Споделена история от Други

Има ли съдба?
Здравейте,

искам да ви споделя нещо и да чия мнението ви. Добре, че всичко е анонимно, защото звучи леко шантаво. Надявам се редакторът да публикува историята ми. Преди малко повече от две години сънувах един странен сън, от онези, които са твърде реални. Вървях по плажа и едно кученце бягаше след мен. Знаех, че вече съм доста по-голяма. На една дървена бесетка или по-точно пейка имаше трима души една двойка, които знаех, че са семейни приятели (просто го знаех, въпреки че бяха непознати), а третият човек беше съпругът ми - също напълно непознат. В съня си знаех как се казва и запомних лицето му. След като се събудих си казах, е това е сън и не е възможно, но след 2 седмици срещнах същия човек, дори се стъписах когато разбрах името му. Разговаряхме малко в делова обстановка и съответно не поддържаме контакт един с друг.

Въпросът ми е, според вас възможно ли е да има някаква връзка и дали наистина е някакъв знак от съдбата, ако има такава?

Коментари

1.   Най-ужасяващата мисъл на света е, че може би всичко е предопределено и ти нямаш абсолютно никаква свобода.

2.   Вероятно не го срещаш за пръв път, дори да не си обърнала внимание преди, ти се е отпечатла в мозъка ти покрай периферното зрение и слух. А в съня подсъзнанието ти е режисирало филма. Ти харесваш ли го, искаш ли да се омъжиш за него?

3.   Може дa е спомен от... минaл живот. Подaвa ти се възможносттa дa избереш пъря си СЕГA. Дaли ще приемеш е твоя свободнa воля, a нямa и кaк дa знaеш последствиятa aко приемеш ( контaкт, рaзвитие, брaк) или не.
Aз не бих! Не ми хaресвaт мaнипулaциите им...

4.   Съня ти доказва, че явно има, ако историята е реална.

5.   Не знам, макар че понякога си мисля за това. Може би, колкото и глупаво да звучи, не е писано човек да знае какво ще стане. В противен случай, се изключва волята на човек и отговорноста за действията му. Ако има съдба и знаеш какво ще стане, ще можеш ли да го промениш? Според мен, на всеки човек са заложени различни обстоятелства, предоставят му се различни избори, а как ще реагира зависи от него. Това е диапазонът, в който той има т. нар. свободна воля.

6.   Ще поживеем, ще видим. Най-вероятно ще се сбъдне съня, но и от теб зависи. Имаме както съдба, така и свободна воля.

Аз съм имал доста предсказателни сънища и то до степен, че да знам като ми се обади някой човек в реалността точно какво ще ми каже. Имал съм обаче и някои сънища, които съм си мислел, че са пророчески, но не са били. Сега, твоят сън най-вероятно обаче е наистина пророчески, защото има твърде много детайли, за които в съня си ти просто знаеш ей-така от нищото. Това е подобно на ясновидството (и яснознаенето - clairsentience). Това са факти, които ще се материализират в реалността чрез намеренията на другите. Останалото зависи от твоите собствени намерения. Намеренията ни са част от програмата, която ние наследяваме от рода си - ДНК-то си, както и имитирайки поведението на хората около нас докато сме малки и изграждаме характера си. Чрез анализ, сънища и ясновидство тези намерения могат да бъдат осъзнати и добиваме свободна воля.

Впрочем, ако разбираш английски и понеже сънят ти е свързан с плаж, се сетих за един блог на една жена, която е имала много пророчески сънища и един от нейните най-впечатляващи сънища се развива именно на плаж - http://wedreamnow. info/? cat=5 (абзацът дето започва с "BEACH DREAM")

7.   съдба пълни глупост само и единствено може да е съвпадение

10.   Видяла си го и преди. Ти може да не си забелязала, но мозъкът ти помни. Няма нищо странно. Не е знам от нищо.