Споделена история от Други

Липсва ми сайтът Вибокс 7!
Здравейте. Помните ли че преди всички да почнат да гледат Youtube Вибокс 7 беше популярен в България. Сега едно видео може и милион гледания да достигне, но през 2000-те и началото на 10-те са правели по няколко стотин или няколко хиляди гледания. Вибокс даже май е отпреди Ютюб. Гледал съм сайта преди, но реално го открих през 2016. Не беше много интересен като за човек който си е свикнал с Тубичката. Вибокс беше различен. Имаше един много тъп избор на редактора. Там обикновено имаше почти само видеа на разголени жени с големи гъзове и големи цици. Аз разбира се харесвам такива неща, но да си ги гледам там където им е мястото, а не в сайт за нормални клипове. Като повдигнах темата много от видеата във Вибокс 7 бяха изрязани от порно филми и качени там за гледания. Имаше тъп избор на редактора, но нямаше контрол над тия неща. Имаше някакви тъпи “инфлуенсъри”, които само разваляха сайта. Намерих видео където един от потребителите обясняваше за новия ъпдейт където са добавили избора на редактора. Отдолу в коментарите хората мрънкаха много защо били направили въпросния ъпдейт и защо съсипвали нещо работещо? Новите клипове бяха малко и тъпи, имаха малко гледания, коментарите бяха малко. Имаше и бая видеа които бяха крадени от Ютюб канали и качени там. Сега вече нови видеа няма. Има, ама са много тъпи. Качват новини също. Гледания няма. Коментари вече въобще няма. То и потребители няма. Преди всички се оплакваха от състоянието на сайта, но имаше надежда той да се възроди. За съжаление Вибокс 7 тотално умря. Потребителите всичките избягаха към Ютюб. Всичко замина. Някои даже не знаят какво е Вибокс. Самият сайт пък беше съсипан от “ъпдейти”, които буквално го осакатиха. Орязаха всичките му функции. Вече няма палец надолу, само нагоре. Графиката му е ужасна. А като влезна направо миса повръща. За “звезди” ми говорат, дето никога не съм ги чувал, нито ме интересуват. Някакво шугар бейби отишло на море. Не знам как щях да живея без да разбера. Търсиш нещо, то не излиза. Гледам Вибокс от таблета си понякога. Той вече няма хоризонтален режим. Махнаха го! Има само портретен. Супер гадно. Качеството е само 720 пиксела. Разбирам защо всички избягаха към Ютюб. Хората буквално бяха изгонени от Вибокс. Всъщност Вибокс 7 някога е бил чудо за България. Създаден е от млад програмист паралелно с Ютюб и даже по едно време е бил по-напред от него. Но Нова телевизия го купили и с ъпдейтите си направо го застреляли. Но все още си гледам Вибокс. Не ме интересуват “инфлуенсърите”, дето даже не съм ги чувал и както една ми беше казала дори майките им не ги знаят. Там има качени филми, стари анимации, песни преведени на български и много други яки неща, които като видя и ми лягат на сърцето. В Ютюб тези неща ги няма. Контролът там доколкото знам е оставен на индийците. Те моментално ги свалят. Такава е политиката на Ютюб. Във Вибокс обаче може. Само там могат да се намерят тези неща. Аз нямам възможност да тегля от Замунда, а някои неща ми липсват. В Ютюб дори и да го има нещо, то е на английски. И аз много съм хулел Вибокс, но ми липсва. Според мене тия дето го съсипаха са си направо за съд. Бил е място за безплатно забавление където можеш да намериш неща дето даже в Ютюб ги няма и не може да ги има, те го съсипаха с “ъпдейти” и изгониха всичките му потребители. Какви бяха тия ъпдейти, какви бяха тия гъзове, цици, щуротии, какви са тия инфлуенсъри, сайтът заприлича на кофа. Даже един беше предложил името Боклукбокс. Това ме кара да плача. А вие помните ли Вибокс 7 и не ви ли липсва? Сега има други родни сайтове за видеосподеляне, но то и без тва Ютюба изби конкуренцията. А за да се направи нещо качествено трябват пари.

Коментари

1.   Затриха ли я тая кочина? Когато и да падне, все ѝ е късно.

2.   Имаш право за едно, авторе-този сайт,който в момента представлява vbox7.com, изобщо не е онзи хубав, качествен и какъвто още искаш сайт,който беше до 2014г някъде,ако не се лъжа!...Ама не ти говоря само за крайно отблъскващия му вид и всичко останало, което се вижда, щом го отвори човек-помня как до 2013г ти се препоръчваха и показваха видеа, по естество които са по твоите интереси, каквито най-много гледаш:в моя случай това бяха най-вече клипчета с влакове на БДЖ, а вън от това-и попфолк клипове,защото дотогава само това ме вълнуваше, дотогава обожавах попфолка, докато и следвах в университета!...Сега вече този сайт на нищо не прилича, но въпреки това, и досега продължавам да влизам в него, и да си пускам попфолк клипове оттам, при това няколко пъти дневно влизам-да, и на мене ми липсва предишният му, много по-добър и приветлив вид, но кво да се прави...То дето се казва, за тез 12 години управление на ГЕРБ, и малкото останало стойностно и красиво(независимо какво е то, и като продукция на пазара, музика, ако щеш и етикети на безалкохолни напитки), всичко е вече много грозновато, на вид вече не радва окото, а и ухото в частност...Как да е де,пак влизам там(щото все пак и профил имам, нищо че чак 2009г си го направих), и до момента научавам някои работи, които досега не съм ги знаел, да съм някак в час с онова, което се случва, поне от света на музиката и изкуството...Но всичко вече е съсипано, хора, нищо вече не е,каквото беше допреди 7-8 години, че и по-назад. Жалко за което,ама...

3.   Да, уважавам, че са положени усилия за създаването на сайта ( и то от българи ). Както аз, така и много мои приятели сме го ползвали през годините. Но винаги съм имал чувството, че всичко там е "all over the place" и самият дизайн не е толкова изчистен. Също така, доста тромав и тежък е. Затова предпочитам тубата. Не знаех, че нова са го купили ?!?! Но не се учудвам, че са го съсипали и са capp-нали резолюцията на 720p. Цялото Европейско по футбол гледах онлайн и беше като разстройство за очите с ниската им резолюция.

Ди Ес, 22

4.   VBox7 си работи, бре! Защо ти липсва?

5.   Ютюб си е супер як (не гледам бг-тъпните, нито американските бози) и тука разни бг-отрепки колкото и да се пънат няма да направят нещо, което да задмине Ютюб.

6.   Номер 2, ти виктор нещо си там ли се пишеше във vbox7? Помня, че имаше един такъв елемент в сайта с афинитет към БДЖ клипове и поп фолк с такова заглавие. :D
Апропо, аз качвах много песни и клипове там. Имах и абонати, но от Нова телевизия съсипаха сайта, а той отчасти беше по- добър и от YouTube, поне за мен.

Black Sabbath

7.   Едно време и аз гледах Vbox7 основно, после обаче го направиха да е single-page, без да можеш лесно да отваряш нови табове с видия и започна западането му. И вече след толкова години никой не му дреме за тях

8.   Не съм очаквал такава тема точнп тук. Но Вбокс е всъщност една година след YouTube - тоест създаден е през 2006. За пръв път влезнах в него с приятели именно тогава и главно от Интернет залите и гледахме видеа, които в по-голямата си част бяха български. Там се зародиха и първите български инфлуенсъри, но тогава не се казваха така, дори и влогъри не бяха. А просто хора, които качват видеа там. За годините си беше революционен. Помня и първите значки, класацията топ 40... Беше велико, но за съжаление от Нова го скапаха. През 2015 го купиха и тотално го съсипаха с новият дизайн през 2016. Тогава и всички БГ влогъри се преместиха в YouTube.

9.   Нещо си се объркала, Black Sabbath, не съм никакъв Виктор, както и едва ли съм единствения там с интерес към тези две неща-бъркаш ме с някой друг...Но няма да си кажа как се пиша там, не искам.

10.   Black Sabbath къде изчезна, с гаджето ли? Отдавна не беше писала тук.

11.   Сайтът Vbox7 беше създаден на 2 август 2006. Научих за него някъде към края на 2006 година и се регистрирах в началото на 2007. Наистина беше много популярен в България и почти нямаше човек който да не го използваше и гледаше клипове. Качваха се музикални клипове и не се триеха заради авторски права. Дори имаше много клипове които се повтарят. По онава време нямаше смартфони още и се качваха авторски клипове с много лошо качество снимани с телефон. Някъде към 2014 година от както го купиха от Нова телевизия този сайт вече не беше толкова популярен и не се влизаше в него. Даже не отбелязваха годишнината му на 2 август. А си спомням когато Vbox7 навърши една и две години имаше анкета с потребителите и им задаваха въпроси свързани с годишнината.

12.   9, и да си напишеш псевдонимът от Vbox7, едва ли ще го одобрят, предвид политиката на сайта. Затова нарочно не написах пълното име на онзи и го започнах с малка буква, а той си беше един не лек случай. Имахме кратък спор и не останах с добри впечатления от него. Извинявай за объркването, но не се сдържах да попитам.
10, къде с гаджето, къде пътувания между София и родния ми град. Периодично пиша тук, но засега имам планове, които искам да осъществя и които ми заемат голяма част от времето, а те са свързани с доста учене.

Black Sabbath

13.   Наред с репортажите на Gong.bg по футбол, които биват качвани във Vbox7, едно от малкото нефутболни видеа, които все още ме карат да посещавам тази страница, е ето тази нашумяла навремето класика. :))))
https://www.vbox7.com/play:ac1603ec

- Кифлоприземител