Споделена история от Други

Татуист
Здрасти пичове.

От много време ми вкарват филма да стана татуист, тъй като съм много добър художник, особено график, но просто не съм се замислял сериозно над това. От скоро, обаче, почнах да се замислям.
Въпроса е, че не знам от къде да започна. Да чиракувам ли трябва, сам да се уча ли, какво нямам идея.

Всякакви съвети ще ми бъдат от полза, благодаря. Бтв, от София съм.

Коментари

1.   ИНК Спайдърс...Само това ще ти кажа;)

2.   Здрасти,
Не съм татуист но живях с такъв доста време.
Едно е да го гледаш , друго е да го правиш.
Пича отгоре много добре го е казал"инк спайдърс" да...поредното бозово име на поредното посредствено студио, което рисува чертички и буквички, имена и мотори от една линия.
Да можеш да рисуваш и да татуираш не са много далеч едно от дуруго.
Най-добре може да черпиш опит като какво е каго отидеш на тату-фест - прави се в ндк всяка година. Гледай не хората които ги клепат а клепещите. Как изглеждат, колко недоспали ти се струват.
Моята приятелка работеше към студио - даваха и да рисува букви, имена, рибки и лайна които , художникът в теб не се развива много. когато реши сама да се занимава тръгна по чужбина. 3 седмици там, 3 тук. По цял ден на работа в студиото, по цяла вечер на футьоййла рисуваше проекти.
Едно е да го гледаш от страни. Като здравословно - рефлектира най-вече върху ръцете, китките и кръста.
За развитие най-добре си изготви портфолио. Идеи , неща, светлосенки, концепция, твоя или нещо което да върже окото и да върне клиента при теб. В чужбина се печели доста от това, тук не толкова, та и един език за backup
За проба - в ибей има доста машинки по 20 долара - не са като тези по 1000 но за учене стават Взимаи си такава , свинско краче и работиш.
Бои се продават евтини някъде около НДК забравих точно къде беше магазина 6-12 лв са. Едно черно като за начало .
Като си доволен от това което си постигнал върху крак, изкуствена кожа, портокали, мандарини, някой приятел. Мини един курс по дерматология. Не е задължително но определено е много от помощ - как реагира кожата, алергии, какда не се третира , как да се предпази, хигиена на кожата, цикли на растеж на косъма ...въобще много са нещата. Хигиената на работата е най-важна .Мен ме подготвяха и за двата татуса като за операция в асептична хирургия. Въобще пълна процедура дезинфекция. Обаче после много бързо ми зарастнаха и двете.
Ползвай качествена козметика и препарати.
Не се преслвай с дрането на кожата. Хората се връщат по-рядко там където ги боли - пример docotr pain от софия . Хем не рисува добре хем дере кожата така че после боли, и боли докато де рисува и боли докато спиш и дишаш.
Magick needle имат добри отзиви като студио. Познавам шефката им и доста готина и разбрана, взимат чираци, но може да те върнат докато имаш добро портфолио, те държат на клиентите си и не дават току така някой да им цъка нещата.
Голяма фенка съм на Andrey Skull's art - има наистина добри проекти и работи качествено. Малко по надолу от него и в двете посоки ляво и дясно има още 2 гаража дето са студиа ама нещо в тях не съм виждаал да влизат много хора.
Bulgaria Tattoo Expo VI are 5-6 June 2021 e датата на новият тату фест. ВИж страницата на експото въф фб и ще си харесаш артисти от които да се учиш
Изготви си бизнесплан, идея, как ще се развиваш, дали рисуването на буквички и тъпотийки ти е ок. Дали искаш да имаш твои клиенти или просто такива които минават за нещо дребно и си тръват.
Късмет