Споделена история от Други

Има ли смисъл?
Какъв е смисълът на живота според вас, защо сме тук, защо има живот? Интересно ми е да чуя какво мислят хората по въпроса. Аз смятам, че целта е да получим духовно извисяване, а не да трупаме кинти както хората смятат.

Коментари

1.   Тая тема сигурно ще има 100-200 преглеждания и 5 коментара, защото не се говори за изневери и секс. Но има хора, като теб, мен и други, които се интересуват от такиав неща, задават си подобни въпроси и търсят отговори.
Много пъти съм се питал. Конкретен отговор не получих и не мисля, че има. Според за всеки човек животът има различен смисъл. Ние всички сме различни вселени, като се замислиш. Имаме различни мисли, цели и желания и е нормално да имаме различно виждане за света, в който живеем. За мен смисълът е просто да живеем, да сме тук и сега както се казва. Да усещаш всеки един момент, а да не го приемаш за даденост.
Времето, въпреки че за мен е илюзия, минава много бързо, затова трябва да живееш според твойте правила.
Няма конкретен смисъл. За мен е да бъда свободен в мислите и действията си, да не ме ограничава никой, да не ми поставят граници.
За някоя майка смисълът са децата и нищо друго. За някой други хора смисълът ще бъдат парите, а за другите приятелите и семейството.
Аз приемам живота като игра. И затова не робувам на хорското мнение и не правя нещо, което някой изисква от мен, защото така трябва или така се очаква да направя. Не се женя, защото видиш ли вече ми е време, нямам деца, ако не искам да имам, защото вече ми е било време и едва ли не е задължително.
Ще дойде момент, в който ще си на края на живота си и ще се чудиш защо бяха всичките тези притеснения, които си имал/а през живота си.
Тогава ще осъзнаеш, че всъщност наистина всичко е една игра. Накрая умираме и ще ни забравят, но живота си продължава. А темата за смъртта е вече нещо съвсем различно. Не мисля, че душите ни умират, но това е друга тема.
Парите не са нещо лошо. Дават ти огромна свобода. Те са само и единствено средство и нищо друго. Затова се казва, че не трбява да им бъдеш роб, но в същото време трябва да ги управляваш добре. Не бъркай богаството с духовна нищета. Да бъдеш беден е много по-пагубно и е истински порок. Бедността по никакъв начин не те извисява духовно, а напротив. Изкарва най-примитивните ти желания, зашото си готов на всичко, за да се оттървеш от нея.

2.   Аз пък виждам, че така нареченото "духовно извисяване" също се продава. Всеки който твърди, че ти дава духовност си е обявил и цена за услугата, по този начин той самия "трупа кинти", от там твърдението че обикновенния човек не трябва да "трупа кинти" издиша.

4.   Аз смятам, че няма никакъв смисъл в живота. Живей, както ти си искаш. Щом ти омръзне, слагаш въжето и толкова!

5.   за всеки е различно, не е универсално
За някои са деца, за други кинти, за трети духовно извисяване, за четвърти ядене и пиене, за пети няма смисъл и живота е една игра на съдбата с нас.

6.   Според мен сме тук, за да изживеем всичко възможно на земята. Душата ни слиза тук, за да може да има преживявания в тяло, защото тук е материята-накратко-да натрупа житейски опит, защото никъде другаде не може да преживее тези неща, освен, ако не е на Земята. И аз вярвам, че се връщаме тук доста пъти, защото човек не може да преживее толкова много само в един живот.

8.   Създадена е някак земята, създадени сме ние хората и просто трябва да живеем. А животът на земята е както ние хората си го направим.