Не е готова за връзка.. Какво да правя?
Здравейте.

Аз съм мъж на 29 и излизам от известно време с жена на моите години.

Всичко е супер, харесваме се и като цяло си ни е хубаво, когато сме заедно... Реших една вечер да заявя своите сериозни намерения, но тя ми заяви че не е готова за нова връзка след скорошна раздяла. Чувствата и привличането ги има, но я е страх от задълбочаване на отношенията ни

Чудя се следното:
- Колко време би ѝ било нужно? Някой от вас изпадал ли е в такова положение и как сте решили проблема?
- До колко е разумно да чакам търпеливо - казах ѝ че мога да ѝ осигуря нужното време? Притеснява ме факта, че в крайна сметка може само да съм си загубил времето в чакане.

Като цяло ще се радвам да споделите мнение и извън тези 2 въпроса, в случай че сте попадали в такива ситуации.

Благодаря ви.

Коментари

1.   Ако се срещате от поне 2-3 месеца и ти казва, че не е готова за връзка, просто теб не те чувства за сериозно продължение. Друг вариант разбира се е ако скорошната и раздяла е след дълга връзка и има нужда да се "изчисти" от нея.

2.   Аз отговарям така на мъже дето не искам с тях

3.   Не е готова за връзка с теб. Няма влюбена жена, която да не иска връзка. Жените преследват обвързването, точно както ние мъжете преселдваме секса. Тази госпожица те харесва, но не достатъчно. Просто в момента и запълваш времето и някои душевни и телесни празноти. Не обича да е сама и за това те е допуснала. Симпатичен си и, но за да се получат нещата с жена, тя трябва не просто да те приема, а да е луда по тебе, да се подмокря от мисълта за теб и постоянно да си в главата и. Явно случаят не е точно такъв. Не напъвай много, защото може и несигурност, тя да ти пристане на акъла, може дори да се ожените и след това да ти каже, че няма чувства и т.н. Сайтът е пълен с подобни истории, в които жени подвеждат добри момчета, женят се, дори им раждат, но емоционално не си подхождат. Тогава се появява някой, който и влиза под кожата и....... натататък знаеш.

И сега конкретно на въпросите. Принципно първите 2-3 месеца връзката е малко или много несигурна, но всеки от двамата тая надежди и физическото и емоционално привличане е силно. При нея не е чак толкова. Не си написал колко време сте заедно. Ако искаш дай шанс още 1 месец на връзката и без да напъваш виж как се развиват нещата. Добър знак е когато жената във връзката е гореща, настъпателна, щастлива, сияеща, нежна. Ако е средно топла, топлохладна, студена или играе на топло-студено, нещата не са ок. Изпадал съм в такава ситуация, нещата не се получават. Имах едно такова гадже. Хубаво ни беше заедно, особено като си пийнем, имахме общ неща, общи теми, аз много я харесвах, но макар и тя да ме харесваше, усещах колебание и, че все е още не е превъзмогнала старата си връзка. До колко време ти писах по-горе, но проблема е, че ти вече си се пообезценил вв очите и, като си и дал картбланш да я чакаш. Така виждам нещата аз, възможно е да греша, все пак не познавам жената. Но при тия нейни думи, недей да си губиш много времето. Тя трябва да си даде сметка какво иска от теб и дали иска да е с теб наистина. Но не смао на думите вярвай, защото може от страх от самота да ти каже, че те обича, че иска да е с теб. Гледай действията и. В крайна сметка любовта, не е само думи, а и дело.

4.   "Не съм готова за връзка" е женският начин без да те обиди да ти каже, че не желае връзка с теб.

Забрави това, че не била готова - просто не те желае достатъчно. Няма против да се виждате, но просто не си неиният човек.

5.   Казвам това на мъжете, които не харесвам.
Или... което малко ме съмнява, наистина да и трябва малко време. Но на твое място не бих си губила времето.

6.   Така казва, защото не те възприема като сексуален обект, независимо
по какви причини. Тя те има за приятелче, с което й е приятно, но си страда за предишния.
Остави я на спокойствие, ако прецени по някое време, може и да те потърси.

7.   Ако са минали 2-3 месеца от раздялата, би трябвало да е готова за нова връзка. Не даваш информация как се е разделила с бившия. Ако я е зарязал/изневерил, може да й трябва малко повече време, за да се съвземе.
Разумно е да чакаш месец, най-много два /даже е дълъг периода/ - ако до тогава няма някаква интимност - прегръдка, целувка, изпадаш трайно във френд.зоната.
При мен и повечето жени, които познавам, е/е било така.
Ж 45

8.   Излиза с теб, колкото да не е сама, но определено не си нейният човек. Няма да те огрее, както ми се струва. Ти си решавай искаш ли да си ѝ дружка.

9.   Ооооо какви са тези глупости, които пишете.
Една жена може да не е готова за връзка, ако в предната са я унижавали, били, тормозили и прочие. Това няма как да го споделиш веднага пред нов евентуален партньор.
Така че авторе докато не разбереш какво се е случило преди теб, няма как да знаеш дали ти го казва защото не те харесва или защото я е страх да не я нараниш по същия начин.

10.   Мда, както другите казват, за повечето жени няколко месеца са достатъчни. Иначе просто не усеща привличане към теб, и предпочита да живее със спомените за предния. В това си положение може да прекара години... И от там пак няма да я изкараш ти, а някой друг който е по-"специален". И да, слагам го в кавички, защото всичко е до външен вид и хормони, не се заблуждавай, че зависи от "правилно" отношение, и това да си до нея, да я подкрепяш... Али бали, които много жени ще ти кажат, но просто не са верни. Т.н. "страх" и привличането винаги са двете страни на една монета. Т.е. ако страхът надделява, значи привличането не е толкова колкото го изкарва...

11.   Вариантите са няколко, но за теб резултатът е еднакъв почти винаги:няма да ви се получи връзката.

12.   Не те вижда, кято подходящ за връзка. От друга страна те държи, или като резерва, или като приятел, или просто за да си подхранва егото.

13.   На 29 години , ако не и се е задействал биологичния часовник , не знам кога .
Може и да не те усеща като нейния мъж ....вие си знаете

14.   Търси си друга много явно ,но не я отрязвай. Така печелиш две неща - възможност да си харесаш друга която дори да те кефи повече и ще я накараш малко да поревнува. Ако не се появят искри на ревност така или иначе нямаш шанс. Но не я оставяй да те разиграва - жените обичат да държат до безкрай мъже на резервната скамейка.

15.   За твое съжаление си показал, че си сериозен. Шансовете ти да се получи нещо са доста малки, освен ако нямаш огромно търпение .
Но!!! Ако беше показал, че искаш да я чукаш само, без нищо сериозно ти гарантирам, че досега и пълна програма щеше да ти е направила..

16.   От автора: допълвам информация в резултат на възникналите въпроси в коментарите

Излизаме от около 2-3 месеца, като за този период сме били заедно 7-8 пъти.

Казва, че е наранена, което аз тълкувам като да е злоупотребено с доверието ѝ - не съм навлизал в детайли, но предполагам, че са се разделили заради лъжи и изневери от страна на бившия ѝ.

Интимността ни към този момент е докосвания и прегръдки..

17.   Отдръпни се Не я търси известно време. Ако се интересува от теб, сама ще те потърси, но мисля, горните коментари са точни: Това е възпитаният начин да отблъснеш някого.

18.   Авторе, мъжът си го "проучвах" 4 месеца преди да потвърдя за себе си и него ексклузивна връзка. И двамата знаехме от пръв поглед "той е- тя е" но аз си имах огромна обеца на ухото от бивша връзка (няма по-лесен начин някой да ме изгуби от това да взема решения за мен вместо мен, да се опита да манипулира или отнеме свободният ми избор). Дори влюбена, ми беше изключително важно да тествам преди да се гмурна във връзка с него за да не ми бъде после много по-трудно да приключа, ако все пак НЕ е човекът за мен.
Говори с нея открито и на неутрална територия!

19.   От автора : Благодаря ви.

От написаното си давам сметка, че трябва да изчакам не повече от месец - два и да поставя на масата картите и каквото излезе...

До тогава се надявам да се изясни ситуацията..

Ако някой има какво още да сподели, ще се радвам да получа още мнения по темата

20.   Все още е влюбена в бившия си приятел. Може и да те харесва само като приятелче, но не мисля, че има сексуално влечение към теб.

21.   Седем-осем срещи за 2-3 месеца не са много. И ако е имало докосвания и прегръдки, положението не е безнадеждно. Пробвай да скъсиш дистанцията още малко следващия път, когато усетиш, че тя го желае /поглед, усмивка, жест/.
Ако се отдръпне, няма сексуално привличане от нейна страна.
И не се обяснявай /много/ какво изпитваш. Жените не харесваме това.
/Съпругът ми никога не ми се е обяснявал. Казва, че не съм повърхностна жена, за да се обяснява като тийнейджър./
А пък и тя би трябвало вече да е разбрала, че я харесваш. Съветът ми е да действаш.
Нека пишат и по-младите дами.
Ж 45

22.   Ей пич не се занимавай с глупости! Миналата година и аз изпаднах в такава ситуация и я чаках 4 месеца да ми приеме или откаже. Аз виждах, че тя има чувства към предишния и че още мисли за него. Казваше, че сме гаджета, а за тия 4 месеца веднъж не си легна с мен. Просто ме използваше за компания и да си запълва времето, не ме е харесвала. И най-накрая я попитах защо не иска да си легне с мен и тя ми отговори, че няма да си легне с мен, защото й е набъбнала бройката в леглото и да не би да й излезе име, че е Курва. А изглеждаше свестна и почтена, но външният вид лъже! Аз съм забелязъл следното: Ако някое момиче си е харесало дадено момче, то тя започва да го преследва и да му се предлага. И в днешно време момичетата не обичат да бъдат преследвани и ухажвани, те обичат те да преследват! Та щом до сега не си е легнала с теб, прати я по дяволите!!!

23.   Какви месец два ще чакаш бе приятелю? Тука ще седнат да ти обясняват как проучвали мъжете по 4 по 6 месеца. Абе вие нормални ли сте?
Знаеш ли защо една жена проучва един мъж по 5 месеца, та и му пуска шит тестове? Щото иска да е сигурна, че е надежден, считай good guy, който е готов на всякакви унижения в брака и в дългосрочен план и слага жената на първо място. На такъв мъж няма да му пусне на първа среща, щото иска да го държи за по-дълго, да я издържа по дълго в последствие, особено ако имат деца.
Една жена харесва ли те, ще направи всичко, за да е с теб, та и секс на първа среща ще прави с теб. Да не ми говорят тука глупости за чакане по 5 месеца и не знам си какво.
Не ти се кефи пич, зарязвай я тая. Какво ще си губиш още 2 месеца

24.   Нещо не те харесва на външен вид, не я притискай със сигурност. Прояви търпение, за да те види в добра светлина и да се получат нещата. Изчакай няколко месеца, но в това време не спирай контакти с други хора, гледай си живота. Доверието се изгражда с времето. Не досаждай! Когато види, че не си и достъпен по всяко време сама ще иска повече контакт.

25.   Само те разиграва доста хитро и те използва като душевна носна кърпичка, защото има нужда да се изживява като жертва и някой да я подкрепя в момента, докато си стъпи на краката. Недей да я подценяваш и да я считаш за ранена и невинна! Напротив, тя чудесно може да разсъждава какво се случва, защо искаш да си с нея и защо и как тя няма да приеме за нещо повече от приятелска подкрепа от твоя страна. В момента, в който ти си свършиш ролята, заради която временно те е допуснала до себе си и се почувства уверена и с приповдигнато самочувствие (нещо, за което ти пряко си способствал), моментално ще се хване с друг мъж, който изобщо не си е мръднал пръста за нея преди това. Това е действителността в 99% от тези случаи. Номер 18 е някакво много, ама много рядко изключение от порочното правило.

При много жени го има този противоречив момент, че ако си добър и разбран мъж, от какъвто уж ти заявяват, че имат нужда и така съзнателно или несъзнателно те заблуждават, те всъщност започват после да те считат за недостатъчно добър за тях, макар че ти правиш всичко възможно да отговориш на нуждите им. Ако обаче си непукист и не им отделяш вниманието, което те искат да им отделяш, нито ги хвалиш, нито каквото и да било друго, а само им показваш как ги желаеш физически по най-първичния начин и въобще не се притесняваш да им го казваш направо в очите, обръщат палачинката и започват да проявяват засилен интерес. А уж не обичали такива намеци и искали въздържан мъж, който не си позволява подобни думи. Зная, че звучи налудничаво, но е така. Все повтарят, че мразят мъжът да гледа на тях като на една красива опаковка и искат да ги разбира, да вниква в нуждите им, да е добър, търпелив и дъра-бъра, но ти не слушай какво ти приказват, а какво вършат като действия!

Една мацка миналата година ми го игра този сценарий, но ѝ казах, че щом тя "засега" не може да ме допусне до себе си и държи да сме приятели "засега" (тя нарочно натъртваше на тази дума), тогава няма да ѝ се натрапвам повече, защото я възприемам като жена и няма да е честно да се преструвам само на неин приятел, потискайки усещанията си към нея. Казах ѝ, че ме привлича физически и или ще сме в отношения като мъж и жена, или никак, защото САМО приятел не мога да ѝ бъда. Ти да видиш как след няколко седмици без чуване сама започна да ме търси, защото явно нещо е позагубила така нужната ѝ компания, слушател, психолог, успокоител и изобщо човек, който да поддържа самочувствието ѝ. Няколко дни по-късно направо си ме канеше за френска у дома си без никакви задръжки, а се сещаш, че жените това не го правят току-така без основателна причина... И твърдеше, че дори ако искам само така, пак била съгласна, независимо дали ще се случат или не нещата между нас задълбочено. А в началото разправяше как не понася да бъде "парче месо" за мъжете и не би си легнала с мъж просто за едното удоволствие, ако не го обича преди това и са вече в сериозна връзка.

- Кифлоприземител

27.   Мисля, че е направо от студенокръвните. И ако е със зелени очи бягай като от огън! Спасявайки се докато можеш приятел! Не си губи времето с подобни простотии.

28.   Авторе,
Как се развиха нещата?

29.   Подкрепям номер 9.
Като жертва на насилие в предишни отношения винаги ми е трудно да се доверя на нов човек. Не знам точно каква ви е ситуацията, но е напълно възможно да е била премазана психически или физчески (а защо не и двете) от бившия си партньор.

А ще ти разкажа и моята ситуация отпреди известно време.
Преди две години по време на пандемията се запознах със страхотно момче, с което започнахме да си говорим много и взех, че се влюбих - и аз не знам как така стана, но стана.
По същото време ми откриха много лошо заболяване, проявиха ми се много странични ефекти от лекарствата, дори едва намирах сили да ходя на работа.
Много често заспивах веднага след като се прибера или се успивах за работа дори... и той го възприе това като липса на интерес и мисловни игрички, понебе обикновено започвах и приключвах деня с разговори по телефона или в чата.
Опитах да обясня и като видях, че не ме разбира и се мъчи, просто му казах, че не съм готова за връзка и че е по-добре да си останем приятели.
И заболяването ми се влоши, и всичко в живота ми тръгна надолу, изобщо не ми се искаше да го въвличам във всичко това.
Да ме гледа как ми пада косата, как цялата съм в рани... благодаря.
Наистина го обичах и исках да си има пълноценни отношения с някого, да е щастлив, а не да се мъчи с мен.
Естествено, и това не го разбра.
И до днес ме мрази и с приятелите си ми нанасят емоционални вреди, и разправя наляво и надясно, че съм го била измамила и даже твърди, че съм се била представяла за болна...

Говори с нея и виж защо наистина е така.
Не си давай срок. Може и по-бързо да се разясни, може и да се наложи малко да изчакаш, за да ти каже всичко, но трябва да се говори откровено.
И знай - с такъв тип жени не бива да подхождаш повърхностно, защото това ни плаши.
Имаме специфична дълбочина в нас, която поне малко трябва да открием и у вас, за да ни е комфортно да се открием.

Надявам се момичето да е добре, и да си изясните какво става.
Приятелството не е лошо нещо и дори да не стане връзка, постарайте се да си запазите хубавите отношения. Хора сме, бъдете добри един към друг.

30.   Аз лично излизам с някоя жена, ако ми хареса излизам втори път с нея (и тя ако се съгласи). След това или на втора, или на трета среща най-късно се опитвам да я целуна и да сме интимни. Ако тя ме отблъсне тогава, ще пробвам още една среща и директно дори ще я поканя в нас, пак за да видя дали иска да сме интимни и близки. Ако и тогава ме отблъсне, значи няма смисъл. Не мога да си представя да харесвам много някоя жена (на външност особено) и да не се опитам да я целуна на втора или трета среща, камо ли да я чакам месец-два. А за сериозна връзка да се говори от няколко прегръдки и срещи, е безсмислено. Сексът може да не ти хареса, други неща може да изкочат, които не ти допадат, характерът може да и е ужасен и т. н. За това може да стане въпрос за мен вече ако спите редовно и се виждате редовно.

Съветът ми към всички в такива ситуации е да постъпят като мен. Тя сама ще се откаже, ще спре да пише и ще спре да излиза, ако не иска да е с вас. Няма смисъл да си губите времето, като може вместо да я чакате, да излизате с още жени.

31.   Еми и аз съм супер наранена и ако срещна готин мъж няма да го разкарам и да му кажа, че не искам връзка. Но ако не го харесеам много и ми е все тая, може и да го излъжа, както тя тебе.

32.   Не слушай какво ти говорят хората тук... често пъти имам чувството, че завиждат на хората, които са във връзки или семейни и им дават егати съветите, за раздели, или депресарски, така че да ги подтиснат.

Не е готова, дай й време. Може да е свикнала на свой режим и да й е нужно време, да се нагоди на твоя. Трябва време, за да се установи общ ритъм между двама души. Може да мине и година, какво толкова? Ако нямате проблеми в разбирателството помежду си, няма смисъл да се бърза. Хората се опознават с различни темпове. Изчакай.

33.   29, много съжалявам за това, което ти се е случило, но човекът не е ясновидец, за да разбере, че ти имаш травми, а и честно казано, не е длъжен да ти помага да ги преодолееш. Би могъл да опита, ако наистина държи на теб, но за няколко срещи това трудно може да се случи. Човекът се е обидил от поведението ти и с основание, от негова гледна точка нещата могат да изглеждат наистина като подигравка. Най-доброто, което можеш да направиш, е да поработиш върху проблемите си с психолог и да се постараеш да ги превъзмогнеш.
Няма обаче никаква гаранция, че с автора нещата стоят по същия начин. Когато 1 жена излиза с теб, но не е готова за връзка, това най-често означава, че не иска връзка точно с теб и си във френдзоната.

34.   И аз съм в подобна ситуация. Аз съм тази, която не е готова за връзка. Дайте й време, не я притискайте, не бързайте с нещо много сериозно, просто се забавлявайте. Има съвети какво да прави, ако тя не е готова във видеоклипове в YouTube. Помислете, ако ролите бяха разменени, как бихте се почувствали, ако вие бяхте този, който не е готов? сигурно и ти ще се дразниш.
Ако току-що сте се запознали с момичето, e нормално тя да не е готова с непознат, когото едва познава, така че трябва да спечелите нейното доверие и доказателство, че сте добър човек. Не бързай, не я притискай, дай по-бавно и полека... в противен случай се оказва, че я задушавате с вашите нужди и желания...