Споделена история от Други

Могат ли руснаците в България са станат проблем?
Здравейте. Забелязвам, че България нещо напоследък почна да се тъпче с руснаци. Тя винаги се е тъпчела с какви ли не пришълци, общо взето всичките са били вредители. Не си мислете, че целя да обиждам Русия или руснаците. Аз съм млад човек и доколкото знам България не се тъпче с руснаци от скоро, а откакто са ни освободили. Както е казал Левски “Който ни освободи той ще ни зароби.” За преди донякъде разбирам, но сега нещата са ми много подозрителни. Виждам, че Русия не е кой знае колко развита, а по корупция ни бият по абсолютно всички показатели, но все пак е далеч по-богата от България и там стандарта е много по-висок. Много се дразня обаче като оня идиот Путин почне да говори “Дайде ми плажовете и златото и за 1 година ше оправя България.” Та той не може собствената си държава, дето е най-голяма в света и има всеки химичен елемент да оправи, та нас щял да оправя. Мене такива глупави изказвания ме обиждат. Но все пак Русия е много по-развита от нас. И се чудя защо някой от там би искал да кдва тука в България? То ние българите бягаме, и не само ние, вече и циганите почнаха да бягат. То не е бягане, а е избавление. И идва някой друг от къде къде по-развита държава да живее тука. Чудя се защо? Забелязал съм, че Русия е същата като САЩ и Китай. Говори се кой да е световния хегемон, нямат никаква разлика. Същите жадни за ресурси и влияние империалисти. Може би ще е по-добре ако Бразилия или Индия са световната сила, те са далеч по-сдържани. Но както и да е. Все си мисля, че тези руснаци, които идват тука идват с някаква цел. И тази цел е да засилят отрицателното руско влияние в България. Да се навъдят и после руски агенти да заемат важни постове, с които да командват България, като лратеници на Русия. По същия начин както турците, които и те са същите като САЩ, Русия и Китай, само че по-малки и по-слаби. По-слаби са, но пак са успели чрез поставени лица да завладеят политиката в България. България в днешно време е просто един турски васал, повален от турското си “малцинство” и подвластен на Турция. А щом Турция може да направи това представете си Русия. Най-голяма държава в света и една от най-силните. Може да намаляват стабилно с по 1 милион на година, но тва са 100 милиона души. Представяте ли си колко народ е тва. И какво става когато държава с толкова много население реши да праща колонизатори към малка България? Какво бихме могли да направим ние? България е на много важно стратегическо място. Заради тва са ни нападли нон-стоп гърци, тюрки, турци, маджари, че дори и монголци, как пък са стигнали до тука, не знам. Заради това ни взеха в НАТО и е ЕС. Заради това и всичките ни съседи имат териториални претенции към нас. Който управлява тази територия управлява всичко. И всички се възползват от марионетното българско правителство и непукизма на българския народ. А ако имаме свястно правителство ще го свалят и пак ще ни наметнат марионетки. Преди е имало един българо-руски мелез. Станал е кмет на София и е бил шпионин на Съветския съюз. Руснаците са изпечени шпиони. Шпионират всичко, дори самите себе си, тровят се и после занимават целия свят с някакъв отровен шпионин, все едно че някой го интересува. Имам чувството, че тези руснаци, които идват тук са пратеници, агенти и шпиони, които идват с тайна мисия да засилят отрицателното руско влияние на Русия в България. Скоро и русофилите, каквото и да значи тва решиха да си правят партия. Кмета на Варна е някакъв българо-руски мелез, който като иде там даже се губи, защото не познава града и живее в София. А оня Костя Копейкин с бялата коса пък е руски шпионин. Напълно възможно е когато се навъдят малко повече да се внедрят в политиката и да ни превърнат в руска марионетка. То не че не сме били 45 години де и не вярвам да е по-различно от турската и европейска марионетка, но все пак се притеснявам. Може да ги пращат да се множат бавно и след време като турците намалеят те да заемат позициите им, които сега ни превръщат в туски васали. Да ги заемат руснаци и да станем руски васали, Освен това фактът, че се мешат с нас ме дразни. Какви мелези ше стават? Даже наскоро видях една, ама такъв мелез, корейка, рускиня, узбечка, арменка и тука са вре. Наречете ме расист, но такива неща ме отвращават. Не искам да ставаме като САЩ и Израел, като питаш някой какъв му е произхода да реди по 4-5 държави. Отделно на това тези руснаци нещо не ми харесват. Изглеждат ми нещо невъзпитани, надменни, правят се на бабаити. Забелязал съм и други неща. Идват тука, ама не искат да учат български. Щели да се оправят, те българския и руския били близки. После почват да обръщат руските думи в български, като почнат да йекат, да йикат, да казват А вместо О и направо лошо ми става. На един русофилски протест за Донбас с София, пак българо-руски мелези се събрали и няква жена дошла, пробва се да говори на български, като объша думите в руски, йека, ака, пълен ужас. В Тикток някакъв казва думите от български на руски. Ами не, на български не се казва “тЙелЙевизАр”. Добре, и аз обръщам българските думи в руски, но за мене си да се посмея, не съм отишъл в Русия да го правя, а те идват тука и се подиграват с нашия език. Мене това ме обижда да ми се “разйека” и да почне да са прави на пологлот. Тези хора просто не искат да учат чужди езици. Нормално, в Брибалтика половината от населението на тези държави е руско. Скандинавците да научат който и да е език не им е проблем. Беларус и Украйна там хората от бебета знаят и руски, да не говорим че техните езици идват от руския. В Кавказ също говорят руски добре, а централно азиатските тюрки също говорят руски. Както и монголците. А ние с твх нали сме “славяни”, тази неблагозвучна руска измишльотина, тоест можем да се разберем. И като дойдат тука не разбират колко калпаво и пошло звучат. Чудя се защо се навират да живеят тука, като много от тях дори езика ни не искат да научат? Защо изобщо кдват тука? Кой иска да живее в България? Даже циганите вече бягат. Дори преди няколко месеца едно диво прасе се беше качило на сал и преплавало Думава до Румъния. Та те даже и животните вече бягат от България. А тия руснаци идват, вършат глупости, нахалстват и не искат да учат български. Каква е причината? Колонизатори ли са? Шпиони ли са? Или пък идват защото България е русофилска държава? Или пък защото нещо им харесва? А може и саради исторически събития, нали преведената на черковно-словенски език Библия българи я занасят в Киевска Рус, а ако княз Борис не беше спасил учениците на Кирил и Методий кирилицата, на която сега и в Русия пишат нямаше да я има. Може би и защото имаме еднакви азбуки. Или пък всичките тези причини накуп? Каква е причината? Защо толкова руснаци дойдоха в България, при условие, че българите и всичко, дори и циганите, дори и животните вече бягат? Имате ли някакво обяснение? Ще се радвам да го споделите.

Коментари

1.   Братле, масовият руснак живее много по-бедно от масовия българин, особено тези в Източната част в Азия. Ти си мислиш май че всички идват от Москва и Санкт Петербург. За много от тях България е западна страна, нищо че ти се чудиш как да избягаш оттук.

3.   Не, не могат. Престанете да бъдете расисти и се научете да приемате руснаците и другите славянски народи, които живеят тук. Никой от тях не е дошъл просто така, те бягат от страните си, защото там много трудно се живее. Напук на вас, аз харесвам руснаците и нямам нищо против тях. Щом говорят български и спазват законите на страната ни, защо да има проблем?

4.   Пак провокативна тема от тролове, идват не заради България а заради Европейско гражданство, и драсват на запад, няма как да стане същото като в Украйна поради простата причина че не граничим с тях, и няма как да прикриват Сепаратисти както беше в Донбас, защото имаха граница с тях, а и сме Натовска страна, нали не мислиш че някой ще го допусне това. А за шпионирането, не мисл че има какво да се шпионира, от онова реме не сме се променили много, че да имаме тайна, а те го знаят всичко от онова време!

8.   Не го прочетох до края, нямам време, но прави разлика между държавата Русия, политиката й и т. н. и обикновените хора. Никой от тях не идва за това, идват заради това, което ние не оценяваме. И не са чак толкова много. Щом идват, значи си намират работа, значи има нужда от работници и кадри.
Въобще си в много грешна посока за проблемите на България.
И е по-добре, че идват и купуват къщи в умиращите села.

10.   Комунистите са проблем на България или на територията, която се нарича България от цели 76 години, но това не го забелязвате.. Това, че разни съветски животни идват тук изобщо не ме учудва, ние сме 16-та съветска република.

П. С Не казвам ''животни'', за да ги обиждам, а защото е факт-кървавата им безбожна власт превърна руснаците и всички други от Руската Империя в животни..

11.   " Може да ги пращат да се множат бавно и след време като турците намалеят те да заемат позициите им, които сега ни превръщат в туски васали. " - дано се сбъдне прогнозата ти, по добре под руско, отколкото под турско! Но ако западът ни претопи, няма да сме васали на никой, а някаква бивша територия на България, както индианците някога са имали територия. Последният процес вече е в действие. Но ще ударят на камък, по крайбрежието живеят над 500 хиляди руснаци, имат си жилища и са си руска колония. Стане ли майдан като в Украйна, нали знаете как тези руснаци ще бъдат защитени. Те ще оцелеят, но много българи ще умрат, дано не се стигне до там. България ще бъде като Крим, нова територия на Русия, това е бъдещето ни!