Споделена история от Други

Асиметрично лице
Здравейте, като малък претърпях травма, минаха много години от тогава и в началото нямаше нищо, но по-късно взе да се забелязва че едната част от лицето ми е по-различна от другата. Имам така нареченото асиметрично лице. Трудно се забелязва "в движение", дори в огледалото се изисква доста наблюдателност, за да сравня и видя че едната ми страна е по-различна от другата. Но на снимки е ужасно. Винаги избягвам да се снимам, дори да сме в някаква компания гледам да ме няма ако някой реши да снима, защото изглежда много зле на снимки. Какво може да се направи? Вече съм на 23. Вероятно може да се коригира по някакъв начин с операции, но предполагам са скъпи и болезнени. Мисля че имам фобия от камери.

Коментари

1.   След като едва се забелязва на живо, най-вероятно просто не си фотогеничен. Повечето хора сме така, аз приличам на лайно и не се снимам за нищо на света. От 100 опита един е приличен. Все пак има ъгли, светлина и пози, които помагат на излезеш по-нормално на снимка. Всичките модели и прочее си знаят добрите страни, как да застанат и прочее.
Иначе телата ни не са еднакви в двете си половини. Дори и идеалните хора има разлики между лявата и дясната част, напълно нормално е.
В зависимост от това, което не харесваш и колко реално е проблемът, зависят цената и сложността на процедурата. Но да, скъпи са, а и не е изключено крайният резултат да е по-лош.

2.   В огледало трудно се забелязва, дори и ти, но на снимки е ужасно ?! Всяко лице е асиметрично -вежди на различна височина, крив нос и т.н .Аз ,например ,съм доста нефотогенична и рядко излизам прилична, но не съм се филмирала. По-скоро, се научи да позираш благоприятно . Аз имах доста грозновата свекърва, но самата тя ми е обяснявала как си показва зъбите в усмивка на снимките.Тя случайна снимка нямаше и излизаше доста добре.

3.   Всяко лице е малко или много асиметрично. Щом при теб не се забелязва толкова, нямаш нужда от пластични операции. За снимки заставай леко в профил и никой няма да може да сравнява двете половини на лицето ти.