Споделена история от Други

Отново за загуба на смисъла
Здравейте,

Сега ще си излея душата. На 30 години съм, мъж, имам много добре платена работа (която мразя в червата си и ме прави искрено нещастен), имам динамичен живот, постоянно правя така, че да ми се случва нещо, спортувам. И знаете ли какво - всеки шибан ден мисля за това да сложа край. Просто искам болката да спре, а тя става все повече. Каквото и да имаш, каквото и да ти се случва, ако си нещастен, вътрешно, искрено и пълно нещастие, ти винаги ще искаш това да приключи.

И да - аз дори в момента пия силни антидепресанти. Никой не знае. Никой и не може да познае. И да - те ми помагат. Мога да функционирам нормално, но, по дяволите, чувствам се ужасно. Без тях се чувствах по същия начин, но не можех да се събера и да съществувам нормално в обществото - да работя, да правя всички неща, които един зрял човек трябва да прави, отговорности и т.н. Преди това съм пил и други - по-слаби. Нищо не помага и не мисля, че нещо може да помогне.

Не всичко е някаква объркана химия в мозъка. Навсякъде се опитват да обяснят подобни психични състояния като нещо много просто. Объркан серотонин, допамин, норадреналин - пий това и това и всичко ще се промени. Да, за някои хора със сигурност работи. Но не за всеки. Може би някои сме просто прекалено различни. И нещата не опират до някакво тъпо хапче.

Единствено мисълта за грижите, които ще създам на моите близки хора, ме спира. Мечтая си всичко да свърши. Но да няма болка, болката ми омръзна. Имаше един цитат, че животът е труден и смъртта трябва да бъде лесна. На рождения ми ден си пожелах само това - всичко да свърши. И да е по лесния начин. Поне сега.

Не търся съвет. Просто си споделям.

Коментари

1.   А кое по точно те прави нещастен? Ако е работата - смени я. Ако е връзка - прекрати я. Има нещо конкретно, което те е довело до тук. Кое е то? Не може да си нещастен без причина, коя е тя?

2.   Ти съвет не искаш ама и аз ще ти споделя, пък... Щом ти пука за близките ти - не си социопат, това е добре. :)

Силно разминаване между между това което правиш във физическия свят и това в което вярваш, което имаш вътре в теб.

Проблема ти не е хапчета, а духовен.

Спри да правиш неща заради другите, щом имаш пари напусни работа, остани малко сам, разходи се, почети книги, направи малко търсене навътре. Когато си намериш хобито, или половинката, или спорта, или религията, или професията, или нещо друго - тази депресия ще изчезне все едно никога не си я имал!

3.   Трябва да намериш факла, с която за разпалиш отново душата си. Дали тази факла ще бъде ново хоби, спорт, нови хора, работа... от теб зависи.

4.   Аз смисълът не съм го намирал въобще, затова и няма как да го изгубя. Аз съм свикнал вече, че няма да съм щастлив, но поне се опитвам да не бъда нещастен, макар че понякога е много трудно. Гледам да съм в някакво междинно състояние, че иначе другият вараант е нещастието, което води до такива състояния като твоето.

5.   Аз съм Пътят и Истината и Живота. Елате при Мене вие които сте отрудени и обременени и Аз ще ви успокоя.

Господ Исус казва това. Той е Началника на Живота и Лекар на душата

Пиши в Ютюб Иван Бобулев Аз Го видях

6.   Какви са антидепресантите, които пиеш?

Аз смених доста, но не ми помагат...

7.   Нямам съвет, просто исках да кажа, че и аз така се чувствам.
Според мен няма полза да се търси смисъл.

8.   Има първопричина, за да си в това състояние. Вероятно се корени в детството ти. Защо не отидеш на психолог или хипнотизатор, за да се върнеш назад и да видиш кое те е докарало до това състояние. Ако се знае какво е може да се излекува в някаква степен. Хората сме щастливи на моменти, нещастни на моменти. Смесено е. Според мен човек е щастлив, когато е в мир със себе си.