Вярност
Според вас малко хора ли си остават верни до гроб? Тук всеки има нещо допълнително или му се иска или дали пък не е нормално да пробваш и друго, нали един живот живеем? Като бях по-млада мислех, че изневери те са рядкост, но като гледам е масово...

Коментари

1.   Мнозниството не е мярка за кое е добро и зло, нито кое е исина и кое лъжа.
Често е дори обратното.

2.   Според мен малко и стават все по-малко.
Живеем в консуматорско общество. Всеки иска да вземе повече от живота, малцина са склонни на самоограничение.

3.   Любов и каквито и да било ограничения са несъвместими неща. Никога не съм разбирал хора, които твърдят, че обичат даден човек, но в момента, в който той погледне друга вече им опротивява. Не може да обичаш избирателно, или пък само тогава, когато партньорът ти прави това, което ти искаш. Няма по-голям егоизъм от това.
Ако хората имат връзка и вместо да се радват един на друг постоянно се следят и изискват вярност и какво ли не, това са си чисти договорни отношения, които нямат нищо общо с любовта.
Ако половинката ми иска да е с друг, аз каквито и сцени на ревност да правя, това няма да промени фактите. Тя може и да реши да не го направи, но фактът, че се е спряла насила заради мен, няма да ме направи по-щастлив.
За мен е важно да ми е приятно с човека до мен и да правим каквото искаме, а не да се насилваме да спазваме правила. В момента, в който не сме щастливи заедно е много по-добре да се разделим без драми, отколкото да се измъчваме взаимно с разни безумни изисквания за вярност, обръщане на внимание и т.н. Насила хубост не става.

4.   Номер 3: е права ,но не мога да разбера друго дори и да му се преиска да бъде с друг партньор защо няма честност очи в очи ,а започва едно лъжене и мамене което е....

5.   до 3, ми че то това ще стане неминуема и да го искаш, и да не го искаш. Според твоята теория или в даден момент започвате отворена връзка, или се разделяте. Значи няма никаква нужда от брака, а имаш съвместно съжителство за определено време. Излиза, че в живота си постоянно ще сменяш партньорки, а като станеш на 50 и кусур никоя няма да те иска и ще си мреш сам. Същото е и за жените - докато става за еб*не, ще си намери мъж, а после ще прави развъдник за котки и котараци дома!
Любовта изключвала ограниченията - да, така е! Но Любовта съдържа в себе си ВЪЗДЪРЖАНИЕТО, без което не може!!! А ти го нямаш, следователно нямаш и любов!....

6.   В днешно време е голямо изключение двама души цял живот да са били само един с друг и с никого другиго. Да, голяма част от хората изневеряват. Но за сметка на това, ако връзката е започнала на една по-осъзната възраст, то е напълно възможно и двамата, при все да са имали предишни партньори да са си верни и никой от тях да не изневери.
(ж)

7.   Как разбра, че изневерите са много? Според мен малко хора изневеряват. Просто често пишат за изневери и затова оставаш с грешно впечатление. Щото човек ако не изневерява, нито му изневеряват, за какво му е да пише тема по въпроса?

8.   Вече изневярата е нещо обичайно. Преди години гледах едно предаване Цената на истината, където на Детектор на лъжата питаха 2-ма човека преди сватба въпроси. И като гледах как и 2-мата си изневеряват направо не можех да повярвам какво става. И за лесбийките и гейовете мислех Мале как може да има такива хора. А сега само за изневери и за обратни се говори и тва вече не прави такова впечатление на хората. Само не искат на тях да се случва. А някой ще кажат "Като гледам колко много хора си изневеряват какво като и моят мъж го прави. Ще продължа да съм с него, не е единствен" Истинската любов вече е изчезнала. Ако изобщо някога е съществувала.

9.   7, бях чел една статистика (не знам колко е достоверна), според която около половината жени и 2/3 от мъжете поне веднъж са изневерили.

Около 1/3 от моите познати знам, че са изневерявали поне веднъж. А реално със сигурност са повече, защото най-вероятно има и такива, за които не знам.

10.   Ако обичаш истинки оставаш вярен,защото имаш всичко ,което искаш.

11.   От доста време живеем в Чалгария. Затова и отношенията се опошлиха, с всички произтичащи последици. Ако искаш да си като средната безлична маса от жалки хорица, поддай се на инерцията, върви по течението. Но ще съжаляваш все някога.