Споделена история от Други

Прекалено агресивен и отмъстителен
Здравейте, аз съм на 22, момиче. Имам братче на 16. От съсвсем различни родители сме, просто майка му и баща ми се ожениха преди 7 години, но много си го обичам. Той обаче става все по-агресивен и по-агресивен. Още от малък имаше леки нервни изблици, но с всеки ден започнаха да премнават в агресия. Записаха го на бокс, за да има къде да излива яда си, но мисля, че това го озлоби още повече. Гледаше бокс и мма постоянно, филмите и игрите без насилие не го вълнуваха и все още е така. Тренира известно време бокс и после реши, че ММА му харесва повече. Нашите го записаха и той се вманиачи в идеята да стане най-добрия. Тренира постоянно, дори пропуска училище, за да отиде на тренировка. А когато е на училище, класната му звъни на майка му, защото проявявал агресия. Когато нашите започнат да говорят с него да намали тренировките той полудява и не иска изобщо да чуе. Постоянно казва, че ще намери баща си и "ще му покаже" всичко което може. Майка му му казва, че това са пълни глупости и тогава всеки път той я пита дали помни той как се е държал с тях, как я е биел когато се напиел. Казва, че тогава не е можел да я защити, но вече не е така. Не позволява да му се каже нищо. Ако някой му повиши тон той избухва. Все още не е посягал на никой от нас, но се страхувам, че може да го направи някой ден. Много искам да му помогна да намали агресията и избухливостта, но не знам как.

Коментари

1.   Обърнете се за помощ към треньора му, предполагам че има влияние над него.

2.   Аз лично не виждам ТИ какъв проблем имаш? Брат ти е агресивен да но за него това не е проблем и щом той не желае да промени нещо в себе си освен да ти пожелая късмет друго не знам какво да ти кажа

3.   Еми проблема е, че изпитва гняв към биологичния си баща.
Ако има как майка му да го убеди да отиде на психотерапевт, ама мъж да е.

6.   Хм... Това е интересен случай. Моят брат е горе-долу такъв. Съмнявам се, че ще тръгне да ви бие след като иска да покаже на доведеният (нали за този баща става дума? ) ти баща какво може, защото той е пребивал вашата майка. Мисля, че твоят по-голям проблем е, не дали ще ви бие, а дали скоро няма да ходи в затвора. Няма значение дали ще тръгне да ликвидира друг или вас - може да завърши на топло. Заведете го на психолог и ако това не помогне се молете това да бъдат само неговите хормони. Късмет!

7.   Той е гледал как баща му бие майка му. Трябва да отиде на психолог.