Споделена история от Други

комплекс и височина
Здравейте !
От много време ме мъчи това и ми писна да го държа в себе си. Срам ме е да го споделя с някои, защото ще ми се изсмее най-малкото ... Висок съм 180см на 21 години и много искам да порастна с 2-3см. Въпросът, който толкова много ме вълнува, че дори понякога не говоря с хората около мен и съм се вглъбил тотално е - Дали тези 2-3 см ще ми осигурят щастието, което си мисля, че ще имам след като получа това, за което мечтая ? Огромен процент от успелите хора са над 182см. Доста от вас предполагам ще се учудят, как може за 2-3 см изобщо да си набивам такива комплекси, но ... хора всякакви. Просто искам да се приема такъв какъвто съм и да се радвам на живота, но винаги се сещам за това...мъж съм и не искам да съм комплексар, страшно пречи, но не съм намерил начин досега да се справя с проблема си. Благодаря предварително за отговорите ви !

Коментари

1.   Ти да не да си объркал нещо числата и вместо 160 да си написал 180??? Та 180 е да си доста висок, а ти се мислиш за нисък... не разбирам нещо...

2.   Изкушавах се да оставя темата без коментар, но все пак... Високият ръст при мъжа има значение, ако ще става футболист или циркова атракция. В други професии помага донякъде, но и без него няма да бъдеш отритнат. Кой ти внуши тази глупост? Някое от глупавите статистически изследвания ли? Ако нямаш нужните качества за дадена професия, дори и 200 см да си висок, пак няма да успееш. Защото именно характера и качествата ти те правят добър в нещо. Радвай се на 180-те си см, които са Златната среда - нито си твърде нисък, нито твърде висок. И не си губи времето с мисли, които мъчат високите 165 см например, защото при тях това наистина има смисъл, а при теб е просто ненужна грижа, която сам си създаваш.

By Свободният

3.   хаха,а какво да кажат мъжете по метър и шеисет,те да се бесят ли.хората са казали,че които си няма проблеми,сам си ги създава............................симба

4.   Ти добре ли си със здравето!?!? Не знам защо всички си мислим, че светът се върти около нас, че нашите проблеми са единствени в света. Замисили се само, на теб ти е дадено всичко, а искаш още! Това е недопустимо! Аз какво да кажа като съм на 17, а съм само 162см? При това момче! И ако хванеш една линийка,ще забалжиш, че 2-3 сантиметра не са много, даже хич не се забелязват - как по дяволите 3 сантиметра ще тидонесат щастие!? Разбирам да плачеш за дължината на х*я си, но ти.... Странен човек...

5.   Проблемът при тебе е, че егото ти е голямо. За това си и мечтаеш да пораснеш - понеже в по-голямо тяло голямото ти его ще се шири малко по-нашироко, отколкото е сега :)

Опасявам се обаче, че дори по някакъв чудодеен начин да пораснеш с 2-3 сантиметра за една нощ - това няма да ти реши проблемите. След това ще установиш, че "малкият ти брат" е прекалено къс, и ще тръгнеш и него да удължаваш. После че заплатата ти е прекалено ниска, апартаментът и плазмата са ти прекалено малки, колата ти не е достатъчно мощна и т.н. И накрая - животът ти ще е преминал в чудене дали едно или друго нещо не ти е по-малко отколкото трябва, без самочувствие, и без пълноценни изживявания.

Това ли искаш да стане? Пътят ти на разсъждение и търсенето на щастие и самочувствие са ти погрешни...

6.   Не се карайте аз съм на 33 години и съм 162 см честно да ви кажа нищо не съм постигнал в тая шибана държава.Дадох си здравето в казармата за нея а тя какво ми даде ?Честно казано ако има начин да направя ядрено оръжие,бих погребал този прост народ.Плевела се корени от корена му !!!!!!!!!!!

7.   Имаш комплекс от високите жени, но ти си среден и добър за стандартите мъжки ръст. Винаги може да си хванеш мацка 160-165см. и да си изглеждате добре заедно, ако не си пада по високи токове и над 170 става. Аз съм 183 и ходя с момиче 175см.