Споделена история от Други

Добра малка кола автоматик
Здравейте в голяма дилема съм дали автоматик или ръчна скоростна кутия да си взема.
Жена съм!
Голям град!
Може ли съвети за добри автоматични скоростни кутии...
Насочила съм се към Голф 4
Може ли мнения?

Коментари

1.   DSG кутиите на VW/Audi не са удачен избор. Проблемни са.
Голф 4, ако ще е с ръчни скорости - става. И аз съм в голям град, но то се свиква. Вярно, автоматика е удобство, и съвременните не са като старите. Но в България има най-много автоматици Mercedes...(по ред причини, които не смятам да изброявам сега), другите не са толкова разпространени. Само че малките им A-класи са дръвцета, а С-класа едва ли ще искаш, пък и поддръжката е по-скъпа. Знам че и на Toyota автоматика е добър. Виж Corolla.

2.   Вземи си бензинова кола с ръчни скорости. Голф / Корола / Хонда Сивик / Опел Корса или Астра

По-евтина поддръжка и по-малко проблеми.

Това че си жена, не те прави по-лош шофъор, ще свикнеш, не е трудно, трябва само да се научиш как правилно да потегляш и кога е точния момент да сменяш скоростите.

Автоматикът...не съм против, но не бих си взел стара кола автоматик за малко пари и на много километри.

3.   Ситроен С3 или тойота ярис версо

5.   Нисан Микра. Щом си решила автоматик - не се оставяй да те разубеждават. Твърдо съм за. Който иска да си ръчка. За мен всяко улеснение е супер.

6.   Стой далеч от автоматите на концерна ВАГ (Ауди, Фолксваген, Шкода, Сеат). В момента актуалните им автоматици са 7-степенна DSG с двоен сух съединител. Тези кутии са голямо недоразумение и решително оглавяват класациите за най-калпави автоматици. Изкарват максимум 80-100 хиляди километра от нови...след това майка ти жална, почват се едни безкрайни саги с ремонти, започват да превключват лошо и т.н. Никога не купувай кола с тази кутия на старо.
Понеже си се насочила към по-стар модел Голф - там автоматиците са по-добрите 6 степенни с "мокър съединител". Въпреки това не ги препоръчвам. Един съсед има такъв Голф 4 автомат и през месец е по сервизите...включително и поне 2 пъти заради скоростната кутия. Ако ще купуваш голф - определено се насочи към ръчните скорости.
Няма да влизам в повече подробности, защото ще стане много дълго, но определено се насочи към купуването на японски автомобил, и по-точно марките Тойота, Лексус, Хонда или Мазда. Останалите "японки" са всъщност притежание на европейски марки и никак не са японски т.е са с компромисно качество - визирам Нисан и Мицубиши. Тойота/Лексус в момента призвеждат най-здравите коли в света. Това емного важно за хора, които смятат да купуват кола втора употреба и не разбират особено от подръжка на автомобили.
Модели с хубави бензинови автоматици, подходящи за града - Тойота Ярис, Тойота Корола, Лексус IS, Мазда 3, Мазда 2, Хонда Сивик, Хонда Джаз.
Особено внимание ще отделя на една кола - Тойота Приус. Тази хибридна кола се произвежда от 20 години и винаги е на първо място във всички класации за надежност. На практика не се чупи. Колата е автомат-хибрид, харчи около 3-4 литра на 100км в града. Единствения "проблем" е батерията, която трябва да се провери преди покупка, защото ако се наложи смяна - не е много евтино. Според мен - това е твоята кола.

7.   Японска или корейска... Много здрави автоматици. Хонда Сивик, Хонда Джаз, Тойота Ярис, Тойота Корола, Мазда 2.. В краен случай Ситроен или Рено.

8.   Голф 4 1.9 тди 150 арл тва онова да стане 200 коня, малко гори и мнооого върви
Ръчка ест примерно ск кутия е 500
Автомата нз
Научи се и си карай ръчката недей се притеснява съединитела и скоростите с времетл почваш с енерция да правиш всичко о да знаеш къде как да минеш иска каранеееееееееееее

9.   Здравей, добре си се насочила. Задължително я пробвай. Има 4 и 5 степенен автомат. 4-за бензин 1. 6 и 5 за някой от дизелите.
При включване на задна скорост колата след отпъскане на спирачния педал, трябва да тръгне сама назад. Ръчните скорости специално при 1. 6 бензин са по-чупливи от автомата, поне така пише във форума. Колата харчи доста градско 10. 5. -11литра ако е бензин и поне 8 ако е дизел.

10.   Джаз, сивик, аурис, ярис - пишеш ММТ и почваш да ревеш, не че от моята с изитроник като почна да прави мизерии парите повече от колата