Споделена история от Други

Мангалите по софийските улици
Само мен ли ме дразнят мангалите с минус безкрай IQ по улиците? Случвало се е на мои приятели да ги гонят посред бял ден в големи квартали, в които живеят главно българи. И не, няма как да се защитим от изродите, защото сме на 12 и нямаме в себе си нож или лютив спрей. Днес докато се прибирах видях един циганин, който излизаше на пътя и се буташе пред автомобилите псувайки ги мега каруцарски. Псуваше и хората, които просто си вървят и му пречат, включително и мен. Даже за малко да подгони една бременна жена... Знам че има и свестни роми, но те са изключения. Като се замислим циганите носят само зло на България. Разнасят зарази, не работят–съответно не плащат данъци, даже и помощи от държавата получават. Затова ми е мн интересно как подобни типове очакват да не сме расисти.

Коментари

1.   Да, в зоологическа градина сме се превърнали, с тези примати, щъкащи и безчинстващи безнаказано между нас...

2.   Напълно съм съгласна с теб. Последният случай от преди няколко дена-вървят срещу мен 2 деца от ромски произход-момче и момиче, 7-8-9 годишни. Гледаха нагло и предизвикателно. Момичето пушеше, а момчето правеше демонстрация на интимните си части и говореше цинизми.Беше готово да ме опипа, ако бях малко по- близо. Ако
Това посред бял ден в центъра на София.

5.   Циганите са удобни за властимащите и за някои икономическите групи, които пак са обвързани с политиците. А че са безполезни човекоподобни ин дженерал спор няма. Липсата на мозъчна дейност при тях води до подобни прояви.Такива живи същества водещи се от инстинкт се наричат добитък. Всяка една държава има такива групи в обществата си. Която държава не е искала не се е справила с тях, както виждаш нашата не е. Затова се сърди на пълнолетните които гласуват за силните на приказки политици, а не за изградени личности идващи от бизнеса, създаващи блага за обществото с патриотични съзнания и подписали се под програма, която биха реализирали. Такива са патриотите които имат и ясна позиция спрямо циганите, до сте чули други политици да имат подобно нЯщо?

6.   Аз съм българин и живея в североЗАПАДНАЛА България. В моя град е един от най-големите цигански квратали в България. За 20 години до сега все още не съм имал проблем, въпреки че из града съм виждал и чувал други работи. Ама на мен преди са ми казвали хора, че приличам на еди какъв си и сигурно заради това не ме закачат, сигурно мислят, че съм един от тях.

7.   Не е расистко да му набиеш две тупаници, расистко е да отричаш, че има и нормални хора. Каквито между другото познавам доста, иначе за тия по "улиците" тва не са мангали, тва за мене са нинджи направо. Те нямат никаква връзка с главния мозък и със света като цяло, роден и израснал на улицата, какво очакваш? Докато не започнат да им следят по колко деца раждат така ще е. Аз защо нямам 5 деца? Премислила съм си възможностите. А оная е родила 5, че и отгоре, ама не може името да си напише. Какво очакваш от такива хора? Какви деца според теб ще отгледат и възпитат?

8.   Абе като цяло много съм патил от цигани, но понеже има и работещи и адекватни такива бих избягвал да обобщавам, че са мангали или с други обидни епитети. По строежите поне към 50% са цигани в София ама си работят. Ако стигматизираме всички с "мангали" или подобни. ще ги отчуждаваме повече и ще има повече напрежение между общностите. Затова нека просто им казваме цигани (циганин не е обидно) или в официални документи "роми".

9.   Тук в София просят нагло пред Билите.