Споделена история от Други

Екзотична почивка
Здравейте, от много време искам да отида на екзотична екскурзия със семрйството си и приятелите си. Досега съм ходил на запад винаги. Въпросът ми е кое място си заслужава най-много? Което в същото време и да е безопасно. Има много тропични страни, но в част от тях има висока престъпност и опасност от войни, атентари и тн. Напримвр Египет е много хубава страна, има голяма история, но не е ли малко опасно? ОАЕ (по-точно в Дубай) е много красиво, сравнително по безопасно е, има и стар град, тоест. има и история
Модерно е. Бих отишъл там. Вие кое място бихте препоръчали?

Коментари

1.   Малдиви, Сейшели.

2.   Да, можеш да отидеш в Дубай. Аз ходя всяка година по два пъти и слуховете, че било кифленско и скъпо са пълни глупости. Там спим в прекрасен 5-звезден хотел, ядем само по ресторанти, а когато сме в хотела си поръчваме храна, купуваме си дрехи, ходим по сафарита и забележителности и въпреки това не мога да си изхарча парите. За сравнение - в Гърция харча 5 пъти повече и то не знам какво съм си направил парите.. уж само за вечеря и някоя биричка... Така че давай. Те и самолетите ти дори са по 20 лева на посока.. :)

3.   Стига да имаш пари навсякъде, Фоменикана, Тайланд.

4.   2 Я разкажи за Фубай, с колко пари отиваш, например вечеря в ресторант колко ти излиза, билетите как са, транспорта?

5.   Чак твърде екзотично не е, но е безопасно и красиво на Майорка. Има старинни местенца, прекрасни заливи, тунели тип катакомби, музеи които дори в определени дни могат да се посещават безплатно от европейци, основно неделите в определени часове. Също в планината има прекрасни кътчета както за планинари и/или водолази, също и за барбекю и разходки из "диви" местенца, в същност са изключително добре поддържани в натуралния им "див" вид.

6.   В Дубай какво му гледате? Пустиня и небостъргачи! Препоръчвам Мадейра и Канарите. Но скоро пак ще спрат самолетите и ще ги гледаме само на картинка.

7.   малдиви, Сейшели, Мавриций, Карибите

8.   Малдивите! Сега едни приятели са там, като гледам видеа, буквално е неземна красота!