Споделена история от Други

Самотен и без приятели
Аз съм момче, може би вече млад мъж на 21 съм. Проблема ми е, че нямам приятели, само някви познати. На много от вас ще ви се стори тъпо, но мен ме натъжава. Почти цял ден седя на компютъра и най много да изляза с нашите за час на центъра и това е. Искам да излизам, да се забавлявам, да се срещам с други хора, а няма с кой и като гледам не се очертава скоро да намеря. Повечето ми познати си имат приятели, гаджета, братя, сестри, братовчеди, роднини... а аз? ... Аз нямам никой и си седя сам като кукувица, всяка събота и неделя, всяка ваканция, на рождените ми дни, по празници - винаги. Или пък излизам сам. Дано скоро не се депресирам, ама ако така продължават нещата и това сигурно ще стане. Иначе съм си съвсем нормален. Мил съм с хората (старая се до колкото е възможно) и съм отворен за нови запознанства, но съм много срамежлив и притеснителен. Не ми се отдава, не съм общителен, пък и явно не привличам на другите, да изявяват някакво желание да се запознават с мен и т. н. Много ми се иска това да се промени, да си намеря приятели, да се чувствам добре и да не съм толкова самотен, но вътрешно знам, че това ще стане трудно. Губя си безцелно времето. Чувствам се зле, все съм сам. Никой не ми се обажда, никой не ме търси, а толкова искам да излизам с приятели, да ходя на сам на там... Сега съм на 21 и не ми се вярва да си намеря приятели. Просто не виждам как като не излизам не се запознавам с нови хора... Не се надявам да почукат на вратата... Предполагам, че цял живот ще съм самотен... Както когато бях в гимназията. Но все пак надеждата умира последна. Продължавам да се надявам и да си мечтая, че нещата ще се променят и всичко ще бъде хубаво... :)

Коментари

1.   Дори да имаш приятели пак може да се чувстваш самотен.
Почни да тренираш!

boy of light

2.   Аз съм на твойто положение от както бях на 16 та досега. Сега съм на 27 :D тежко е ама какво да правиш.
Идеи много ама как да ги изпълниш. Ходи ритай или на фитнес или колело нещо. Има много фб групи за изброените по-горе неща. Търси и може да намериш. Купи си куче да го разхождаш в парка и може да се спре някой да го погали и оттам си ти.

3.   Абе пич, въобще не се коси за това. Ако в даскалото не си намерил приятели хвани се някъде на работа, особено ако е в заведение нещо барманче или сервитьор, няма как да не си паснеш с някой. Аз бях в тази свера от доста години и просто е среда, в която има много запознанства, много текучество на колеги и колежки и със малко повече опит за контакт, колкото и да си срамежлив ще си паснеш с някои колеги. Успех!

4.   Добре те съветват другите, да наистина можеш да започнеш работа. Можеш и да си купиш куче и да го разхождаш. А като си на компютъра не можеш ли да се запознаеш с някой. Освен това май нямаш самочувствие, трябва и по това да работиш

5.   Истината е, че това, което се нарича "приятелство" най-често е прикрита, негласна взаимна изгода. Следователно, трябва да знаеш кой си, какво искаш, какво имаш, какво можеш и така ще ти е по-лесно да се сдушиш с хора, като теб. Приятели стават хора, които могат да донесат добавена стойност един на друг, това съм забелязал. Лично аз дори с брат ми нямам много близки отношения тъкмо поради тази причина.

Но не очаквай твърде много от хората. Най-трудно е да си станеш сам на себе си най-добър приятел.

6.   Номер едно е напълно прав. Аз съм на 18 също момче и до преди година бях така като теб, но започнах да тренирам и всичко се промени. Започнах да ходя на фитнес, да тичам и колкото мога на лостове.. и не си намерих приятели веднага, но се почувствах много по - добре и нямах време да мисля за самота и скука. Сега имам 2, 3 приятели с които от време на време мога да излизам, но не е нещо сериозно.. като цяло ми е окей.

7.   Можеш да си намериш приятели по интернет. Аз така си намерих. Също можеш и да ходиш на различни семинари, курсове, фитнес. Друг вариант е да си смениш работата с работа при която може да контактуваш с повече хора или пък може да се запишеш в университет.

8.   Учиш ли? Работиш ли? Напусни дома си и си намери среда, голям мъж си вече. Просто си постави цел и я преследвай! Ще се справиш, но трябва да опитваш! Успех!

9.   Купи си статив и камера-всичко на всичко-около 800-900 лева! Ходи на концерти на открито! Сега им е времето! Аз съм на 37 вече, преди години продадохме едни ниви и имах пари, за да си купя статив и камера! От Варна съм! Ходя сам на културни събития, но не се чувствам самотен-нали съм сред публиката и съм част от нея! И аз съм сам, живея с майка си, но не се оплаквам тук, нали така? Дори на 24 май, излязох рано, взех си статива и камерата, и чадъра, отидох на пл. "Св. Св. Кирил и Методий", извадих статива и камерата и започнах да снимам! По едно време заваля, веднага извадих чадъра, да не вали върху камерата! После започнаха пробите на микрофоните, а по-късно и самата манифестация! Прибрах се към обяд! Вчера пък беше концерта, посветен на район "Приморски", в Летния театър! Пяха деца, фолклорни състави, имаше балет, а също и Орлин Павлов! Беше много интересно и забавно! А ти си се отчаял вече-остави компютъра и телевизора-щом като ти се ходи навън, последвай моя пример и няма да сбъркаш! Искаш да си сред хора-ходи на концерти! Кажи на вашите, че искаш пари за статив и камера и си готов! 1000 лева все ще намерят! Желая ти успех!

10.   В същото положение съм, само дето съм си депресирана отдавна. Нямам приятели, но честно казано вече ми е все тая и дори да си умра самотна не е проблем. Може да си в компания, но пак да се чувстваш самотен... Учиш ли? Ако да, тогава опитай да общуваш повече с колегите си. Аз като влязох в университет си казах, че няма да правя същата грешка като в гимназията и да не говоря с никого и така си намерих компания. Е, не ги приемах като приятели, но имах с кого да говоря поне. Излизай повече, намери си някакво хоби и ще се оправят нещата.
Ж 21