Споделена история от Други

Борба с мръсотията
Здравейте на всички! Със сигурност има и други хора със същият проблем, за който сега ще разкажа.

Проблемът е следният. Често ми се налага да превозвам багаж с колата или да закарам някой приятел или роднина до село(живея в град). От тези транспортни дейности интериорът на колата е мръсен. Стелките винаги са пълни с пясък. Понякога по стелките има и дървесни листа(стелките на колата са гумени). Освен това в колата може да се открият трохи от хляб, парчета от вестник, пепел от цигари(не пуша), торбички, дървени стърготини, земя, остатъци от храна, пясък и така нататък.

Преди 2 години трябваше да транспортирам тенекии пълни с оборска тор и също така и малко дърва. След превоза подът на багажника беше в окаяно състояние, но въпреки всичко аз успях да го изчистя. За да не се цапа пода на багажника, реших да го покривам с найлон и вестници.

Често закарвам колата на автомивка, но всеки път да давам 15 лева за почистване ми идва в повече. Затова реших лично аз да си чистя колата. Използвам препарат за прозорци да почистя стъклата на автомобила. Стелките ги пера с топла вода и сапун. Минавам с прахосмукачка да почистя салона на колата, обаче се появява един проблем.

Винаги трябва да използвам удължители и разклонители за да захранвам с ток прахосмукачката. Та наскоро се замислих за автомобилна прахосмукачка.

Видях в един сайт за техника(емаг) да продават такива прахосмукачки. Имаше различни модели: с воден филтър; с допълнителни приставки; различни мощности, размери, цвят и тъй. Цените варират от 40 лева до 200 лева. Миналата седмица посетих магазин на Технополис и ситуацията беше същата. Не знам какъв тип прахосмукачка да взема.

Ако някой разбира, нека сподели! Ще съм благодарен за всякакви идеи и насоки.

М26.

Коментари

1.   Просто изисквай от хората, чийто багаж превозваш, да го опаковат добре, за да не се цапа колата. Явно е често, не е инцидентно, така че да си приготвят чували и докато не опаковат всичко, не тръгвай.
Така както описваш, тази прахосмукачка ако е от евтините, ще даде фира за нула време.

2.   Ето няколко съвета от мен : На багажа мястото му е в багажника, в колата не се пуши и яде. Така ще чистих главно багажника а. не ВСИЧКО