Споделена история от Други

Избори 2011
Ще гласувате ли на предстоящите избори?
Аз лично мога да кажа само едно - трябва да си абсолютен малоумник и краен наивник, за да дадеш доброволно съгласието си да дойде поредния нещастник, който напълно целенасочено и съзнателно да се подиграе с и без това изтезаната ти душа.

Много са ми интересни тези които все още живеят с някаква надежда за нещо, само че не мога да си представя от къде вадят този ентусиазъм при все по-грозната реалност около нас.

Но да не обвиняваме никой- такава грешка на природата като българина по света няма, такава проста овца, която обича да я мачкат никъде няма да видите.
Хайде със здраве, драги измъчени и все още вярващи сънародници!

Коментари

51-62 от 62

53.   44 Аз съм 20 и ми е интересно как без прости монтьори не простият ви богат мъж си оправя двигателя или при всеки шум си купува нова кола, как при проста помощник възпитателка на минимална заплата като мен вие госпожо си оставяте детето на дестка градина. Как си представяте света без нормални работещи хора, можете ли да си представите, че на този свят и то в вашият град се трудят всеки ден хора без три висши. Трудят се и искат да ядът можете ли да си представите

54.   До 53, Да и такива хора са нужни, но те са ограничени и смятат, че само физическият труд е работа, а не е!

55.   До 53, работниците все се оплакват че изкарват малко. Ами да бяха учили и щяха да изкарват повече! Никой не им е виновен за избора на професия и нежеланието да запишат висше образование.

56.   53, майка ми е възпитателка и не работи на минимална работна заплата.
Проблемът при „простите монтьори“ е, че са прекалено много - на всяка крачка сервиз. Но на който не му харесва, да си търси друга работа другъде.
Какво е това отношение - богатите хора били прости. Кажете който не работи на минимална и има 3 висши не е ли „нормален работещ човек“.
Не съм 44, но ви се чудя, как искате с това отношение да просперирате в живота?

57.   53, по принцип навсякъде хората, които работят по-неквалифицирана работа, имат проблеми с парите, но поне могат да живеят, а при сегашната минимална заплата ситуацията щеше да е смешна ако не беше толкова трагична.
Да не говорим за хората с образование, които не могат да се реализират.
52, напълно съм съгласна, но българите сме много важни за да гласуваме. Такава загуба на време е под достойнството ни. Радвам се, че в тази тема има такива коментари, авторът определено има над какво да помисли, лошото е, че българите като него са повече.

58.   51 грешно си разбрал, не си прочел горните коментари и не си схванал нишката. Никъде не съм писала, че хората които нямат интернет са просяци. а бе вие не ходите ли пеш, да видите какво става по улиците. или сте толкова егоистични и не поглеждате по-далеко от носът си

59.   Е защо да гласувам, като простия българин забрави това, което НДСВ направи за народа? Кой ни вкара в НАТО? Заради кой ни приеха в Европейски Съюз? Кой управляваше през периода 2001-2005, когато имахме по-развита култура, по-добро образование и когато икономиката бележеше ръст? Българинът е неблагодарен и слабопаметен.

60.   № 59, отговори ми на няколко въпроса, че нещо не разбирам :)
1. Какво толкова е направило НДСВ за България, освен че поокраде още? И че т.нар. цар си взе гори, които надали наистина бяха негови?
2. Вкараха ни в НАТО. И за какво ни беше, каква полза имахме от това, освен че ни вкараха кол в задника?
3. ЕС? Никому ненужен според мен и огромен брой хора, с които съм разговаряла по въпроса.
4. "По-развита култура, по-добро образование и когато икономиката бележеше ръст"? Не можеш да ме убедиш в това! Отпреди управлението на НДСВ културата, образованието и икономиката вървят бавно, но славно по пътя си надолу към унищожението си... :(

61.   От № 20 до 54 и 55 ни най малко не смятам, че работникът може да работи без началник, просто съм на мнение, че не може всички да сме началници. Началниците също трябва да имат представа, че простолюдието съществува и за да живее трябва да яде, с такива заплати скоро може само началниците да останат живи.
Имам висше педагогическо №57 /точно моньорът ме издържаше докато завърша №44/, просто няма "реализация", затова в момента от 6 месеца съм помощник възпитател.
Поради липса на стаж като такъв, съм на минимална заплата №56. И 56 писала съм "не простият ви богат мъж" и "помощник възпитател" но изглежда при вас в училище предмет четене не сте имали. Какъв ли началник става от вас 56 с това образование, което показвате с четенето, писането и отношението.

Но все пак темата е избори и политически партии, 44 ме нападна, че монтьорът не бил нормален мъж, а какъв е нормалният мъж богатият ли? Във всички държави по света монтьорът, вик масторът и всеки друг майстор се приемат за нормални мъже само в БГ не са, заради лошото заплащане на труда. Надявам се избраните от нас политици да променят това и мъжът ми и аз да бъдем приемани за нормални хора, да имаме нормални доходи в нашата държава.

62.   61, изкара ни всичките неграмотни и неуки. Едно обаче за мен стана ясно - надявам се един ден детето ми да не попадне на такава злобна и недоволна от живота си госпожа.
Надявам се да оценяш това, че мъжът ти те е издържал като студентка, само че не разбирам, как така не можеш като педагог да се реализираш. В големите градове има страхотен недостиг на учители, особено начални, особено в детската градина. Дори почасово в София да гледаш деца на частно, едни 1000 лв. ще си взимаш.
Който не иска да живее в страната ни, който е нещастен тук е свободен да я напусне. Другите не са му виновни.

63.   До 61, един мъж ако не ти осигури голяма къща и да може да ти купува бижута и дрехи, да те води на почивка в чужбина и да те целува за какво ти е?

64.   Значи аз искам- Васил Левски за президент, Христо Ботев за премиер и можеби Христо Луков за военен министър. Също може и хан Крум да вземем, пак да направи едни "Крумови закони" и да отсече ръчичките на доста хора.

Ще кажете, че е невъзможно? Но може и да може.
Нали в днешно време може да се клонира овца, защо не и човек. Ще изровим тленните останки на мъртвите ни герои, ще извлечем ДНК-като им и ще ги клонираме.
Партия Герб звучи по фантасмагорично от това, нали така ;)

51-62 от 62