Споделена история от Други

Помогнете ми да се оженя!
Здравейте!

На 45 години съм от малък град, в близост до голям град. Не мога да кажа, че съм опитен в любовта и секса, и може би затова все още не съм се и оженил и нямам сериозна приятелка. досега съм имал няколко мимолетни връзки, но дотам... Сам съм, имам собствено жилище. В момента излизам с една жена, която не иска да се целуваме ( за друго да не говорим), а на това отгоре тя иска, ако се оженим да си променя моята фамилия с нейната! Има и други странности, които не искам да споделям. По телефон много добре се разбираме, но когато се срещнем... Смятам, да приключвам тази история.
Молбата ми е, ако можете да ми дадете практически съвети, как и къде да си намеря Жената?! Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Мойче, до 45 спа ли? Не отива на 45 годишен мъж да задава подобни въпроси, радвай се че тази странната ти е обърнала внимание и гледай да я задържиш мен ако питаш.

2.   На твойте години бих се отказал без майтап. Не си заслужава. Ще попаднеш на някоя дърта психарка, а май вече си попаднал.
Смени града ако можеш

3.   С тази, с която си в момента в най-скоро време я разкарай, малкото, което сподели за нея е достатъчно да се разбере, че ще ти разбие живота тотално, не знам защо си с нея, ти си знаеш.
А за въпроса ти -жени има много, просто не става с вайкане, тюхкане, самосъжаление и затваряне в себе си, бъди отворен за света, за хората и ще се появи ТЯ

4.   За кога вече???

Феята на зъбките

5.   До 2 - Бях в един голям град 1 година - там хвана пандемията - и там не успях да намеря жената :)

6.   Имам толкова познати и мъже,и жени, и се чудя как не са срещнали.
Ходят си сами и не се оглеждат даже.
Помисли за стари познати, момичета, останали сами като теб, друго е да сте се познавали.
Имам усещането, че ще се случи нещо добро.
Огледай се.

7.   Пазара за булки или някоя закъсала финансово лелка от бившия СССР. Друга възможност не виждам.

8.   Темата ти направо крещи, че е измислица. Поне да беше забавна...

9.   Най добрата "жена" се намира в секс-шопа! Купи си надувна кукла и си доизживей живота спокойто, защо са ти проблеми? На тези години ти трябва спокоен живот! Ако имаш пари за харчене, вземи една самотна майка, по ще те уважава, отколкото някоя алчна кифла!

10.   Веднага почнаха негативните коментари....... Авторе, ако мислиш, че да се ожениш е формула за щастие жестоко се лъжеш.Колко брака в днешни времена са успешни? Повечето след първата година се разпадат.И знаешли защо е така? Защото хората са станали такива егоисти бедна ти е фантазията.Хубаво е да имаш човек до себе си, да си помагате и подкрепяте в добро и лошо, но това да е твоя човек.А не някой, просто защото обществото го изисква.Защото това са нормите на обществото за да те приемат.Защото да не си сам.Защото да угодиш на роднините.Лош съвет ти дава номер 1 относно тоя кукумицин с, който излизаш.Плюй и бягай мен, ако ме питаш.И не се отказвай да търсиш твоя човек.Може пък последните десет години от живота да ти е писано да я откриеш и да бъдеш щаслив.

11.   Ами познати свободни няма ли?

12.   Пич, положението е тежко, но надявам се не неспасяемо. Според мен без проблем ще намериш някоя жена, макар и разведена с детенце, и те имат нужда от втори шанс, а и ти не си първа младост, а верояно си имаш и други кусури. Но да си смениш фамилията, ТИ?! Познавам само един мъж, който си смени фамилията с тази на жена си, нооо направи го по изричното настояване на тъста, който е мултимилионер, просто тъста има една дъщеря и иска внуците му да носят неговата фамилия. И да, сега внукът му носи неговата фамилия, а зетят си живее живота, може да е мъж под чехъл, но общо взето продаде достойнството си за охолен и безметежен живот, това е. Всеки си прави своя избор.
Успех, приятелю!
М, 42

13.   Как така говорите за сватба, а не правите секс?

14.   Аз по-скоро бих умрял сам, отколкото да си сменям фамилията. Не ми пука дали ме кара да звуча като шовинист ама тва е положението. Оная жена да бега!

Явно е видяла, че си започнал да се отчайваш и затова ти наглярства. И други риби има в океана, както се вика.

15.   Късничко ти е вече. Но пък какво от това. Въпроса е че тази жена ще те смаже... но ако си отчаян и си съгласен да е шефа тя, защо не... според мен тя не е нормална и има причина да е сама толкова време. Аз лично на твоите години не бих имал големи надежди. За мен брака и децата не са самоцел. Става само ако срещнеш любовта. Тогава си струва и наистина имаш желание, насила е кошмар!

16.   Запиши се на курс по танци в най-близкия голям град. Примерно събота и неделя, ако не работиш през тези дни. Там би трябвало да срещаш жени. Другият вариант е пак събота и неделя в големия град да станеш доброволец в някаква кауза.

17.   Тая лудата да не е по-голяма от теб? Сигурен ли си, че е жена - да не е някой спотаен траверс. Записвай се за екскурзия до Украйна или Беларус и стой там поне 2 седмици - друг реален шанс не се вижда. Чекии блъскаш ли или ти омръзнаха вече?

18.   От Автора -
Здравейте отново! Искам от сърце да благодаря на всички, които взеха отношение по темата! Благодаря и на този сайт, който ни дава възможността да споделяме нашите проблеми и болки! Благодаря ви!
С риск да не стана досаден ще се постарая да дам уточнения и отговори, възможно най-кратко.
До 1, 4( Феята на зъбките), 8, 9, 11, 13, 15 - Така... Тази история не ми е забавна, но не е измислица за съжаление. Имам много познати и приятели. Но не са свободни вече. В родният ми град, нямам почти никакъв избор... По принцип оптимизма и романтичното в мен не са се изгубили все още. Аз желая да имам жена и деца, но не смятам да сключвам брак. Има една подробност- нямам книжка за кола и нямам кола. Просто не харесвам да карам. Всеки си има кусури. Тази жена, която е с 4-5 години по-млада от мен - тя живее вв близкият Голям град - има кола и оня ден се срещнахме отново. Качих се в колата и докато пътувахме, аз я поглеждах и казвах по нещо - тя не ме поглеждаше и гледаше само напред! По едно време каза - не трябва да ме гледаш, а трябва да гледаш пътя и вдясно, ако ни блъсне някой да съм информиран какво е станало!! Останах като втрещен! И пак я погледнах и казах, че други шофьори не са ми го казвали досега. В този момент тя усили скоростта и започна да натиска клаксона. С думите - ще свиря всеки път като ме погледнеш! Тук аз замълчавам - изводите са за вас. Относно сватбата и секса - според въпросната госпожица - след като се оженим ще спим на отделни легла - може и в отделни стаи - повечето приятели които познавала спели поотделно.

19.   До 2, 3, 6, 7, 10, 12, 14, 15 и 16 -

Благодаря Ви много за окуражителните думи и съвети!
След последното което стана оня ден - наистина ще я разкарам. Досега изтърпявах нейните странности, но чашата преля. 2 пъти й казах, че е добре да се разделим. Но тя отново почваше да ме търси по телефона. Затова реших да продължа и все пак ако може да се случат нещата...
Още един път - Благодаря Ви за съветите и подкрепата!

20.   Не мисля, че съветите тука са много ползотворни. Основно хората се разтоварват и си изливат злобата. Прекалено педантично си търсил партньорка. Вместо да се фокусираш върху детайли, е трябвало да се отдадеш на момента. Имаш доста изисквания вероятно. На този етап от живота ти ти трябва просто да си с някой. Не е добре да си сам, защото е депресиращо. Психиката ти се е изкривила. Правилото По-добре сам, отколкото зле придружен, не важи в твоя случай. Това е най-лошият съвет, който някой може да ти даде. В момента в който прекараш известно време с някой, ще се успокоиш и нещата ще си дойдат на мястото. Не се вторачвай въя всяко нещо. Това е типично за мъже без опит или много педантично. Гледай отвисоко на нещата. Хвани някоя и каквото ще да става. Винаги може да се разделите, ако е чак толкова ужасна.

21.   Моля, моля! Първо ще помогна на себе си, ако после още ти трябва помощ, обади се! Аз все още имам време до 45 годишна възраст и то над десетилетие! При теб нещата са "вземаш, каквото е останало и се радваш, че има нещо за теб" или "стоиш сам и храниш гълъбите например /не е задължително да е това, но всеки си намира някакво хоби, за да превъзмогне мъката от социалното отхвърляне/"

22.   Аз съм жена и то с доста особености, но тази госпожа, която описваш наистина е прекалено странна. Има доста мъже на твоята възраст, които са самотни и незнам каква е причината за това, но не се отчайвай 45 години не е толкова много, въпреки, че ако искаш деца трябва да побързаш поне до 50 години да ги създадеш. Съвети не мога да ти дам конкретни, но пробвай си късмета и знай, че които търси намира. Днес света е отворен за нови запознанства чрез социалните мрежи и не е толкова трудно, да намериш някого, по-трудно е разбирателството между двата души.