Споделена история от Други

Кухо яйце или....?
Няма да изпадам в подробности относно моята история, просто ими нужда да я разкажа. С моя приятел решихме да имаме дете, ивзе че стана от първия опит. Късметлийка може би.... но едва ли. Цикъла ми закъсняваше със 7 дни и си направих тест. Беши положителен със бледа розова черта. Направих и втори и той беше положителен. Отидохме на гинеколог. Той ме прегледа и каза, че има бременност. Видя ме и на видеозона, но във амбулаторния лист беше написал поне по мои спомени : няма плоден сак.... Изписа ми витамини и се прибрахме, Но ден два след това изкървях все едно месения цикъл ми е дошъл. Изплаших се. Отидохме до спеш. център и като ме прегледаха ми казаха, че аз не съм бременна. Останах втрещена.... Кървях още няколко дена и спря всичко. И така повече от година се чудя:кухо яйце ли е било, въобразила ли съм си или незнам вече? Страх ме е да опитаме пак.... Моля ви ако на някой му се е случвало да сподели. Благодаря ви. Simple Smile

Коментари

1.   Защо се филмираш. В Дания първият преглед е след третия месец именно поради тази причина, така дори не разбираш, че евентуално може да си бременна. Успокой се и ще стане и не анализирай толкова. Бременна от първият месец, жени се борят с десетилетия. И вместо да тичаше на всяко закъснение да правиш тестове, бъди спокойна, защото масово двойки имат проблем с неясен стерилитет породен от прекалено втурачване, тестове за какво ли не. Прави любов заради любовта. Нещата ще се случат. Не бързай.

2.   Не знам какво имаш предвид под "кухо яйце".
Ние хората не снасяме яйца, има просто оплодена яйцеклетка, която се загнездва на стената на матката.
Винаги може тази яйцеклетка да не се залепи добре, причини много...
Като си прокървяла, тя е излезнала със всичко останало.
Дотук нищо суперстранно...
Странно е останалото: да опитаме ли пак, страх ме е...
От какво точно те е страх, че може да се повтори?
Ами тогава не опитвайте....
Логиката ти е малко като "няма да карам кола, щото може да се повреди на пътя... "

3.   Опитайте пак.... Лекарите в нашата страна са така.... Един говори едно, друг друго....
Не че е по темата, но на майка ми са й казали, че износва " кухо" яйце и са й насрочили аборт за следващия ден.... Но при друг лекар. И какво според теб? Сега това 'кухо' яйце ти пише коментара.
Споко, опитвайте пак и късмет!!!!

4.   Преди години бях чел в една руска книга по клинична психология описан случай, как рускиня от Сибир се залюбила с новопристигнал в града инженер. Голяма любов, но за месец-два - времето, през което той бил командирован там. През което време имали няколко полови контакта.
Тя забременяла, напълняла, надул ѝ се коремът, взело да ѝ става лошо и да повръща, хормоните ѝ се променили, абе въобще една образцова бременност, само дето на видеозон не я гледали, защото тогава още нямало, или били труднодостъпни, не помня вече. И какво станало - дошл ѝ терминът, изтекли и водите, контракции ала-бала и... нищо! Ама нищо-нищо! Нямало плод, нямало плацента, нищо нямало. Но водите изтекли...
Това е един много ясен пример докъде може да доведе поздсъзнателното самовнушение.
Вижте и при вас да не се е получило нещо такова...
Макар че всъщност ви пожелавам здраво и хубаво бебе!