Споделена история от Други

iPhone6 или Sonyxa1 да си купя?
Здравейте, телефонът ми се счупи имах sonyxa1. Обикновено беше нормално. Обаче сега съм между iphone6 или sonyxa1 пък незнам какво ще ми препоръчите вие. Аз най вече искам да знам за камерата как снима iphone6. Кой приложения са безплатни и тн. Има ле ефект на меко размазване? Снима ли чисто, да не е на парчета. Много ми е интересно как снима iphone6 само да не е като на samaunga20e, че имам такъв, обаче въобще не съм доволна от камерата, много лошо снима. Ето за този става на въпрос. Искам на знам.за iphone6 като на кой модел телефон е горе долу. Очаквам вашите отговори. Благодаря!

Коментари

1.   Всяка втора тема е за Айфон. Вече се чудя в България ли живея или без да разбера съм се телепортирал в Кан. Имам чувството, че и в Швейцария няма толкова айфони колкото в България. На гол тумбак чифте Айфони. Ако трябва хляб и пастет ще ядем, ама айфон да има.

2.   Този модел айфон вече е стар и няма смисъл от него, тази година ще спрат да го поддържат, все пак е телефон на 5-6 години!
А драги ми номер 1, в България има много малко потребители на ейпъл, за разлика от Западна Европа, затова и няма бг меню. В Европа буквално не знаят и нямат институциите приложения за андроид, което е нормално. Не всички имаме айфон за гъзария, а защото е най-издръжливият във времето телефон. Андроидите след първата година са за кофата за боклук.

3.   2, всички вкъщи сме с андроиди трета година и си работят. Ама викаш, струва си да дадеш 2 бона отгоре и отделно да си плащаш всяко приложение, за да изкара 1 г. повече. Или си е друго да се вижда ябълката на селфито у фейсо, правено на огледалото в тоалетната на Син Сити? Нищо, че после цяла година ще ядем филии с Калиакра.

4.   В нормалните страни бачкат за 2000 евро и купуват телефони за 300, а в Бг бачкат за 300, ама телефона е 2 к.

6.   Въпреки че съм напълно съгласен с номера 1 и 4, ще те посъветвам просто да потърсиш клипове в тубата по темата. Има хиляди и хиляди клипове със сравнения на камерите и други неща по телефоните, търсиш, гледаш и решаваш.

7.   Номер 3, имам айфон от 1 година, преди това бях с андроид телефон, който с мъки успя да изкара 3 години, адски много забиваше и това почна още на 4-5 месец. Мога да ти гарантирам, че по бързина и външен вид айфона ми на 1 година е неразличим от нов, ама за андроидите не стоят така нещата. Не говори глупости, защото съм го минала това. :) Айфонът е единственият телефон, който продължава да му се актуализира операционната система с години! На андроид се поддържа максимум 1 година и то при високия клас скъпи колкото Айфон! По-ниския клас са с 6 месеца поддръжка. Просто си кажи, че не ти се дават толкова пари наведнъж. Айфона го плюят само хора, които нямат пари да си го купят или не им се дават. Като са само за гъзария, защо масово служебните телефони от фирмите също са айфони?
Бас ловя, че никога не си имал и затова плюеш, аз досега 1 лев не съм дала за приложения. Повярвай ми, всяко платено приложение си има алтернативно безплатно. :)))

8.   Ами не знам какви андроиди купуваш, ама нашите са си добре. А и айфона викаш е от година и как разбра, че ще изкара повече от 3? А дори и да изкара, струват ли си 3 бона, като за тия пари ще смениш 5 андроида? И най-важното И милионер да съм няма да дам 3 бона за телефон, който върши горе-долу същото като останалите. В Бг това е телефон за комплексари и позьори. Само за комплексарите няма качествен андроид и си търсят повод да си купят Айфон, че да не излезе, че го купуват, само за да се фукат с цената на това после да гладуват цяла година.

А това за "поддръжката" ме разсмя искрено. Да се чудиш как ние ги поддържаме 3 г. Сигурно сами си пишем кода на андроидите, а?

10.   Кво да му мислим... стар телефон на 6 години. Няма никакъв смисъл. Вземи си един Huawei или Xiomi и да не ти пука.

11.   Iphone и нагризаната изгнила ябълка за нищо не стават, скъпи, дефектни фалшив премиум... Докато съм имал няколко телефона Galaxy S модели Galaxy S2, S3, S5, S6, S8 сега S10 ми безотказни и надеждни телефони, тъпите ябълки само са скъпи за дебили, кифли и баДки, за ингелектуалците и осъзнатите хора тая марка не струва....

12.   Не съм с телефон за 3 бона, а за 1100 от магазина нов. Не съм си взела най-новия модел и точно, че искам да ми изтрае с години, а не да сменям телефони постоянно. Аз съм човек, който си ползва телефоните по 4-5 години. Е, освен прословутия андроид преди айфона, който ползвах 3 и то защото две години се стисках да си купя нов. Съжалявам, но не може да ме убедите, че е по-добре да смениш 5 андроида (средно по 500 лв), отколкото да си купиш един айфон за 1000-2000. Дори и децата в пети клас могат да разберат, че ще си избият парите, ако ползват един телефон, но хубав, отколкото всяка година боклукчийски.
Определено не бих се върнала на андроид, а и както написах в първия ми коментар - институциите в чужбина масово дори нямат приложения за андроид, само за айфон, аз съм в чужбина и ми трябват. :)

13.   Айфон 6 е модел от 2014-та година, а сега сме почти 2021-ва. Поддръжката му отдавна е спряна и съвсем скоро може да започне масово съкращаване на приложения, които ше искат по-нова версия на Айоеса. Освен тва и процесора му е стар и вероятно няма да е на много високо ниво. Ако искаш Айфон не си взимай 6-цата, нито 6с. По-добре за тия пари си купи употребяват Айфон 10 или нещо такова.

14.   Той този айфон е много стар модел, а другия телефон не сме го и чували. Вземи си нещо по ново.

15.   Абе тия с изгнилите ябълки се скрийте бе, кой сте хванали да лъжете висок клас андроид телефони бачкат с години, докато ябълките губят обхват (iphone 4), огъват се и се трошат (iphone 6), изобщо премиум боклуци за маса пари. От тази година вече не слагат дори слушалки и захранваш адапторни USB кабел пълни нещастници са. Има един канал в you tube на Luis Rossmann там човека е обяснил какви боклуци са изгнилата ябълка с червей как им се скапват сами недодяланите боклукчави лаптопи.

За нищо не става тая марка, само някакви алявци си ги купуват.

16.   Тези, които плюят Айфон, със сигурност не са го ползвали никога. И на мен ми се струваха гъзарски телефони, докато не си купих и аз. Тогава разбрах, че със сигурност си струват парите и не почват да лагват още след първата година. Да, истина е, че са малко по-скъпички, но за тия пари вместо да си купите някакъв андроид, по-добре Айфон. Друг въпрос е ако нямате възможност за скъп телефон(което е нещо нормално в България). Също така, не е лъжа, че има и хора, които си взимат айфони само за да се фукат, но само заради тях е тъпо да оплювате всички

18.   "Аз съм човек, който си ползва телефоните по 4-5 години. Е, освен прословутия андроид преди айфона, който ползвах 3 и то защото две години се стисках да си купя нов. Съжалявам, но не може да ме убедите, че е по-добре да смениш 5 андроида (средно по 500 лв), отколкото да си купиш един айфон за 1000-2000."

Нещо ти куца математиката. Значи ползваш андроида 3 г., айфона 4 г., обаче си щял/а да смениш 5 телефона за времето на 1 айфон. 4/3 не е = 5.

Нека ти постна правилната сметка. За 2 бона си взимаш 4-5 андроида и ги ползваш средно по 3 г., това са 12-15 г. Ако си вземеш и по-бюджетни, може дори и 20-25 г. да изкараш (е, вярно не са за кифли и ще те е срам да се виждат в огледалото в селфито на профилната снимка у фейсо с патешките джуки). А с 1 айфон за 2 бона ще изкараш 5 г. Е, кое е повече 5 или 15?

А това, че в чужбина андроидите едва ли не са неизползваеми си е откровена лъжа и се посмях доста. Все ми е на акъла, че с андроид в чужбина не можеш да се оправиш едва ли не. Да прибягваш до лъжи, за да си "докажеш" тезата, е жалко.

Поне си признай, че си кифла, вместо да ми правиш грешни аритметики и да ми носиш от 9 кладенеца вода. Ако искаш да ти се вижда ябълката в огледалото на селфито у фейсо, е друг въпрос.

19.   Имал съм айфон, неговата ОС е просто перфектна.
Единствено не ми хареса малката батерия, караше ми по 4 часа на екран, което е крайно малко.
Относно андроид, дори най-скъпите след една година започват да се задъхват.
Имал съм скъпи телефони с андроид, един от тях 3 години, ами накрая вече просто тотално ужасно се бавеше при отварянето на приложения, грееше жестоко, падаше му и неговата батерия за около 4 часа(новата). Плюс, че забиваше тотално при свързване на блутут със саунд бар-а ми.
Сега съм с нов евтин андроид за времянка.
Sony Xperia 10 ii, издържа му батерията над 8 часа екран, но камерата е много бавна и също така лагва от време на време. Ама пък го взех за 350лв чисто нов от ОЛХ, а струва 700лв нов.
Ако много държиш на гладка и безпроблемна работа и iOS.
Aко държиш на свободата - Android.
Аз на айфона дори и песен не можех да си сложа за рингтон, въпреки че съм доста навътре с техниките.
Блутутът му също е само за свързване с безжични колонки и други устройства с iOS, не може да се изпращат снимки и песни.

20.   Номер 18, била съм на андроид и след първата година не стават за нищо. Забиват толкова много, че лично аз не мога да го “преживея”. Виж, по-добре директно си кажи, че не ти се дават пари, а не че телефонът не струва. Обикновено си ползвам телефоните по 5 години, не 4. Така че 1100 делене на 5 прави 220 лв на година. А делено на 4 прави 275 лв на година. Еидя се на кого му куца математиката.
А най-важния фактор, поради който предпочетох айфон пред андроид, е сигурността, която дава телефона. Още не съм чула за айфон, на кокто Face ID да се отключва като насочиш профилна снимка от фейсбука на притежателя. :) А на мен всичко ми е в телефона, онлайн банкиране, пин на карта и т.н. Плащам с телефона си и е масово това, в държава, в която живея кеш почти няма (за добро или лошо).
Огромен фейл на андроид е сигурността.

21.   Значи след първата година не стават за нищо, обачи си ги позлвала по 3 г. Значи все пак втората и третата година стават за нещо.

Да, 1100/5=220, но колко е 400/3? Жокер - почти наполовина. Личи си на кого му куца математиката. Да не говорим, че айфони има не за 1100, а за 2-3 к. Тогава става не наполовина, а направо на четвърт.

Не казвам, че не ми се дават пари, а не ми се дават 5 пъти повече пари за нещо, което ми върши горе-долу същото, само за да си чеша егото пред кифлите. Виж, ако един айфон изкарваше 20-30 г. или имаше 40 г. злато по него, със сигурност щях да си го купя още днес, защото тогава наистина щеше да си заслужава парите.

22.   Ябълковите ползватели забиват ви главите на вас, от няколко топ модела на различни андроид телефони си работят години наред прилично, това с забиването е от некомпетентно и дебилно използване, защото андроид дава свобода, докато ябълката е заключена екосистема. Също така да ви светна, че повечето сайтове които посещавате (като този сайт тук например Сподели) работят на Linux.. Ще попита някой какво общо има линукса с темата, ами има МНОГО общо, защото Android е изцяло базиран на Linux, и 90% от сървърите ползват Linux останалите 10 тина са на Windows Server базирани, и както можете да видите сайтовете не лагват и не забиват, същото е и с телефон на потребител който не е неграмотен и знае какво да инсталира, какво да не инсталира. Също така трябва през някакво време да се чисти кеша на системата (андроида) и така да му се оптимизира работата, това предодвратява забивания, лагвания и прочие, ама как ще го знаете вие това.. Чисто и просто ябълката е телефон за технически НЕграмотни хора, защото е защитен от инсталации на каквото и да е, ровене там където не трябва прехвърляне на всякакви файлове и прочие.. Все още ползвам вече почти 2 години висок клас телефон Galaxy S10 откакто дебютира и не е забивал и правил странни неща просто си работи, но и аз съм наясно как да оперирам с Adroid, преди този телефони съм имал и други без проблем ми изкарват по 4 години, батерията обичайно деградира, а и излизат нови модели с нови възможности, иначе и по 6 години щях да ползвам Abdroid телефон...

Android телефоните за технически грамотните и разбиращите материята хора, iOS и ябълката за технически НЕграмотните и дебилни users (ползватели) . На ябълките мястото им е в овощната градина толкоз......

23.   Има и хора, които могат да си позволят айфон, но въпреки това не си го купуват. Аз съм един от тях. Само моята заплатата е около 3500 лв. чисти (и съпругата взема около 1600), но телефона ми е Хуавей за 220 лв., който го купих преди две години и половина. За мене да се дават над 500 лв. за какъвто и да било телефон е абсолютна глупост и е просто безмислено без изключение на марката, включително ябълката.
Не знам как започва да се забавя Андроида, моят си работи нормално, но и аз съм забранил на всички апликации да се ъпдейтват. Правя го, само когато вече съответното приложение спира да работи с инсталираната вече версия. От камерата съм доволен, не е върха, но и аз не я ползвам много-много за снимки, а повече за видео разговори по WhatsApp или вайбър. Батерията започна да сдава багажа. Когато го купих трябваше да го зареждам на 5-6 дни. а сега вече на 3-4. Ще продължа да го ползвам, докато батерията не се скапе напълно, т.е. да започна да го използвам като стационарен телефон, защото постоянно трябва да бъде с включено зарядно. Предполагам, че това ще стане след около две години. Т.е. за четири години ще съм дал за телефон 220 лева, а не 1000 или 2000.
Дори да предположим, че твърдението, че институциите в Западна Европа масово нямат поддръжка на Андроид, а само на iOS е вярно (силно съмнително), то винаги остава възможността да се ползва уеб версията с браузър, било то на компютър или пък на телефон. Само това не би било достатъчно основание за мене да давам грешни пари за айфон (или Самсунг Галакси 100000, Хуавей Р10000 или който и било друг телефон).
Виж, ако Apple иска да ми подари безплатен телефон, ще го взема, ще го ползвам и ще ги хваля, ама едва ли ще се случи. В крайна сметка всеки си решава сам как да си харчи парите, аз моите ги изкарвам с доста тежък труд и не искам да ги давам на разни Джобсове, Возняци и готвачи (т.е. Куукове) с (не)съмнителна ориентация.

24.   До 1

На Apple продуктите са доста по-хубави от колкото на други марки. Се става въпрос за марката а за операционната система IOS в сравнение със Андроид например или други които забиват и отделно не са толкова защитени. Ако има човек проблем или въпроси поне директно се свързва с чата на Apple. Mac-a също е по-добър от Windows. Microsoft него го провалиха с темение на времето (по моя мнение и по мой вкус и предпочитания).

Отделно че има опция за 'Trade in' която позволява обмяна на старият модел телефон, таблет или Mac със по-нов (като се смъква цената). Това нещо го няма при други. Отделно че това е по-екологично също защото взимат старите телефони и ги рециклират.

Това вече че са скъпи продуктите им и че постоянно излизат нови модели - да вярно е. Някои си заслужава да се вземат, някои не чак толкова. При всички положения иновациите не спират по света (говорим за капиталистически ориентирани икономики където всичко е бизнес, конкуренция, визия за клиенти и покупко-продажба).

Само някои страни дават на света. Аз лично предпочитам Apple и препоръчвам който може да си вземе, може би ако е склонен и има възможност и да е във крак със иновациите. Иначе препоръчвам по-евтини алтернативи по българският джоб (само не и на Китай).

25.   От андроид до андроид има разлика. Със Samsung Galaxy S8 съм от почти 4 години, телефонът още е перфектен. Това е флагшип, но дори като флагшип беше по-евтин от айфона. Камерата му е супер. Е, не е Note 20 Ultra, ама и парите не са.

Автор(к)е най-добре ходи в някоя заложна къща да търсиш такива модели и да пробваш как снимат, за да прецениш. В заложна, защото такива вече няма да намериш по магазините за електроника. Иначе естествено съветът ми е за малко повече пари да вземеш флагшип телефон - дали андроид, дали айфон. Няма голяма разлика щом е флагшип. И си го тествай лично преди това. Аз винаги си тествам лично, не само за камерата, ами въобще какво ми е усещането за този телефон.

26.   И аз се чудя как на всички им забиват андоридите. За мен това е оправдание да се купи айфон, без да те взимат за кифла. И ние можем да си позволим Айфони, печелим добре. Но купуваме телефони за 200-250 лв. Не са забивали. Може да се случва от време на време, но примерно на 1-2 месеца веднъж, не е болка за умиране, че съм си рестартирал телефона. И обикновено изкарват 3-4 г. Е, защо да даваме по 2 бона отгоре за 1 допълителна година? Предпочитам тези пари да ги инвестираме в нещо или дори да отидем на почивка в чужбина с тях и да ни останат топли спомени, отколкото да ги дам за айфон, който реално ще ми свърши същата работа.

За мен айфон може да има смисъл само в два случая - ако си някакъв супер сериозен бизнесмен и не върви да ходиш на многомилиони сделки с телефон за 200-500 лв, защото все пак трябва да те взимат на сериозно. Втория случай е, ако с него си изкарваш хляба. Примерно си ай ти и искаш да си инсталираш сериозни и тежки софтуери на него за кодене или примерно си професионален фотограф и искаш да имаш много качествена камера под ръка или нещо подобно. В останалите случаи за мен не си заслужава, дори да си милионер. Даже това да се хвърляш на скъпи вещи си е типично бедняшко мислене за избиване на комплекси.

Има много милиардери вкл. Уорън Бъфет, които нямат айфони или каквито и да е супер скъпи телефони.

28.   "За мен айфон може да има смисъл само в два случая - ако си някакъв супер сериозен бизнесмен и не върви да ходиш на многомилиони сделки с телефон за 200-500 лв"

Facepalm...

29.   28, оти енейка?

30.   Имам айфон шестица и съм много доволна!
Работи безотказно по всички параграфи, много удачна покупка се оказа!
Камерата работи безотказно както и всичко, за което се сетиш!
Успех!

31.   Айфон или Андроид, спора ще е вечен. И двата лагера имат своите привърженици. Предимствата на андроида са многото безплатни приложения за него и сравнителното ниските им цени сравнение с Ейпъл. От своя страна Айфона има изключително висока защита на сигурност и може да бъде намерен, ако е откраднат и е изключен с разредена батерия. До като при андроид това е невъзможно. Има много дълги години наред упдейт на операционната система, което го подържа стабилен и бърз. Аз съм с айфон 6, който е 2014г. модел и ония ден за последно ъпдейтнах ос. Дизайна му е винаги изчистен и класически. Самото меню му е много лесно и удобно дори за хора скарани тотално с техниката. На работа всичките ми колеги са с айфони, не служебни, а лични. Аз сега си поръчах 2020г. модел защото айфон 6, чак след 3г. ползване стана малко бавен и батерията се поизноси. Което е постижение спрямо всеки един андроид, който почва да диша на акумулатори, още след първата година. Авторке имай напредвит, че батерията също е сред слабите места на айфоните. И най-калпавия айфон прави по-хубави снимки от всеки андроид.

Чингис Хан

32.   Според мен, номер 31, спорът не iPhone (iOS) срещу Android, респективно Samsung, Huawei или Sony, a дали си заслужава да се купува нещо извънредно скъпо или не. Разумът и логиката казват, че трябва да се избере някакъв телефон (независимо от марка и операционна система) до 400 - максимум 500 лева, който ще може да върши същата работа, както такъв за 1 500 -2 000, за почти същото време. Ако трябва да избирам измежду Айфон за 1 700, който ще е функционален 6 години или Xiomi за 300 лв. за 3 или 4 години, със сигурност ще избера втория вариант, защото каквото прави единия го може и другия. Също така не бих избрал и Samsung Galaxy Sхх, по същата причина. И това не би се повляло по абсолютно никакъв начин от това колко ми е дохода и дали съм бизнесмен или не, въпреки твърдението на номер 26, че не вървяло да се ходи на многомилионни сделки с телефон за 200-500 лв. Все едно, че ми пука какво мисли някой за мене и телефона ми, а да не говоря, че мястото на телефона не е на масата или в ръката, а в джоба или дамската чанта, където не се вижда.
Разбира се това съм аз и съм далеч от мисълта, че рационалният избор важи за повечето хора. Има хора (особено жени), които си избират колата по абсурден критерий, като цвета, така че приемам че има и такива, които ще се изберат и телефона така. Но от друга страна капитализма може да съшествува само ако хората не са, като мен рационални, а емоционални и да се хващат за първото нещо което им прави впечатление.