Споделена история от Други

Хората
Здравейте искам да, Ви попитам за съвет. Това, което ме птитеснява е, че ме е страх от хората.. или по - точно притеснение.
- Знам звучи странно дори подигравателно затова не искам подобни коментари. Аз винаги съм се бояла от тях имам предвид това как ме гледат, а и не само... мисля си вече че ми се смеят тайно и ме снимат това е някаква параноя... винаги вече не се издържа това. Аз просто искам да се чувствам удобно в кожата си, както се казва... , за да ме разберете точно какво, Ви обяснявам ще дам пример. Та Ето и пример ; случвало се е да не излизам с приятели много пъти.... дори вече като съм е облякла и приготвила за някъде точно заради това.
Знам ли може дори да е, защото съм твърде чувствителна.
Много мои приятели ми казват че няма за какво да се притеснявам, обаче не мога. Аз съм момиче, ако се чудехте.
Някакви съвети, ще се радвам да прочета коментари.. ако изобщо има такива. Благодаря, ВИ предварително aко... сте прочели това и сте отделили време за моята история!!!

Коментари

1.   Не плащаш данък "обществено мнение", затова няма нужда да те притеснява кой как те гледа и какво мисли за теб. Забелязала съм, че околните се интересуват от нас много по-малко, отколкото си мислим. И дори някой да не те харесва, това не е трагедия. Ти също не харесваш всички, нали? Опитай да живееш по-спокойно и да се забавляваш с приятели без да ти пука дали някой ще те погледне накриво. :)

2.   Не пишеш на колко години си, но предполагам в тийнейджърския период. Аз също бях доста притеснителна тогава, всъщност и сега е останало част от притеснението, но в много по-малка степен. Искам да ти кажа, че с времето това отшумява. Това, което ме притеснява е, че при теб е много силно изразено щом го сравняваш със страх. Не знам какво да те посъветвам, може би да поговориш с психолог или сама да се изправиш срещу проблема. Ще използвам твоя пример, значи подготвяш се за излизане и те обзема това чувство, въпреки него ти все пак излизаш навън с приятели. Всеки път, когато го почувстваш действаш въпреки това, опитай, може и да помогне или поне да смекчи нещата.

3.   Типичен интроверт. Прочети няколко статии по въпроса...

4.   Нормално е да се притесняваш от хората. Хората са боклуци!

5.   Неграмотна си, моме.