Споделена история от Други

Бягство от сивото , как се справяте ?
Какви неща сте правили, правите за да се чувствате живи?
Какво бихте искали да направите?
Аз съм затворен тип. Общуването е доста трудно при мен.
Опитвал съм се да се впиша в, , отворените, , .
Алкохол, наркотици - не ми допада.
Проститутки, да няколко пъти, но после се чувствам, , мръсен, , и жалък.
Търся нещо ново което да ме изкара от монотонния живот.

Коментари

1.   Започни да правиш нови неща. Опитай да пишеш например, намери си ново хоби, което да запълва времето ти, независимо дали ще е спорт, четене на хубава книга, редактиране на снимки дори. Също така излизай с приятели, правете някакви забавни и вдъхновяващи неща. Слушай хубава музика. Излизай вечер, сутрин... Намери си приятелка, просто изживей този живот, не е нужно да пиеш алкохол, да пушиш и пр. Гледай звездите, през терасата или дори в парка. Дай си някакви незабравими моменти. Главата горе и само напред! Весели празници!

2.   Когато човек има класа, и в най-сивия пейзаж ще намери нещо интересно и вдъхновяващо.

3.   На първо място- спорт.
И още- изложби, театри и други културни мероприятия. Забрави за дискотеки, клубове и тем подобни свърталища.
И си изтрий фейсбук профила, ако имаш. Задължително!!!
Подбирай си обкръжението внимателно. Ако целта ти е да се впишеш в идиотска компания, то по-добре си остани "невписан". Търси качествени хора, хора които ще те обогатят, от които можеш да научиш нещо.
Малко са такива, но ги има. Търси и не се отчайвай.

5.   Авторе, в кой магазин живееш?
---
Препоръчвам ти да се свържеш с Бате Бойко, той знае. Ще живнеш, че ще питаш и за още.
Айде на слука.

6.   И аз съм в подобна ситуация... Единствения съвет, който мога да ти дам е да започнеш да правиш нещо смислено в живота си. Захвани се с нещо, особено ако е хоби на открито ще е още по-добре. Пътувания на някакви интересни за теб места, ако имаш възможността разбира се, също е ватиант.

7.   За борба със сивото помага белото.

8.   Спорт и бойни изкуства

10.   Много неща съм правила-скачала съм с бънджи!Адреналин си е!Но,няма да повторя скоро,не е моя тип адреналин...Обичам да покарам колело из планината,ако съм много изнервена катеря някой голям баир и докато стигна до горе си изразходя енергията.Иначе играя компютърни игри,даже играя разни по-старички и елементарни и като срелям по нещо се разсейвам и се отпускам.Не,че не кибича пред компютъра по цял ден,така че като ми омръзне карам колело,ако е по-топло и има къде- ходя да плувам или просто да потичам.Ако,много съм се закучила в работата и вече се чудя дали да не хвърля компютъра от осмия етаж и после да скоча след него си купувам нещо по-скъпо колкото да се наградя сама себе си за усилията!
Иначе,най-щастлива съм се чувствала,като пътувам някъде.Събера боклуците в една раница,зареждам един стар телефон с батерия която да държи до второто пришествие,оставям в нас всичко що има интернет връзка-фотоапарата в раницата,маратонките на краката,палеца вдигнат и към морето.Там,много ме отпуска,особено зимата.Обичам да гледам водата,чувствам се свързана с нея и мога да стоя на брега с часове да гледам вълните.Лятото,най-обичам да плувам по тъмно,даже съм скачала от един скали и чувството е все едно се гмуркаш в космоса!Нереално е!За мен няма друго такова изживяване,но не ти го препоръчвам,ако не си добър плувец и особено,ако не познаваш мястото добре.
Като цяло,промяната на обстановката винаги помага.Даже да се качиш за един ден на някоя хижа!Особено,ако си като мен и не правиш нищо физическо.Отиваш горе,можеш да помогнеш на хижаря за някаква работа,да се поизпотиш пеш нагоре,да потичаш в гората...слизаш в града и си прероден!
Или пък си вземи куче или разхождай чуждо,тичайте,играйте си на топка...много е весело!А,и така се запознаваш с други хора,дори да не си от отворените!Особено,ако е някакво сладко пухкаво кученце,гарантирам че ще се запознаеш със цял отмор мацки които му се възхищават,а ако и те имат кучета винаги можеш да вземеш телефоните им,за да ти помогнат с някой съвет за отглеждането или да си разхождате заедно животните.
Хайде!Успех!Дано успееш да намериш нещо,което те прави повече ,,жив"!

11.   Стани абонат на интерактивна телевизия-Виваком или М-Тел и гледай детски филми, сериали по цял ден, слушай радио и сърфирай в Интернет! Аз така обичам, скуката отдавна е елиминирана, а майка ми плаща всичко! Друго и не искам!

12.   Авторът съм . Успешна и щастлива нова година !

Загубил съм доста време в не правене на нищо.
Къде ли ми е бил умът!? Времето е най ценно .

Няма по-безсмнисленни неща от това по цял ден да гледаш безсмислени ситикоми , филми , он лайн игри,шутъри , клипчета в ютуб, порно , фейсбук , чатове , сайтове за запознанства.
Последните месеци си поставям за цел да съм възможно най-малко време в нета , пред тв . Като че ли има ефект .
Тази година съм решил да променя визията си , не за другите , за мен си . Фитнесът е свързан с непознати хора , общуване -това отпада.Упражнения само вкъщи . За тонус и серотонин или допамин беше(?)
Пътуванията на непознати места ме зареждат . Обичамда се мотам , да разглеждам , да наблюдавам . Трябва да го правя по-често .
Харесва ми да посещавам театри , кино -качествено - макар да ми е малко некомфортно докато не изгаснат светлините.
Обичам да чета книги . Нямам толкова време за да прочета всичко което искам .
Обмислям покупката на скутер , мотор . Не за да се правя на състезател . Возих се и ми хареса :)
Мислил съм за скок с бънджи , парашут , парапланер .
Аз ще продължавам в търсенето на новото .
За всеки тръпката е индивидуална .
Проба-грешка :)

13.   Авторът съм. Успешна и щастлива нова година!

Загубил съм доста време в не правене на нищо.
Къде ли ми е бил умът!? Времето е най ценно.

Няма по-безсмнисленни неща от това по цял ден да гледаш безсмислени ситикоми, филми, он лайн игри, шутъри, клипчета в ютуб, порно, фейсбук, чатове, сайтове за запознанства.
Последните месеци си поставям за цел да съм възможно най-малко време в нета, пред тв. Като че ли има ефект.
Тази година съм решил да променя визията си, не за другите, за мен си. Фитнесът е свързан с непознати хора, общуване -това отпада. Упражнения само вкъщи. За тонус и серотонин или допамин беше(? )
Пътуванията на непознати места ме зареждат. Обичамда се мотам, да разглеждам, да наблюдавам. Трябва да го правя по-често.
Харесва ми да посещавам театри, кино -качествено - макар да ми е малко некомфортно докато не изгаснат светлините.
Обичам да чета книги. Нямам толкова време за да прочета всичко което искам.
Обмислям покупката на скутер, мотор. Не за да се правя на състезател. Возих се и ми хареса :)
Мислил съм за скок с бънджи, парашут, парапланер.
Аз ще продължавам в търсенето на новото.
За всеки тръпката е индивидуална.
Проба-грешка :)

16.   Авторе, някога опитвал ли си да станеш природозащитник? Че може да ти стане и професия, а?
Трябва да се възстанови кръговрата във живота чрез природата, затова се търсят доброволни и доброволци хора, плюс техните си там занимания.... е ще има и професионалисти природозащитници. Все някой трябва да учи останалите.
Това е най-ценното нещо в природата, да я запазим и предадем на следващите след нас.

17.   Алкохола и наркотиците ги 'опитвах' през тинейджърските години. Е за мое щастие ми омръзнаха по естествен път :)

Това, което ме прави да се чувствам жива днес е да снимам!

Иначе бих искала да попътувам извън Бг и при първа възможност ще го направя.