Споделена история от Други

Задълбочаващ се страх от отхвърляне
Здравейте. Момиче на 16г. съм.
Винаги съм била отхвърляна, още откакто започнах училище. Като цяло не ми пукаше много до преди 2-3 години но осъзнах че този страх започва да се задълбочава с времето...
Дълги години съм търпяла вербален тормоз от връстници, поради което най-вероятно се е зародил този страх.
Положението е наистина сериозно, притеснявам се да отида дори на обикновена разходка в парка, какво остава за места на които е пълно с хора.
Страхувам се, че ще срещна някой познат и ще започне да ме обижда или да ме гледа високомерно.
Не знам, просто не знам как да подходя към този страх и да го превъзмогна...
Самата аз осъзнавам че това ми вреди и ако продължавам така ще стане още по-зле, моля, ако някой е имал подобен проблем и може да ми помогне, пишете в коментарите
Ще се радвам да чуя мнения и съвети
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Аз имах. Обиждаха ме, че съм зубърка. Вкъщи ревах на майка ми, а тя ме успокояваше, ама нищо адекватно като съвет не е дала, за да се променят нещата. Веднага се взимай в ръце. Как така ще те мачкат. Ще се защитаваш, ако ще турско да става. Спри да си доброто детенце на мама, защото ще стигнеш до психиатър. Ако те обидят, ще обиждаш и ти. Оставяш да те мачкат, после си вредиш на здравето. Следващия път като те сдухат, с най злобния и надут тон Млъквай, бе, боклук. Ще ги настъпваш здраво. Аз не го направих тогава и съжалявам. Цял живот ме мачкат. Не изградих механизъм за реакции. И ти нямаш абсолютно никакви. Това е мазохизъм.

2.   Изглежда си в начална фаза на социална фобия. Аз също минах през това, тормозеха ме в училище, започнах да изпитвам тревожност на оживени места, дори когато ходя по тротоара и все си мислех че хората от колите ме гледат и ме обсъждат. Ужасно е. Давам си сметка че бях за психолог, но така и не отидох. Опитах да си променя мисленето, начина по който се възприемам,защото всичко това води и до загуба на самочувствие. Подбери хора, които те ценят, намери си приятел, започни да се обичаш! Важно е да проумееш че мнението на ужасните хора е много далеч от истината, ти си като всички млади момичета които имат нужда от любов и имаш своя потенциал. :)

3.   На мен ми измислиха прякор заради крив зъб, (хищникът) може би се превърнах и в това Сега не давам да ме мачкат.Не мълча нито на колеги нито на шефове .Държа на своето и не се скатавам като другите ,а си казвам когато не съм съгласна.Не лижа задници ако ще и да ми вреди.И като истински звяр се пазя от злобари и нагли Хора.