Споделена история от Други

Как успокоявате човек, който реве?
Не съм емоционален човек. И ми е трудно. Въпроса ми е когато ваша приятелка, приятел или колежка. Започне да реве за нещо как реагирате? Как я/го успокоявате? Какво казвате на тези хора?

Коментари

1.   Нищо! Такива хора така си изразяват емоцията. А ти като човек от много малък си успял да се научиш да прикриваш емоциите си, това е. Ти не си човек без емоции, ти просто си се научил да се държиш като възрастен.
Иначе всяко бебе се ражда с инстинкта да изразява емоциите си чрез рев или чрез смях с цяло гърло, след това или се учи да ги прикрива и да не реве и се смее с цяло гърло пред хората или очаква хората да го търпят да изразява емоциите си като бебе.

2.   Дете на 15 години съм и ще Ви отговоря. Как успокоявам някого,когато плаче?-отговор-никак. Оставям на спокойствие човекът просто да си поплаче. Когато аз плача,плача скришом. Не ми е приоритет някой да ми вижда сълзите. Така е. Оставете хората да си поплачат. Сълзите лекуват...почти всичко.

3.   Прегръщам и нека даде воля на сълзите си и се пречисти. Ако иска да говори, изслушвам без да прекъсвам или коментирам, само изслушвам. В такива моменти дори поискани съвети не се дават, когато човек просто има нужда да "изпразни" сърцето и душата си. Най-много "всичко ще е наред" и прегръдка.

4.   Гушкам го. Казвам му, че всичко ще се оправи. Ако мога да му помогна да реши проблема, заради който плаче, предлагам решения. Всеки има нужда от мъничко топлина в този студен свят. Няма лошо в това човек да показва емоциите си. Харесвам емоционални хора. Италианци, испанци - те се по-емоционални и открити.

5.   Някои хора имат нужда да ги оставиш, други-просто да ги гушнеш. Много зависи кой за какво плаче и дали може да му помогнеш. Но прегръдката и усещането, че не си сам е много хубаво.

6.   Зависи за какво плаче. Ако плаче за да ме изманипулира му се карам.

7.   Винаги питам дали има нужда от нещо, да поговорим или да го изслушам, да помогна с нещо. Ако ми е по-близък го прегръщам и се старая да го разведря и накарам да мисли за нещо по-приятно. Аз самата също съм по-емоционална и когато се случи да плача пред близки хора винаги се чувствам една идея по-добре, когато ме изслушат, прегърнат и въобще усетя, че са загрижени за мен. Ако не са ми близки обаче, не обичам да ми стоят на главата и да се опитват да ме разсейват. Все пак хора сме, случва се да си изпуснем емоциите и като ни олекне си продължаваме.

8.   Зависи за какво плаче. Ако е за реален проблем ,може да кажеш няколко успокоителни думи , НО ако , е театро за да постигне някаква цел - ти си намери някаква работа и си запълни времето с полезна дейност .

9.   От своя гледна точка ти казвам - нищо. Сигурно звучи грубо, но най-добре е в такъв момент да оставиш човек да излее емоцията си, а не да я задържа в себе си. Именно така сме устроени. Аз не обичам да ме успокояват. Успокоява ме това да излея емоцията си. В такъв момент не мисля дали някой е дошъл да ме прегърне или да ми каже, че всичко ще се оправи. Лъжливи сигнали не ми трябват. Да знам, че някой се интересува от състоянието ми е ми е достатъчно. Но не искам да ме успокояват.

-

10.   И аз съм неемоционален човек, така свикнах да си крия емоциите защото хората са лоши. Въпреки това ако видя някой разтроен го успокоявам по следният начин - просто сядам до него, не казвам нищо и не го подглеждам. Просто съм компания на която може да си поплаче, ако иска. Обикновено ако им се говори почват първи да си изливат болката. Или ти се хвърлят за прегръдка и утеха в зависимост какъв е случаят. Имай предвид, че различните характери понасят различно тъгата - някой ще предпочетат да се скрият от теб, остави ги те искат сами да преодолеят болката, това е техният начин. Въпреки това не е хубаво да оставяш човек сам да тъжи. Дали просто ще стоиш до него, ще сложиш ръка на рамото или ще го предърнеш няма значение - важното е да предложиш опора в тежък момент. Ако е колежка/колега е добре да изведеш разтроения далече от погледите на всички за да може на спокойствие да се разпадне и после сглоби отново. Почти всеки има нужда истинска подкрепа и не би отказал, стига да не си лицемер и да му се присмиваш на болката, както и да разправяш всичко зад гърба. Това е подло, егоистично и нисшо!

12.   Прегръщам го и се опитвам го успокоя, че всичко ще се оправи.

13.   Обикновено мъжете са по-неемоционални. Не, че няма и такива жени. Някой просто добре го-играят. За мен най-чистите истински емоции са в децата. А всеки така си ги изразява с плакане. Според мен не е много удачно „реването” на публични места.
Питаш как да успокоиш някой, който реве, еми направи така, че покрай теб да му е добре и да не му се налага да го успокояваш. На никой не му е хубаво, когато го гледат в такива моменти. А, друга работа е, когато някой вече за вниманието го правят.
Ако наистина искаш да помогнеш на някой с чисти намерения просто го попитай иска ли да поговорите, позволи ли ти, разбери каква е ситуацията и дай обективен съвет или помощ. Лошото е, че повечето им става хубаво като разберат, че някой му е гадно и се врат в него уж да го успокоят. Попаднала съм и често на такива, които така ги правят нещата, че те самите те карат да плачеш и после ти се навират в лицето и се наслаждават самодоволно и самовлюбено да гледат как страдаш. То си е до човека всичко.