Споделена история от Други

Защо това, от което най-много бягаме, най-често ни застига?
Мисля си разни неща постоянно. Много въпроси са без отговор. Най-много ме интересува въпросът в заглавието. Ето примери:

1. Презирам скандалджии, злобари, глупаци и долни хора. Е, намерих си работа пълна точно с такива.

2. Адски гнуслива съм. За мое нещастие, след излизане от вкъщи с чисти дрехи и след баня, често сядат до мен вонящи и/или мангали.

3. Обличам си нещо бяло и макар да го пазя повече от себе си, все някъде ми се лепва петно.

4. Избягвам хора над определена възраст, или по-стари, защото обикновено са много злобни и комплексирани и винаги ще се опитат да вгорчат живота на някой млад. И все попадам на такива навсякъде - в магазина, на работа, в градския, навсякъде са. Предимно за жени се отнася.

5. Обожавам тишината и спокойствието, меко казано. Но предишната ми квартира, беше с доста думкащи деца и даже цигани... късно разбрах.

6. В неделя се разбрахме с майка ми да и отида на гости да и оправя телефона. Живее далеч. Като отидох се оказа, че нейният боклук (приятел) е отишъл малко преди мен. Агресивен, неадекватен пияница, когото не мога да го дишам. Майка ми ми е звъняла, но по незнайна причина не съм чула.

И така нататък... Защо бе, мамка му, защо? !

Коментари

1.   когато на някой са му криви все другите. нито бабите, нито ''мангалите'' са ти виновни затова, че си злобен и комплексиран човек. обикновено човек подсъзнателно се обгражда с такива като него, затова може да търсиш вината в себе си!

2.   И аз това се чудя, как стават такива връзки!!

3.   Прочети за Закона на привличането! Накратко мисълта е енергия, като такава тя привлича това, към което е насочена, дори да е нещо негативно. Тя не разбира, че е негативно, за нея е достатъчно, че е насочена към това нещо. И го привлича. Твоят ум е този, който трябва да игнорира всичко негативно, все едно го няма! Докато занимаваш ума си, тоест мисълта си с хората, които не ти харесват, ти ще ги привличаш.Ето затова не трябва да осъждаме другите, не казвам да ги харесваме, а просто да сме неутрални, все едно ги няма. А твоят пост е пълен с много осъждане и негативизъм, ти просто избираш да виждаш това!

4.   Прочети за Закона на привличането! Накратко мисълта е енергия, като такава тя привлича това, към което е насочена, дори да е нещо негативно. Тя не разбира, че е негативно, за нея е достатъчно, че е насочена към това нещо. И го привлича. Твоят ум е този, който трябва да игнорира всичко негативно, все едно го няма! Докато занимаваш ума си, тоест мисълта си с хората, които не ти харесват, ти ще ги привличаш.Ето затова не трябва да осъждаме другите, не казвам да ги харесваме, а просто да сме неутрални, все едно ги няма. А твоят пост е пълен с много осъждане и негативизъм, ти просто избираш да виждаш това!

5.   Нямаш сериозни проблеми и сама си измисляш такива. Тоест виждаш проблем във всичко и така все нещо те е "застигнало".

6.   Щом най-много те интересува въпроса от заглавието.
Отговарям.

Застига те това, за което отдаваш време да мислиш.

7.   Защото го проектираш и то идва.Мисли за хубавите неща повече,отколкото тези които те отблъскват

8.   Еми ти просто си се фокусирала върху тези неща и това виждаш. Не може всички в автобуса да са миризливци.... Следващия път търси добре ухаещи и приятни хора.

10.   Прочети книгата на Джон Кехоу „Подсъзнанието може всичко” и ще разбереш.

11.   "Ако не осъзнаваме какво се случва вътре в нас, то отвън ни се струва, че това е съдба." Карл Юнг.

Иначе, ти самата изглеждаш доста злобна, не бих искал да общувам с човек като теб.

12.   Просто си дребнава, вторачваш се във всякакви несъществени детайли и затова ти се струва, че едва ли не светът е в заговор.
Ами така е в обществения трнспорт, всякакви хора влизат и се возят. Като си толкова гнуслива, си купи кола и се вози сама. Едва ли всички са чак толкова смрадливи, а ти си английска аристократка :-)
Изобщо правиш впечатление на озлобена и комплексирана жена, на която все нещо й е криво. Бъди по-широко скроена, над нещата и ще видиш как не изглеждат чак толкова зле

13.   Купи си кола и апартамент и ще оправиш повечето си проблеми.

14.   Към писалите за позитивното мислене - прави сте, че тя вижда само лошото. Има и енергия! Но като подсъзнанието може всичко защо като с месеци си въобразявах и мислих че ставам все по-богат и си го повтарях както Луиз Хей учи, то сметката ми се топеше? За мен самовнушението помага само за физически неща - например спряха да ме болят краката при ходене като си повтарях "не ме е страх от бъдещето и с лекота се придвижвам към него". Но за работа, пари по-скоро е обратен ефекта при мен, как ще обясните това?

15.   Не е задължително. Аз на 16 годишна възраст реших да нямам семейство и деца и 12 години по-късно съм си щастлив ерген , нямам нито съпруга , нито дсеца и нямам намерение да променям нещо по въпроса.

16.   14, ти сериозно ли вярваш, че като си мислиш за пари и ще забогатееш :-)) Не мислиш ли, че ако ставаше така, нямаше да има бедни?
Идеята на позитивното мислене е да не се съсредоточаваш върху несполуките, а да извличаш опита от тях и да вървиш напред. Не да мислиш: аз не мога да си намеря по-добра работа, а да вземеш да учиш, да си повишиш квалификацията и да го направиш. Или да започнеш бизнес, но не на сляпо, а да проучиш предварително, да видиш как се прави бизнес план и да действаш.
А ти какво искаш? Да си мислиш, че забогатяваш и да се случи ей така? :-)) Много филми сте гледали, че даже на етап приказки сте останали :-)

18.   Има един сигурен закон в тази вселена:Който каквото иска,това си няма.

Имам обяснение,за срещите ти с такива хора. Явно изпитваш съпротивление към такъв тип хора и си изпаднала в другата крайност.

Колкото повече клониш на едната страна,толкова повече "интриганти","мангали" и "мизерници" срещаш.

Щом имаш проблем с тези хора,значи имаш проблем и със себе си. Един балансиран човек няма да изпитва омраза към хора,които не са като него. Всеки прочети някоя книга и се информирай за какво става въпрос.

19.   До номер 14:не забравяй, че нещата се диктуват от подсъзнанието. Не е достатъчно да искаш да имаш повече пари, трябва да изчистиш в себе си всякакво негативно отношение към парите и богатите. Ако смяташ, че многото пари са синоним на нечестен труд, вече в подсъзнанието за действаш програмата Срещу тях, защото не честен е синоним на нещо лошо. Кой и с какви средства честни или нечестни си е спечелил парите, не трябва да те интересува! Има универсални закони, те важат за всички, нека не противопоставяме богати на бедни. Задачата е да нямаш никакво негативно отношение към парите, за да ги привличаш. Не забравяй, подобното привлича подобно! Ако се чувстваш беден, ще привлечеш подробното-бедност. Не се чувствай беден, без значение какво има в сметката ти точно днес. А горният ти пост точно казва:Искам повече пари, но ги нямам!!! Едно към едно казва това. И следователно привличаш това да нямаш. Кажи обратното:Аз имам пари и ги управлявам така, че да се множат.
Ако включиш разума, че това не е така, се самосаботираш. Разум не ти трябва, просто искай със сърцето си и новите възможности ще дойдат. Във вид на нова работа, нова квалификация и т. н.

20.   16 аз вече съм учил но нямам връзки, нито съм от някоя партия

21.   19 а не е ли по-хубаво да не се анализира и мисли изобщо? Децата и животните затова са по-щастливи, те вярват в Бог/Вселената.