Споделена история от Други

Предварително планиране на неща
За вас нормално ли е, когато приятели, съпруга, гадже да ви кани няколко дни предварително, примерно на разходка или да празнувате някакъв празник, повод? Какво ви е мнението по въпроса?

Лично аз в 90% от случаите планирам кога, къде, какво и се подготвям 2-3 дни. В останалите случаи просто нямам какво да правя и от скука излизам на случайни разходки.

Как възприемате човек, който ви отказва ако в 10ч. му предложите да излезете в 11ч.? Или пък как бихте възприели човек, който отказва покана за голямо събитие, празник 24ч. по-рано? Примерно днес ме канят на Бъдни вечер, със семейството на приятелката ми, а аз имах други планове, да пазарувам за Коледа, да се подготвям за 25-ти, да се подстрижа и т.н, освен това цял ден ще съм на работа.

Коментари

1.   Здравей. Аз също съм от хората, които плануват. Някак си доста обмислям нещата. Може би е безмислено. Някои хора казват или правиш дадено нещо или не го правиш. Обичам, ако ме поканят някъде, да са ми съобщили поне 2 дни по -рано, за да си подредя дните и да се настроя. Някак си да ми кажат утре сме еди къде си, а аз да съм си замислила друго, ми създава голям дискомфорт. Обичам за всяко едно нещо да съм си планирала времето, чантата, странно е, но - дори и какво ще облека ( което си е друга моя странност ). Ако поканя някого в 10ч. за дадено нещо и ми откаже, напълно ще го разбера , защото самата аз не обичам нещата да се случват в последния момент. Разбирам те идеално, на 24ти ще работиш, мислил си да напазаруваш и да свършиш нещо за себе си, но в случая 24ти е Бъдни Вечер, тя оказва чест да те покани на вечеря с родителите, те ще се подготвят. Трябва да се лишиш малко от себе си, за да уважиш този жест. След работа, ако можеш напазарувай набързо или отмени пазаруването за 25ти. Подстрижката, ако и за нея не остане време я отмени също. Просто в случая с тази вечеря трябва да уважиш приятелката си и нейното семейство. Мое мнение.

2.   Покани в последен момент не приемам почти никога.
Особено за празници, обикновено съм планирала вече нещо друго и най- малкото е несъобразително някой да се просвети да ме кани в последния момент.

3.   Понякога се чувствам по-малък човек, ако ме поканят в последния момент и аз кажа "ДА". Всякаш нямам характер и каквото и да ми кажаш, аз ще се съгласявам. И също ще изглежда, всякаш нямам живот.

Като бяхме деца, да. Мамо може ли, в последния момент, еди си какво? ОК.
Сега показваш не дали те пускат родителите, а по-скоро безхарактерност и липса на личен живот.

4.   Много зависи за каква точно покана става дума. Ако ме канят на разходка след час и нямам какво да правя, ще приема. Но ако е събитие, за което трябва да се подготвя (тоалет, подарък, etc.), е, тогава нещата стоят малко по-различно. Като цяло не обичам да ме канят в последния момент за каквото и да е, но както казах, в някои случаи не е голяма драма. Отчитам факта, че някои хора са по-спонтанни и се съобразявам с това. Примерно имам приятелка, която винаги ме кани да излизаме от днес за утре както се казва, и затова се виждаме рядко - просто почти винаги става така, че вече имам други планове. Но това си е характер и начин на живот. Всеки е различен. :)

5.   По света е така. Мисля, че това е достатъчен довод. В България е нормално да ти кажат айде идвай, та и да се разтърсят. Да ти се изсипе някой без покана с довод, че минавал просто или на имен ден не се кани. Живеем във време на много стрес и ангажименти и на за мен това е стрес, накой са ме притиска и препира, но пак опираме до манталитет.

6.   Хубаво е човек от време на време да прави импулсивни неща.Това на мен лично ми дава свобода и заряд.Най-хубавите ми спомени в живота до сега са от импулсивни решения.Например решаваме с приятелката ми, както лежим на дивана, да запалим колата и да отидем до съседна държава да хапнем скаричка и хубава кухня и да се разкараме по тамошните магазини.Винаги е било невероятен кеф такива импулсивни пътувания.Същото е като да получиш планирано и очаквано от седмици удоволствие, и да получиш това удоволствие рязко на момента без да си го планирал.Отделянето на хормона на щастието при втория вариянт е в пъти повече:))))

Чингис Хан

7.   За мен лично би било странно мое гадже да се оправдае за това, че не може да дойде на вечеря с такова празнично значение, понеже имал да се подстригва. Няма да казвам повече.

8.   До 7

Би било странно, ако те поканят 2 седмици предварително. Ако ти се обадят утре за вечеря, а ти си до 18:00 на работа а в 18:30 имаш час при фрозьора, отиде 21:00 докато можеш, да се дотътриш, а ако онези са решили да почнат в 19:00 е заминало вече. И е много стресиращо.

9.   "Би било странно, ако те поканят 2 седмици предварително. "

И да е странно,какво от това?