Споделена история от Наркотици и алкохол

Друсам се редовно с пико или така наречения метамфетамин
Моята история е следната:На 14 години опитах трева и ми хареса пушех 1-2 пъти в месеца но след това станах дилър за себе си и почнах да пуша редовно секи ден по 6-7 пъти но имаше период във които неме ловеше честно казано и минах на амфети закачих се за тях в продължение на 2 седмици но неми харесаха така да се каже много ме боляха зъбите от тях и неможех да се храня... Понеже дилрът на амфетите ми дължеше 20 лв ми ги върна във 1 хапче екстази и тревичка малко... Екстазито много ми хареса в интерес на истината закачих се и за него но в секи следващт бонбон които гълтах ефекта намаляваше и тябваше да изпивам по 2-3 за да имаше същия ефект като в началото но ги спрях защото ми костваха много пари... На 16 ми рожден ден реших да се нажуля и ми хареса въпреки че беше преди 2 месеца... Сега съм на пико и нищо друго секи ден се друсам с пико и имам проблеми със семеството ми само караници за най-малкото и аз ги обръщам в големи скандали немога да го спра честно казано като се опитвам изпадам в депресия нямам сила дори да изляза от нас... немога да повярвам в период на 2 години в какво се превърнах...

Коментари

51-58 от 58

68.   Започнах горе-долу на 14-15 и аз, но почти през цялото време съм взимал само в петък, събота или по някакви празници. Спирал съм за месеци, година дори, но се връщах винаги пак. Ако останеш в същата среда и хора, и спреш всичко, живота ти ще се вижда адски скучен и ще си много депресиран. Възможно е дори да изгубиш комуникативните си способности. Трябва да намериш какво да те радва, забавлява, хоби, сериозни амбиции в дългосрочен план, физическа активност, постоянно да се стремиш да се усъвършенстваш, нова обстановка, нови хора. Изолирай се от всички неща, които са те свързвали с този начин на живот.

69.   Баа друсалките на по 14, 15, 16 мноо сте големи да знаете...
Не мога да ти помогна ама май нещо имаш проблем с волята и честта като цяло, щом си започнал няма излизане от тая схема.
Късмет и здраве

70.   Само този който е минал и го е преживял или преживява може да разбере какво се случва с теб... Аз бях на помпи около 2 години а преди това от мн малка го взимах.. Света се променя след като мн години си живял в измислен свят.. Хората стават елементарни, нищо не може да те трогне и учуди, всичко ти е тъпо искаш нещо което да те изпълни но след очите от който си гледал когато си взимал или взимаш няма такова нещо... Аз около година и нещо не бях взимала защото бях бременна но понеже и мъжа ми е същия като мен след като родих решихме да си вземем и така го правим всяка седмица... Искам да спрем имаме прекрасни деца не живеем ухилен живот но си имаме дом, работа... Нз как да изтръгна онова чувство когато ми се приисква... Пилото пържи яко и не ми действа както преди сега ми е хубаво няколко часа и после 2 дни ми идва да умра... Не мога да ти дам съвет как да го спреш но понеже знам какъв ад е и колко се съсипва човек и външно и психика и най вече нерви.. Аз все сърце ти казвам спри го... Бори се с себе си и с всеки изминал ден в който не взимаш ще се чувстваш горд със себе си колкото повече дни минават толкова повече ще се нахъсваш че можеш и че успяваш... Успех

71.   Една идея какво да правя когато след 3 години употребявам пико на фолио (пуша го) и вече ми омръзна, усещам насищане на организма, ясно е че по някога ми е писнало от мн неща, но не хващам параной както хората около мен, но спра ли почват голвми мъки в органзизма всичко ме боли ставитее, основно надуват ми се. ръцете, както и получавам кризи от жлъчката, и се стига до болница 4 дена без ясна диагноза, но аз за мен си е знам.

72.   Към номер 11, Моника: Момиче, не можеш да сравняваш някви си размисли с наркотиците :DDDDD. И да го иронизираш, че не можел да спре. Ти нормална ли си? Пушила трева два пъти, напила се 5 и 'айде, дава акъл, че всеки можел да спре, стига да го поискал... Наркотиците са кофти игра, не всеки умее да се откаже преди да е загубил (защото то е ясно, че няма какво да спечели накрая, освен място в гробището). Недей много знай, ако обичаш. Философстването ти ако е било такова в дните ти на "разсъждения колко е нечестен и корав света :((( ", не знам как не си си теглила ножа. Информирай се преди да говориш.
Колкото до проблема ти, единствения начин е детокс... А след него още повече усилия да останеш чист и най-вече : намери си групичка, която също се е отказала от наркотиците и се придържай към нея. Не се връщай при старата си компания ДОРИ ЗА ПО КАФЕ или за 10 минути. Това е начинът. Прекъсваш си връзката с всички дилъри и т. н., дори пари да ти дължат. Освен ако не смяташ, че парите са ти по-важни от здравето. УСПЕХ, МОЙ ЧОВЕК :)! Ще се справиш, бъди на щрек!

75.   Абе хора, момчето има нужда от помощ, вие тука се хвалите кви яки семейства имате, че никога не сте и няма. Алоо, я се успокойте малко, тук е неговата история, а не вашата!
Сега накратко. Сигурен съм, че не искаш да свършиш в моргата на 25, даже може и по-рано, щото пикото тва прай с хората, както и амфетите и херцата. Просто от амфетите става по-бавно и рано или късно минаваш на друго. Рано или ксъно ще ти опадат зъбите, косата, ще ти се чупят костите лесно, ще си нервак, възможно е да посягаш на близките си и какво ли още не мога да ти изброявам каквото съм виждал! Спри докато си млад, щото след няколко години ще е късно...

76.   Много е лесно отстрани да казвате какво трябва да се направи или с кой да се говори. Виж разбирам те защото и аз преминавам през подобна на твоята ситуация но щом сме споделили за този проблем значи искаме да си помогнем сами на себе си и осазнаваме че имаме проблем който се опитваме да разрешим по някакв начин и за хората който са дали коментар само да ви кажа че наркоричната зависимост със ходене на спорт не се лекува.

77.   Дали си успял/а да се пребориш. Споделил/а си историята си преди повече от 6 години. Искрено се надявам. че пикото и всичката останала "гняс" е в миналото ти.... И нека там да си остане

51-58 от 58