Споделена история от Други

развод по исков ред
Здравейте, моля ако някой знае, да коментира!
На 18. 2. 21 ми е пусната молбата за развод по исков ред. Разбрах, че от дата на предаване на отсрещната страна започва да тече едномесечен срок за отговор по иска. И въпросът ми - има ли срок, след като мине този, едномесечния за отговор, в който трябва да ми насрочат от съда дата за заседание? Обаждах се на адвокатката и тя ми каза, че при някакви новини ще ме извести. Но от съда може ли да бавят тези документи и тя( адвокатката ) да настоявам ли да пита какво се случва и защо се бавят?
Предприех този вид развод, защото мъжът беше в чужбина и не е сигурно кога е в България, и не може да му се разчита.
Благодаря, за отделеното време. Моля, публикувайте темата.

Коментари

1.   Бракът го нямате за нищо, няколко години и хайде - мина му модата...

Има ли смисъл въобще да се жените на днешно време, питам аз?

2.   Абе я пийнете 2-3 чаши червено вино и се наебете. какво се занимавате с глупости?

4.   До 1 и 2

Не бе вие не знаете ли, че това е новата мода. Щом е в чужбина шансът да плаща западна издръжка не е малък, ако имат дете. Иначе за чий кур ще пуска развод щом е в чужбина, като е свободна да прави каквото си иска.
Сега жените така забогатяват. Развод, оnlyfans, в по-богатите страни youtube, instagram ..

5.   Няма нормативно определен срок. Ще Ви уведомят. Адвокатът може да провери кога е връчена искова молба за отговор. Съдията после ще насрочи делото според своя график.

6.   Такива дела се бавят с месеци, нашият развод беше по взаимно съгласие, но въпреки това беше много сложно.. съдът не беше уведомил адвоката, че е насрочено дело, (така каза той) а бяха пратили писмо на адреса ми в България с насрочена дата за дело и като никой не се яви, не насрочват автоматично ново, ами го прекратяват. Обаче адвокатът подаде жалба, че не е уведомен, а изрично в молбата пишеше да го уведомят, защото не живеем на този адрес. Чак след 4 месеца ни дадоха нова дата. Според мен трябва на 18 май адвокатката Ви да провери в съда. И след развода си извадете удостоверение по член 39 за брачни тела, много проблеми ще си спестите ако някой от вас работи и живее в Чужбина. При нас съдията забрави да си напише името и трябваше пак да ходим в съда, после допуснаха още една фактологическа грешка така че четете внимателно решението на съда. Желая Ви успех!

8.   От авторката : на никого няма да се обяснявам, нито оправдавам. Задавам конкретни въпроси, но явно няма сериозни хора, които и да знаят нещо в тази тема.
За каква издръжка и какви деца говориш, като и една година не изтрая този брак?