Споделена история от Тинейджърски

Омраза към себе си, лош живот, непълноценно съществуване, проблеми във връзката
Здраейте,
Ще започна това, че съм на 22 години (мъж), който просто иска да сподели проблемите, мъките и като цяло съществуването си з надеждата някой да сподели евентуално решение и даване на посока. Ох, то от къде да започна.. В личностен план нямам приятели или поне истински, по-скоро познати, дори няма с кого да изляза на едно кафе, да си кажа 2 приказки, но това не е чак толкова голям проблем, все пак съм интроверт и честно казано не харесвам много външния свят. Проблема ми е в сивотата на ежедневието, накратко работа -> ядене -> евентуално някакво занимание с приятелката или играете на игри и всичко това всеки ден. Вече всичко ми е безинтересно, като някое NPC в игра съм... Нямам хобита, освен може би играенето на игри (харесвам да го правя), но вече все по-рядко го правя, понеже приятелката ми не го одобрява (бил съм си губел времето и т. н. ), предполагам родителите ми са на същото мнение. Иначе имам проблем в ученето, в развитието. Нямам желание за нищо, пропадам все повече и повече, уж уча Софтуерно инженерство, ама все по-изоставам и това ми се отразява много зле, просто разочаровам всички и умирам всяка нощ. Какво да кажа за приятелката си.. Всичко беше прекрасно като се запознахме, аз бях различен, тя беше.. Помня преди 2 години колко бях изпълнен с надежда, с живот, вярвах в себе си.. Тя ме харесваше, всичко я разсмиваше, приемаше ми съветите и мислите, а сега какво след 2 години? Уморен съм от всичко, не ми се прави нищо, нямам надежда, дори не мисля, че ще успея да стана каквото и да е, приятелката ми ме мрази повече отколкото ме харесва, за нея съм глупав, недодялан, дете, безотговорно същество и още куп други неща, всичките ми глупави шеги и заби, на които се смееше в момента са просто глупости на дете, философията ми за даден проблем или нещо подобно от интересна за нея стана просто мрънкане и "дървена философия". За интимния живот какво да кажа... От ужас, в по-голям ужас, отначало нямахме търпение един за друг (не само секс, а и други забавления), за секса да не говорим, още от първия ни път не ни хареса, всъщност мен ми хареса не самото усещане, а това с кого е, а вече и него не правим или все по-рядко и то защото на мен ми се иска примерно, сякаш съм с проститутка, свършам си работата и до там... Моля някой да каже, адреса аз ли съм толкова отвратителен като човек (понеже колкото и пъти вече да се погледна в огледалото просто се мразя) или има нещо сгрешено в света... Не смятам, че съм лош човек, напротив.. Адски добър и приветлив съм, да имам си кусури, както казах, мързелив съм, нямам хобита, единствено игрите, губя си времето и т. н., но от друга страна съм добър, лирокоскроен, не съм ревнив (напротив даже, много пъти съм приятелката си да излезе с дълбоко деколте, без сутиен, с къси панталонки и т. н. ), понеже я е било срам примерно, никога не съм й забранявал да излиза или каквото и да е било, никога не съм бил недоволен от нещо или да съм се сърдел, винаги съм бил отворен човек и съм позволявал всичко и приемал всичко. Просто не знам.. Моля някой да помогне

Коментари

1.   Извинявай ама ти не си тинейджър вече,че във тази категория си пуснал историята си...

2.   Момичето ти казва, че си такъв и онакъв, а ти очакваш да се чувстваш добре. Еми, няма как да стане. Дори и да си изпаднал в нещо като дупка, тя трябва да те мотивира, за да се посъживиш, а не да те реже като кисела краставица.
Сам трябва да си дадеш сметка , дали си изпаднал в някакво депресивно състояние или тя ти влияе зле. И, според случая да действаш.
По- важно е да си завършиш образованието.

3.   Пич, намери си цел.

Добра такава е парите.

Оставям другата част на теб. Айде, късмет!

4.   Имаш нужда от огромна промяна, но още не си съзрял за нея. Очевидно има още да се поизмъчиш, че в един момент да си кажеш "край" и да започнеш отначало.
И ти сам го знаеш - трябва да напуснеш приятелката си, защото връзката ви е изчерпана и сте в токсични отношения, трябва да се махнеш от родителите си и да заживееш сам, трябва да прекъснеш следването и да почнеш да работиш, да се притесняваш за доходите си, дали ще издържиш този месец, да си надъхан да се развиваш.
Не се плаши, всеки е попадал в този гаден капан. Някои ще кажат, че си в зоната си на комфорт - ами не си, ти не се чувстваш приятно с тези хора и това състояние, просто отлагаш, защото се страхуваш.
Започни крачка по крачка, недей да се пускаш направо на дълбокото. Първо, прекрати отношенията си с момичето. Тя не ти дава любов, а сексът ви явно и той не е нещо толкова интересно. Вместо да се фокусираш колко много не те харесва, започни да четеш, започни да тренираш на някой стрийт фитнес или фитнес. Запознай се с нови хора.
Отделяй по-малко време за игрите, кажи на вашите, че смяташ да си дадеш почивка от ученето и да работиш активно. Все има нещо, в което си добър. Какво обичаш да правиш и го правиш даже за без пари? Има ли нещо, освен игрите, което да правиш за свое собствено удоволствие? Имаш ли познати, които могат да те наемат на работа? Има ли как от работата хем да печелиш пари, хем са си вдигаш самочувствието и стойността?
Млад си, не се предавай! Имаш нужда от промяна, започни да я искаш и да действаш по промяната. И без това сега не си добре и не ти харесва цялостно ситуацията около теб, по-зле няма да стане, само може да е по-добре!

5.   Здравей, понякога и аз се чувствам така, но аз съм тинейджър. Мисля, че си в много токсична среда и просто измъква всичката ти сила и в среда без перспектива на човек му омръзва. Не мисля, че си мързелив, а по скоро си доста отекчен, недоволен от сегашното си състояние и начин на живот и не знаеш какво да направиш, но ти си млад. Не се отказвай толкова лесно.
Лично на мен ми помага да се чувствам пълноценно, щастлив, добре в кожата си и благодарен на живота, който имам - това са фитнеса, ученето, успехите, които постигам в дск, шестиците, разговорите на сериозни и дълбоки теми с приятели, говорене за бъдещето и нахъсването помежду ни, да си дам един ден почивка от всичко само за мен, в който се оправям някакви външни неща като маски, бръснене хахах, да чета книги на интересни теми за живота, философски, бизнес, художествени. Трябва да намериш нещата, които те правят щастлив и те зареждат. Това колко време спиш и до кога спиш също оказва влияние. Ако спиш повече от 8часа е вредно за тялото ппц, ако почнеш да ставаш по рано ще се чувстваш много по добре, ако не вярваш влез в нета и чети за ефектите от ранното ставане, почни студени душове, също имат доста ефект и помагат на тялото и психиката. Пускай си някой друг филм, аз лично се мотивирам от някой актьор и ми дава нужната сила, когато се нуждая. За по такива дръзки личности, силни характери, ако проявиш повече интерес мога да препоръчам какво да гледаш или просто да потърсиш в нета мотивиращи филми или нещо подобно.
Желая ти успех и се надявам да съм бил полезен, съжалявам, ако има правописни грешки, изпуснати запетаи и не слагам тирета :) хаха не се отказвай! Не казвай не мога, а си задай въпроса как мога да го постигна!
Богат татко, беден татко - Робърт Ксиосаки (за фамилията не съм сигурен, наистина не знам как е точно) прочети, я ако имаш възможност, със сигурност ще те скара в еуфория в добрия смисъл

6.   И какво сега? Тъпото кифле ти сваля самочувствието, щото вече и е скучно и ти изпадаш в дупка и крайни самосъжаления, че не ставаш за нищо. Абе пичове, как може да позволявате жените така да ви въртят?
Ако искаш и по цял ден само игри ще играеш. Когато почнеш да правиш нещо, заради жена и защото жената така иска, то тя несъмнено скоро ще те разкара или ще почне със скандалите.
Разкарвай я тая и се взимай в ръце и си прави каквото искаш. Какво си седнал да се оплакваш. До 30 годишен със сериозни връзки изобщо не се и и занимавай.

7.   От автора. Лесно е да се каже "Намери си цел", за разлика от повечето хора - нямам такава, странно, не странно, възможно или не, това е. Колкото до парите и изнасянето, всъщност работя и не живея с нашите, не работя престижна работа, всъщност много често ми се случва да видя онзи поглед "Какво прави това момче тук" или като ме попитат "Учиш ли нещо" и се надяват да кажа "Да", един вид, че няма да съм вечно на тази работа. Колкото до работата ми - за мен лично не е психически натоварваща, по цял ден почти си клатя краката, седейки на телефона.. Парите не са много или поне за човек без кредит и деца (800 чисти). Реално плащам квартира, за която нашите ми помагат и честно казано много пъти ми е идело да им кажа "Не ви искам парите", но поради факта, че не съм сам и все пак още не съм го направил, просто за да мога да предлагам по-хубави неща на приятелката си, иначе аз съм си скромен човек, не пия и не пуша, та освен за храна, за нищо друго не си давам парите. Казвате ми да я зарежа, но ситуацията е такава, че с една промяна върви и друга, евентуално ще остана сам и ще трябва да се прибера вкъщи, да се махна и от работата, а честно казано не желая да го правя. Отделно не искам да я наранявам, аз малко грозно описах нещата в началото, но всъщност е прекрасен човек. Мислил съм си какво ще бъде, ако бъда сам и ами липсва ми, ще ме боли, ако съм сам. Та, не знам как е по-добре... и като цяло до кога ще изкарам. Книгата на Роберт Кйосаки съм я чел, когато бях в поредната по-голяма пропаст, не нещо специално, философия, много прилича на Юли Тонкин и производните мотиватори, единствено самите истории са по-интересни. Относно временното отказване от обучението.. ми то аз и сега нищо не правя, само дето не съм го обявил официално.. назад съм не с отделни теми, ами с цял курс, отделно отново не успях да си взема един изпит... Не, че и толкова важно (впрочем не става въпрос за университет), него го отказах още след 1ви курс, след като разбрах, че от българското образование не става нищо. Не знам вече, съсипвам се ден след ден, все повече и повече почва да тежи, всеки казва "О, млад си, спокойно", ама не е баш така.. млад, млад, ама отвътре съм като препикано мушкато.