Споделена история от Други

Според вас аз ли съм по-виновен за катастрофата
Направих катастрофа и ме изкараха мен виновен. Значи карам си по главен път с по 2 ленти в посока при ограничение 40. Времето е много лошо, вали и няма почти никаква видимост. Движа се в лявата лента, вярно с 80, но това е недоказуемо, защото поради мократа настилка няма спирачен път, така че по този член не могат да ме хванат. Наближавам Т-образно кръстовище, на което аз съм си предимство. Няма светофар, няма знак. Маркировката на лявата лента сочи само направо. И ненадейно виждам застанала кола на кръстовището, която чака отсрещните, за да направи обратен завой. Задницата и беше заела половината лента и аз нямаше къде да избягам в последния момент и набрах откъм задния ляв калник. Ама я набрах здравата чак до предния калник и за завъртях на 180 градуса. Обаче вместо да изкарат другия виновен, че прави непозволен обратен завой, ме изкараха мен виновен. Вярно че няма знак, че изрично е забранен обратния завой, но няма и че е разрешен. А съдейки по маркирвоката, трябваше да продължи напред, а не да спира насред кръстовището, че да да прави обратен завой.

Вие какво мислите, кой е по-виновен?

Коментари

1.   Ти. Пробвай с 200 следващия път.

2.   Еми ти си виновен. Несъобразена скорост. Щом скоростта ти е била по-голяма от тази, която ще ти позволи да спреш безопасно се води несъобразена скорост. А щом няма забрана за обратен завой, значи има право на такъв. От където и да го погледнеш си виновен ти. Успех

3.   Ти сериозно ли влизаш с 80 в кръстовище? За твое добро ще е да ти вземат книжката и да минеш пак курсовете. Ами ако този е просто закъсал насред кръстовището? Коли гаснат и на кръстовища. Ти си длъжен така да караш, че да може да реагираш. Дали другият е виновен няма значение за твоята вина. Имаш я и е добре да го разбереш.

4.   Наеми си адвокат. На какво основание те изкараха виновен? На главен път е забранен обратния завой освен ако няма знак, но другия предполагам ще каже че е искал ляв завой да прави а не обратен и тогава наистина си виновен все пак е кръстовище и не внимаваш достатъчно.

5.   Ако беше карал с 40 дали пък нямаше да успееш да спреш? Я си помисли пак кой е по-виновният в случая?

6.   Много неясно си го написал. Какво е това кръстовище, на което от крайна лява лента да не може да се направи ляв завой? А откъде тогава да се прави левия (или в случая обратен) завой - от дясната лента ли? По принцип, ако няма знак, че е забранен обратния завой, означава, че е разрешен.
За мен си виновен.

7.   Ти!

8.   Ти си виновен! При ограничение 40км/ч и непосредствено преди кръстовище дуеш със скорост два пъти над разрешената. Ако беше карал с 40 можеше да избегнеш удара или съответно той да бъде по- лек. Ако обратния завой не е забранен изрично със знак, не можеш да искараш другия виновен, колкото и да ти се иска. Първо нарушение е превишена скорост и пълно несъобразяване с пътната обстановка (мокър асфалт) и метеорологичните условия ( дъжд/сняг). Винаги може да се докаже, че си се правил на големия отворко, карал си бързо и си насмел човека. Амън от такива селски бекове като теб! Дано да ти вземат книжката, защото си опасен на пътя!

9.   Ти си виновен, разбира се. Карал си с несъобразена скорост. Също така не можеш да докажеш, че той е тръгнал да завива на където и да било, щом колата е била изправена.Той може да каже, че си го настигнал отзад и си го ударил както си е карал.

10.   Както ти не си признал че караш с превишена скорост, така и онзи може да не е признал, че прави завой там и да е казал "както си карам с 39км/ч един изневиделица ми се наби отзад". А истината е, че и двамата сте за бой.

11.   "Направих катастрофа и ме изкараха мен виновен.", "вярно с 80, но това е недоказуемо", "Ама я набрах здравата чак до предния калник и за завъртях на 180 градуса.", "Вярно че няма знак". Нямам книжка, но по всичко което написа си личи че си си много виновен.

12.   И двамата сте виновни. Защо като нямаш видимост и е хлъзгаво караш бързо? Бърза работа нямаш, живота ти не струва да стигнеш 5 минути по-рано.

13.   Автора

Всъщност аз бях този, който прави обратния завой. Преди време бях писал темата, както си е реално и ме изкарахте мен по-виновен, т.е. правещия обратен завой, а сега пускам същата история от името на другия участник и пак изкарахте мен, т.е. каращия с 80 по-виновен.

Извод - пишещия темата винаги е виновен. Точно това, което подозирам, че се прави в сайта, а именно винаги да се критикува автора, но почти никога да не се признават грешките на другия участващ в историята. Една и съща история се пише от името на различни хора и винаги пишещия е виновен.

Ето и истинската история

http://spodeli.net/3/story-57034.html

За протокола изкараха виновен мен (правещия обратен завой), а аз смятам, че бях прецакан. Признавам, че имам известна вина, но той е по-виновен според мен.

14.   13, Авторе, доста си подъл!

15.   Браво! Много ми хареса как натри носовете на коментиращите.

16.   до 13 от 10: Еваларка, авторе! Разби системата! :))) Все пак не може да не признаеш, че имаше и обективни отговори. Моят примерно беше един от тях! :)))

17.   Четох и двете теми, от тази останах с впечатление, че от Т образното кръстовище има път на ляво, затова онзи е чакал в лява лента и е нямало как да се докаже дали е искал обратен или ляв завой, затова реших че само приближаващия отзад е виновен. Макар да не си писах мнението.
Сега обаче когато прочетох и другата тема останах с впечатление че Т образното кръстовище е с път от дясно без право на обратен за хора движещи се по главния път.
Реалността е такава когато имаш Т образно кръстовище при което според маркировката можеш да завиеш или на дясно или да караш на право, лявата лента ти се брои за скоростна и тези, които скат да направят обратен на ляво е логично да завият първо на дясно да обърнат на пътя без предимство и тогава да навлязат в пътя с предимство и да завият на ляво за да се получи желания от тях обратен.
Затова след като ти е забранено според маркировката и на ляво и обратен няма логика да спреш почти напречно на платната за движение, тоест в грешка си-виновен. А колкото до тоя дето те е блъснал отзад той винаги е виновен, защото всеки който кара автомобил е длъжен да гледа пътя си и да се съобразява с пътните условия така че ако има препятствие на пътя му да може да спре, все пак можеше да не е автомобил на пътя а само кашон или дъски изпаднали от някой камион той пак щеше да катастрофира.
Най вероятно в случая полицията е писала актове и на двама ви, автора на тази тема е виновен че е карал с несъобразена скорост, автора на онази тема е спрял в скоростната лента да прави непозволен обратен завой.

18.   Добре ги намачка всичките назлобени псевдо-авторитетчета, евала авторе!

19.   Автора до 17 - и аз смятам, че и двамата сме виновни, може би този с 80 е малко по-виновен, но написаха акт само на мен, правещия обратния завой. И да, отбивката е на дясно. По начало на това кръстовище са става много такива катастрофи и после се сетиха да сложат там светофар, ама късно се сетиха. Забравих да кажа, че на това място си има и пешеходни пътеки. Така че можеше и някой пешеходец да е моето място и тогава щеше да стане страшно. Най-важното е, че се разминахме само с материални щети в случая. Иначе на същото място е имало и инциденти с пешеходци и за съжаление фатални.

Между другото един познат веднъж беше блъснал на междуградски път засякла го колаи го го изкараха него виновен, само защото е карал със 120 при разрешени 90. В смисъл моя човек си кара на главен път и изведнъж пред него изкача от път без предимство друга кола, той я блъска, но понеже е карал с над разрешеното, той беше виновен според полицаите. В този случай също смятам, че поради несъобразена скорост, трябваше него да натирят, но здраве да е. Той караше с поне 40 над ограничението и то при положение че на пешеходна пътека, при сиелн дъжд и почти никаква видимост. Но пак казвам,признавам, че и аз имам вина.

20.   При катастрофа с двама виновни няма по-виновен, точно както една жена не може да е малко бременна, по бременна и т.н. Или имаш вина или нямаш. А колкото до това дали са написали акт на другия не би трябвало да те дразни толкова, написания на теб акт те е научил да спазваш правилата а това ти гарантира че е по-вероятно да избегнеш инцидент където ти ще имаш вина и от тук нататък ако ще присъстваш на място където пишат акт той надявам се няма да е на твое име.

21.   Така е, но все пак закона трябва да е валиден за всички.

22.   "Наближавам Т-образно кръстовище, на което аз съм си предимство. Няма светофар, няма знак." Това което си написал проумяваш ли го? Значи преминаваш през нерегулирано кръстовище, от къде го измисли, че си с предимство? За правилото на дясностоящият чувал ли си? Радвай се, че не си убил човек, тенекии се оправят, а за виновност, да виновен си! От къде разбра, че прави обратен завой, може да е идвал от дясно и си е с предимство.

23.   От предната ти тема "Да поясня, няма светофар, няма знак за обръщане, но няма и, че е забранен обратния завой. Има само маркировка, която посочва направо. Обаче няма специално разширение, където да си застанеш, за да чакаш и съответно задницата ми стърчи на част от лентата. " Както и да описваш случаят, ти си се намирал на нерегулирано кръстовище, има само пътна маркировка, което не ти дава никакви права! Пренебрегнал си правото на дясностоящият и затова си си платил с глоба!

24.   22, 23, бях на гл. път, а другия беше второстепенен, не си разбрал

25.   Малко закъснях, но искам да кажа - поздравления! Отдавна в сайта само се критикуват авторите, а не с цел ясна преценка или помощ.

26.   До №25 отдавна е дошло време българите да осъзнаят, че първо трябва да оправят /променят/ себе си преди да искат обществото да се промени /оправи/ според техните искания. Всъщност да ти кажат, как и какво да промениш в себе си, да насочат мисълта ти за промяна е в твоя полза. Реално отдавна в сайта авторите на теми пишат за да се оплачат, за да искат съвет как да променят хората около себе си и никой от тях не се досеща, че промяната на хората около него, зависи единствено и само от промяната на самия него от промяната на мисленето му от промяната на реакциите му. Мисля че критиците много помагат на авторите.
Примерно автора на тази тема е пропуснал да каже Т-образното кръстовище с път наляво ли е или с път на дясно, сам приема че и той и съперника му имат вина, но не осъзнава ползата за него и за обществото от това че са го глобили. Всъщност точно онази глоба преди 5 години поне малко го е превъзпитала да внимава повече когато шофира, а това е полезно както за него така и за нас.

27.   Авторе, ако си бил на главен път, на кръстовището щеше да видиш знак-път с предимство! Сам пишеш, че е нямало нито знаци, нито светофар, от къде съдиш, че си на главен път? Май толкова познаваш правилника, все още си потенциален убиец на пътя!? Явно това изискване за образованието не върши работа, трябва и акъл!

28.   26, осъзнавам ползата, но питането ми беше за друго.
27, ти бъзикаш ли се? Мога да направя разлика между главен път и второстепенен. Не съм чак толкова прост. Ако според теб булевард с 4 ленти не е главен, то не знам кой е главен?

Това ли ти е най-големия въпрос в темата - как съм разбрал, че съм на главен път? Дори и 5 годишно дете различава главен път от малка уличка. Ако си мислиш пък, че на всяко кръстовище има знаци, значи толкова ти е акъла. Не знам как реши, че съм потенциален убиец на пътя и че съм прост, но ти си простия в случая. Катастрофата стана през 2004 г., когато бях на 18 и бях на шофьор на по-малко от месец, не гледай, че предната тема е от 2013 г. От 2004 г. не съм имал нарушение. Това ще да е защото съм "потенциален убиец".

Писнало ми е от боклуци като теб, които само се заяждат из темите с глупавите си "доводи" и само критикуват. Решил човека, че не можело да няма знак. Да еба боклука ти, да еба. Извинявам се за емоцията, но просто ми е писнало във всяка тема да се намира по някой боклук като теб да говори на изуст, без да вложи малко мисловна дейност и да си вкарва сам филми и на тяхна база да напада.

И не говори кой е убиец и кой не, защото може и на теб да ти се случи. Не си мисли, че си застрахован. Понякога миг невнимание ти коства затвор. Така че не ми говори като някой безгрешен съдник. Да еба смешника ти да еба. Само боклуци в тоя сайт.

29.   Не съм чела предната тема. И въпреки че разбирам защо наказателната отговорност е понесена от правещия обратен завой - все пак си оставам на мнението, че реално е по-виновен превишилият скоростта (при все, че е недоказуемо), защото е шофирал с несъобразена скорост по влажна настилка, при дадено ограничение и кръстовище. Ако скоростта беше друга, последствията също щяха да са други.
Но да са живи и здрави хората и всички да са по-внимателни и съобразителни.
Номер 7

30.   И двамата са за бой и никой от тях не иска да пише на гроба му "Той беше по-виновен!". Така че виновен или не, внимавай какви ги вършиш, че късмет си извадил да можеш да пишеш сега.

31.   Авторе, ако ударената кола е чакала за обратен завой, то означава, че се е движила в твоята посока, и е чакала на правилното място а виновният си ти. Ако колата е навлязла от десния страничен път, то тя е чакала за ЛЯВ завой също на правилното място, виновният пак си ти- не е трябвало да караш в лявата лента. Ударената кола щеше да е виновна, ако внезапно навлезе в кръстовището, А ТЯ Е ЧАКАЛА. В случая няма значение кой е главният път.

32.   браво 16, на родителската среща ще кажа на майка ти, че заслужаваш да ти се купи близалка :)
хайде сега застани на един крак и започни да подскачаш в кръг, пък продължи да повтаряш моят, моят, моят...
а 30 е папагалче.

Авторе, защо се обясняваш на този добитък, не разбирам?

Дъртачетата, които все повтаряте бой това, бой онова сте ку-ку. Преди години хората като вас, повтарящи едно и също в нета, ви викахме ботчета.
По-малките ако не знаят какво е бот да прочетат в гоогле.

жена съм само да си кажа, че е важно според мен ;)

33.   До сега те наричах авторе, но за мене си най обикновен келеш, какъвто се показваш в този сайт, но същият келеш си и на пътя, което доказваш сам, с тъпата си тема! Твоята работа е - хем посран, хем голям!? С поста си №28 доказваш, че наистина си потенциален убиец на пътя, и вместо да подскачаш като японско петле, прочети какво пише в правилника за движение, ще ти е от полза. Аз за 40 години шофиране нямам нито едно наказание, а ти вчерашно шофьорче, вече си натрупал серия наказания, дано не претрепеш някого! Ето прочети това, ще ти е от полза :

Раздел XI.

Преминаване през кръстовище

Чл. 47. Водач на пътно превозно средство, приближаващо се към кръстовище, трябва да се движи с такава скорост, че при необходимост да може да спре и да пропусне участниците в движението, които имат предимство.

Чл. 48. На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна, а водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне релсовите пътни превозни средства независимо от местоположението и посоката им на движение.

Чл. 49. Водач на пътно превозно средство, което излиза от земен път на път с настилка, е длъжен да пропусне движещите се по пътя с настилка пътни превозни средства и пешеходци.

Чл. 50. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат по пътя с предимство.
(2) Когато на кръстовище е указано, че пътят с предимство променя направлението си, водачите, които се намират на този път, се ръководят помежду си от правилата на чл. 48. От същите правила се ръководят помежду си и водачите на превозните средства, които не се намират на пътя с предимство.

Чл. 50а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.

Наблегни на чл.50 ал.1, там ясно пише, че главните пътища са ОЗНАЧЕНИ със сигнализация! Сам пишеш, че на онова кръстовище е нямало сигнализация, какво тогава е кръстовището, сам си отговори тъпане! И недей да псуваш, защото някъде ще свършиш като онова пишлеме от Враца, което като тебе се келешеше!

34.   33, аз ти обяснявам, че от 15 г. нямам нарушение, а ти пак ми повтаряш като папагал, че съм убиец. Това, че съм реагирал емоционално, понеже си проЗД, не означава, че съм убиец и че трябва сам да си доизмисляш историята.

35.   Така ми звучи сякаш ти си виновен- не трябва да има знак за позволен обратен завой, за да направиш такъв от лява лента. Караш с превишена скорост...