Споделена история от Други

Шофьорски курс на кола автоматик
Здравейте,

Запопнах шоф курс и скоро ми предстои теоретипен изпит. След това ше се нашожи вепе да карам кола. Спрял съм се да изкарам курса на автоматик. Според вас добре ли ше баправя. Запознат съм пе след това ше имам право да карам само автоматик

Коментари

1.   Не знаех, че като си карал курс на автмоатик, имаш право да караш само автоматик. И какво, на книжката ит ще пише - САМО ЗА АВТОМАТИК ли?

2.   По-добре се научи да караш ръчка, после автоматика няма да ти е никакъв проблем.
Правилно си запознат - ще имаш право да караш само автоматик, в сегашната ситуация.

3.   Надявам се че с четенето си по добре отколкото с писането, че иначе няма да можеш да разбереш въпросите по изпита и ще те скъсат.

5.   Номер 1 Логично е като си карал курс само за автоматик, да имаш право да караш само автоматик. Нали, ако седнеш после в ръчка ще се претрепеш някъде. Аз съм се возил при човек, имащ категорията само за лека кола автоматик, който по стечения на обстоятелствата тогава се наложи да кара ръчка, преживяването беше повече от екстремно:)))) Иначе, ако изкараш курса за автоматик не получаваш ,,Б,, категория, а ,,Б1,, мисля, че се водеше.

Чингис Хан

6.   Едвам ти се разбира какво си искал да кажеш, имаш огромен проблем с правописа.
Дали е добре, да имаш само категория Б/78/, нищо лошо не намирам, ти си този който ще трябва да се съобразява с категорията си. Няма да имаш право да ползваш кола на родител или приятел която е с ръчна, няма да имаш възможност да си купиш кола с ръчна, все трябва да се съобразяваш с това, което си избрал.
До 1 Категорията в книжката я вписват Б/78/ и означава, че има степен само за автоматик.

7.   От автора. Пишех така защото клавиатурата на телефона ми нещо се скапа.

Автоматика по-лесно се управлява в градски условия и следователно е по-голяма вероятността да се представя добре на практическия изпит. Както знаете след теоретичния изпит следва практическия където в рамките на близо 25 мин. трябва да шофирам в маршрут избран от изпитващия.
Няма педал на съединителя, няма досадно превключване на скорости.
След успешно изкарване на курса се взема категория B78 която дава право да се управлява само автоматик. Но мисля че имало някакво надграждане по закон след това. Не съм разпитвал за това.

8.   Авторе всички шофьори по пътищата са се представили добре на практическия, затова имат книжки. Ти защо се омаловажаваш? С какво си по долу от онези които изкарват нормална Б категория. За по глупав ли се имаш?
Никакво надграждане няма ако сам не се запишеш на курс за надграждане и не го изкараш

9.   Вземи си курса на ръчка, не се знае кога ще ти потрябва. Пък и изобщо не е толкова трудно, бързо се свиква с малко тренировки. После ако искаш пак си карай автоматик.