече-приемаш нещата и продължаваш напред. Не се притеснявай от вашите-те са ти родители и те обичат.

Ели.

8.   Радвай се, че си жив и здрав, а ако родителите ти те обичат и намериш жена, която истински да те обича... просто забрави какво са ти казали лекарите.

9.   направи нови изследвания на друго място, грешки стават, освен това, мисля че има някакво лечение за това, консултирай се с няколко доктора първо дали наистина си стерилен и второ дали можеш да се подложиш на лечение. Ако се окаже, че не може да се излекува, не се измъчвай, живей си живота като преди, един ден, когато почнеш да мислиш за деца, варианти има - както казаха и по-горе - има банки за сперма, може да си осиновиш детенце, изобщо варианти има, не се отчайвай и не си прецаквай живота, вивей пълноценно и се забавлявай!
момче от сф

10.   Да не мислиш, че да имаш деца е голям кеф. Това което те измъчва дори и идея си нямаш колко е безмислено.