Споделена история от Други

Много български турци ли се считат за българи?
Здравейте. Знаете ли какво самосъзнание имат българските турци? Дали много от тях се считат за българи? По мои наблюдения те са си българи, поне тези с които аз съм имал досег (основно от училище). Но никога не съм ги питал като какви се самоопределят. Приемате ли въобще за допустимо етнически турчин да счита себе си за българин?

Коментари

51-76 от 76

57.   Къде си бай Тошо, да направиш един по сериозен възродителен процес. Добро дело свърши той, но има още много работа.

58.   Аз мисля, че можете да се считате за турци щом искате, но да си говорите на турски само по домовете, излезете ли навън трябва да говорите на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК!!! Също е добре да започнете да кръщавате децата си с български имена.

59.   Н 58, я ду... Ще говоря на какъвто език искам аз, ще кръщава децата си както искам АЗ. По-добре ти кръсти твоите деца с турски имена, себе си също прекръсти!

60.   59, като толкова се турчееш, ти знаеш ли си родословното дърво, знаеш ли кой те е правил, от чие семе си израсъл? В България са дошли орда сбирщина от Анадола, без бой са обсадили Търновската крепост и чрез тази обсада са завладели тези земи. Знаеш ли състава на тази сбирщина, всички които са чели исторически книги знаят как са се събирали войни(бойци) в миналото, били са просто паплач, няма род, няма родина. При такава истина, за какъв чистокръвен турчин се смяташ? Не се знае дали тази паплач се е върнала по родните си места, или е останала по тези земи, но където и да е била, тя се е претопила в много етноси. После, когато се е оформяла управата, в българските земи са останали малко анадолски управници, а за войска са ползвали български деца и са ги обучавали за войници, така наречените еничари. Тези еничари не са били скопени, правели са деца, сигурен ли си, дали някоя от прабабите ти не се е любила с някой еничар? Хайде не се прави на чистокръвен турчин, че мога да ти изредя безброй факти от историята. Мисли се за какъвто си искаш, може и за марсианец, но не го афиширай, че ставаш противен. Като се смяташ за турчин, защо ползваш двойно гражданство, имаш и българско което ти носи привилегии пред турците в Турция, като си толкова голям фанатик, защо не се откажеш от българското?

61.   Значи: една шепа българи много искат турците да се причислим към тях и да се преструваме на българи? !
Това защо- да се преструвате пък вече, че сте повече от колкото сте; облагородяване на гените; онзи никога осъществен приматски инстинкт "да притежавам и доминирам"?
Какъв ви е зора точно с турците, защо толкова много искате точно турците, защо не предлагате същото на англичани, германци, гърци и др. в Бг?
Ако сме ви толкова любими, предпочитани, не можете без нас, ами присъединявайте се вие към нас- даже не искаме да променяте имената си, самосъзнанието си, да си внушават, че вие пък сте турци...
Не, че искаме, ама пък вие явно толкова много искате и настоявате да сте част точно от нас- турците, че чак сърцето ми се къса вече като виждам колко отчаяни вече са някои да бъдат част от турците.

62.   Н 58/60, да приемем (хипотетично) че турците родени в България, се съгласим да се преструваме на българи.
В такъв случай е редно да отговориш на някои въпроси преди това.

Ще трябва ли да приемем и живеем с вашата култура и начин на живот, или е достатъчно, че ги уважаваме или поне не се месим и без това?
Трябва ли да живеем с чалга култура, пием ракии и други алкохоли до безпаметност, спрем да уважаваме родители, баби и дядовци, започнем да упражняваме насилие в домовете си над жените и децата си- за да е по-достоверно, де.
А с педофилите сред вас как ще е?
Ако туркиня е малтретирана от българин, трябва ли да приемем това за нормално, щот' нали ще сме "българи" вече?
Или може би аз не разбирам, а идеята всъщност е, ние да ви променим към добро като жертваме поне две поколения от децата си, докато ви научим да уважавате и обичате рода си, да уважавате жените си, да не режете крилете на децата си, да се трудите и борите за семействата си поне?
Но в такъв случай е редно вие- желаещите да сте част от нас да се приобщите, никой турчин/туркиня не изисква от никой българин/българка да се потурчва. Няма да си сменяте имената даже :)
Не знам ти в кой век живееш, но аз съм в 21.
А с религиите как стоят нещата?
Ако са релогиозни, трябва ли да сменят или може да продължат със своята си религия?
А които не сме религиозни, трябва ли да се преструваме и на религиозни (християни, естествено) освен другото?
Защо толкова ви вълнува нашият произход, а дори не знаете своят?
Още спорите и се прикачвате ту към едни, ту към други.
Не искате да приемете истината и за това си измисляте "конспирации" за произхода ви?
Да, ще отговоря и на въпроса ти: Знам произходхода си по майчина и по бащина линия по- добре, от колкото повечето от вас ще знаете своят някога.
Ние имаме и родова памет, предавана като при друидите, ще рече от уста на уста.
Но имам и сериозен ДНК тест, който само потвърди това, което и без това знаех.

И още един въпрос, може и да не отговаряш на този:
Забелязал ли си, че от доста време не ползват такива радикални (като теб) от дивана в къщи срещу турците за провокации и... да речем масови безредици когато е нужно отвличане на вниманието?
Помисли си защо!
Ако имаш нещо между ушите, докато си пърдиш на дивана, пробвай да не излизат и малкото мисловни процеси, а да стигнеш до някои здравословни изводи.

Ти си, отговори на въпросите ми!

63.   Към циганите: относно коментар н 56
Не е истина колко невежи са още някои хора, продължават като добре научени папагали да повтарят каквото са им внушили, без да проучват, без да се съмняват, просто приемат.
Цигани, проучете истинският си произход и ще разберете защо ви държат в контролирана мизерия и липса на образование!
Ще разберете дори изкази като "циганската магия е много силна"- просто е натурална способност.
Има си и ДНК тестове за стотици, дори хиляди години назад!
Е, от тези тестове си направете и поискайте и хаплогрупа.
Поне вие трябва да си знаете истината!

64.   До 62, 61, 59 Много глупост написа!!! Първо - никой не ви иска нито в Европа, още по малко в България, още по малко пък да се приобщаваме към вас - това е абсурдна теза!!! Спокойно можете да си ходите в Анадола, което ще бъде прекрасно, но вие не искате да ходите там - причини много, не ми се пише толкова. Второ - аз съм си българин, живея в България и обичам България със всичките и проблеми, които са наистина много, така че не ми разправяй как да се кръщава. Трето - никой не те кара да пиеш ракия и да слушаш чалга и още колко простотии, само абсурдни тези написа. Чалгата и производните и са един от проблемите на България! Ще пиша пак, че нямам време сега...

66.   Н 64, не знам с фабрични дефекти ли си, употребата после ли те е повредила така или не си излизал никога от твоят град/село, но пък вярваш, че някого ще убедиш в собствените си фантазии.
Всеки, абсолютно всеки може да си направи експеримент в която и да е чужбина. В различни институции; заведения; сред група хора да се представи за българин, а после за турчин и сам да се убеди.
Мръдни малко от където си забуксувал и виж реалността.
За 20 г обиколих (и продължавам) повече чужбини, от колкото ти явно знаеш, че съществуват въобще- на мен точно не ми тръгвай с твоите бълнувания.
Няма как да се получи диалог с човек, живеещ във фантазиите си.

67.   Номер 62 и да лъжеш, няма да промениш фактите!!
В класа на сина ми има двама турци, и двамата пият и пушат електрони цигари, а наскоро ги хванаха с марихуана, с са само 8-ми клас. С последно предупреждение за изключване са.
Моето семейство, а и моите приятели, не пушим, не пием никакъв алкохол и не слушаме чалга!
Чалга слушат ромите и турците! Ела да видиш как гърми чалга по строителните обекти в страната и кой работи там.

68.   До 37:

"По принцин ние - българите, с турците като хора проблем нямаме, имаме с държавата Турция. "

И да имаме, брат - какво ще направим, бе?

Един квартал на Истанбул има повече население от цяла България. :D

Аре малко да си подрежете крилцата, че летите много високо във въздуха.

Младите патрЕотчета продължават да мразят турци, роми и др., ама патрЕотите от старата школа почнаха да си дават сметка, че трябва да уважат и българските граждани от турски и ромски произход, които искат да помогнат на България, просто щото... НЕМА ХОРА! :D

И верно - има родолюбиви роми. Веят български знамена, считат се за българи. Участват и в неонацистки формации дори.

Наскоро български "патрЕотични" формации протестираха за да защитят сирийски гражданин и приятелката му българска-циганка от други сирийци... изкараха го "ебати нападението над българи". :D

Казвам ти - ще дойде едно уникално време в което мургави "български патрЕоти" ще те обвиняват, че "не си българин" и ще ти обясняват как са със "100% тракийски гени".

Отчаяността и комплексарщината на патрЕотите се увеличава експоненциално. В УЖАСНА ДЕМОГРАФСКА КРИЗА сме, а те се бият в гърдите, кой е с "по-чисти гени". :D

До 58:

Що не оставиш хората сами да си се определят какви са?

И дори да имат български корени, нали знаеш, че самосъзнанието е определящо.

Македонците като са с "български корени", за "българи" ли се считат или се подиграват с нас при всяка отдадена възможност, че даже и признахме "македонско" малцинство в България?

И да наречеш турците "българи" няма да станат по-българи, ако не се считат за такива.

А тая работа с "гена" е пълна измислица. Българите сме смесица от над 50 етноса - българи, арменци, турци, руснаци, черкези, гагаузи, сърби и т. н. и т. н.

Турците дори от повече - все пак са владяли голяма част от Европа, Африка и Азия и един куп народи са се смесили с тях, че и европейци от Франция и Англия са идвали да живеят в Османската Империя.

Това което виждам при теб, номер 58 е някаква голяма компексарщина, и повтаряне на социалистически лафчета.

Личи си, че грам не познаваш историята иначе нямаше да ръсиш такива глупости. От над 1300 години сме тука и са минали от тука от негри до викинги. Чист българин си кат назобен фитнесджия и кат ти гледам акъла - толкоз си и умен.

Самосъзнанието ти е българско, но не можеш да го наложиш на други хора, ако не искат и не можеш да вадиш разни "лафчета за гена", щото просто не са верни. Турците в България имат турски гени и могат сами да си преценят какви искат да бъдат.

Като си такъв патрЕот - почни да правиш деца и да ги възпитаваш като българчета, а не да убеждаваш други хора, че са българи.

Еми не - не са!

69.   До 66. Работата ми е такава, че от 17 години работя само с чужденци от цял свят, посетил съм редица държави, дай боже повече, работил съм и в чужбина - споменавам, защото ме извади човек от село, който не е ходил никъде. Като цяло мисля, че щом толкова искате да сте турци, да говорите на турски и толкова се радвате на Турция, като чета коментарите явно и не харесвате България, има лесно - ходете си в Турци, може и в Ирак, ще ви приемат като "свои".
Само да питам хипотетично, какво ще правят българските турци, които се считат за турци при един евентуален военен конфликт с Турция, когато ви извикат на военна служба?
До 68. Коментара ти е нелеп, не знам ти за какъв се считаш, но явно не си българин. Относно Македония, мога да ти обясня на дълго и на широко, най - достоверни са книгите на Димитър Талев, влезе в друга тема като цяло, а там спор няма, всичко е повече от ясно - в голямата си част хората в Македони са чисти българи, както и в България. Като имам предвид оформянето на българска държава по тези земи след VI век. След това смесването през вековете между българи и други народи е незначително. Темата е дълга и не може да се обхване с един коментар, но има множество доказателства за това.

70.   Н 67, за какво излъгах, че не разбрах?
Я виж съотношение, колко от тези "издънки" има при едните и колко при другите.
В твоето семейство като в моето семейство, и?
Моето семейство не е изключение, а твоето? ! С хващаш ли разликата? !
Знаеш отговора.
Коментарът ми със съответните въпроси (реални и видими, от и за всички, без значение произход) е към конкретен човек, с конкретни... "изисквания".
Следва да отговори той!
Ама не ще май! Ще взема после и да го попитам защо според него в Германия (и не само) предпочитат турци от много години, той пък съвсем ще се обърка... Дали с така дъвканата генетика има общо това, дали друго...
Ще взема пък да изцопам ей тука истината (с доказателства, които могат да бъдат потърсени и прочетени) и съвсем няма да му остане за какво да се закачи, та да се почувства "възрожденец".
Още има хора, които бъркат игнора с мълчание, мълчанието със съгласие, грешка.
Не съм тук да се заяждам, но на някои хора трябва и да им се рекнат някои неща достатъчно ясно, защото им липсва логично мислене и правят грешни изводи когато са игнорирани.
Е, ок, мога и да не игнорирам, говоря само от свое име, но е добре да не пробват търпението и на други.
Хайде със здраве!

71.   Какво е това "българин"? Защото съвременните българи нямат никакви допирни точки с т. нар. "прабългари", откъдето всъщност идва наименованието на държавата "България". Да не говорим, че те доста преди тази България, са основали още няколко на различни локации. Тези т. нар. "прабългари" са били от türk-ските племена, така че е смешно да пишете глупости от сорта на "вървете си Анадола" и т. н., при положение, че вие си присвоявате миналото на türk-ско племе и даже и да приемем, че сте им потомци, те също са били пришълци. Така че или сменете името на държавата или недейте да философствате много на тема имиграция. Българина като замине в чужбина за относително кратко време става по-голям англичанин, немец и т. н., от самите англичани и немци, защото е комплексиран и иска да се причисли към силните на деня, докато турците имаме силно етническо самосъзнание и не е нужно да се преструваме на нещо, което не сме. Затова в Германия и другите ЕС държави има толкова големи турски общности. Ние сме ОК с това да сме турци.

А аз и да се причисля към вашия етнос, вие няма да ме приемете. Помня още в гимназията и университета как българските деца ме игнорираха или изолираха. Това в Турция, примерно, няма как да се случи. Ако се наричаш "турчин", значи си турчин, даже и по произход да си от етническите групи, които минават за исторически врагове на турския народ като арменци, гърци, араби и т. н. Но това няма как да го разберете без да сте живяли там или да сте запознати с работата на Кемал Ататюрк. Национализмът в България се изразява в омраза към малцинствата и патриотизъм, който само по себе си е много малоумна идеология.

72.   Какво е това "българин"? Защото съвременните българи нямат никакви допирни точки с т. нар. "прабългари", откъдето всъщност идва наименованието на държавата "България". Да не говорим, че те доста преди тази България, са основали още няколко на различни локации. Тези т. нар. "прабългари" са били от türk-ските племена, така че е смешно да пишете глупости от сорта на "вървете си Анадола" и т. н., при положение, че вие си присвоявате миналото на türk-ско племе и даже и да приемем, че сте им потомци, те също са били пришълци. Така че или сменете името на държавата или недейте да философствате много на тема имиграция. Българина като замине в чужбина за относително кратко време става по-голям англичанин, немец и т. н., от самите англичани и немци, защото е комплексиран и иска да се причисли към силните на деня, докато турците имаме силно етническо самосъзнание и не е нужно да се преструваме на нещо, което не сме. Затова в Германия и другите ЕС държави има толкова големи турски общности. Ние сме ОК с това да сме турци.

А аз и да се причисля към вашия етнос, вие няма да ме приемете. Помня още в гимназията и университета как българските деца ме игнорираха или изолираха. Това в Турция, примерно, няма как да се случи. Ако се наричаш "турчин", значи си турчин, даже и по произход да си от етническите групи, които минават за исторически врагове на турския народ като арменци, гърци, араби и т. н. Но това няма как да го разберете без да сте живяли там или да сте запознати с работата на Кемал Ататюрк. Национализмът в България се изразява в омраза към малцинствата и патриотизъм, който само по себе си е много малоумна идеология.

73.   Н 69 "Само да питам хипотетично, какво ще правят българските турци, които се считат за турци при един евентуален военен конфликт с Турция, когато ви извикат на военна служба? "

А, продължавайте с провокациите, пък после си влизайте в собствените страхове и подозрения след като сами създавате конфликт, и следват изводи до какво според вас може да доведат те.
Трябва ли и аз да влизам във вашите болни "амбиции" за евентуални събития и възможни последствия от ВАШИ действия и да успокоявам тревожните мисли на някой "българин" който сам създава конфронтация, после умира от страх да няма последствия?
Как да стане?
Нещо като:
- Йок, сакън бе джанъм! Провокирай, ела ми "заповядай" и пак как да си кръстя децата, какъв език да говорим навън, говори и действай като заплаха за близките ми, пък аз ще седна като психолог да ти лекувам нуждите и болното его, което ти сам не можеш да обслужиш. "
Вие (някои от вас) търсите конфликт без причина и повод в мирно време (поне за нас все още, без да влизаме в световните) на местна почва, сами се оплитате в собствените си Ла"на, и накрая се тревожите какво бихме направили при евентуален военен конфликт? !
Без да споменавам даже че ако се случи военен конфликт на българска земя, то няма да имат и с кого да се бият. Нали още първите дни след Украйна тук заваляха въпроси от българи "накъде да бягаме".
Според мен не се тревожи за евентуални събития на принципа "може би" а гледай на местна почва да не провокираш.

74.   А бе какви глупостите пишеш, българите нямат нищо общо с тюркските народи, а даже си писал, че сами се слагаме там. По добре се запитай какво означава "турчин" - което в България и европеската част на Турция означава ПОМАК, това че пра пра баба ти е приела насилствено исляма и е била прекръстена с турско име довежда до твоето объркано състояние. Когато е имало български народ не са съществували никакви турци, никакъв ислям. Селджукските турци тръгват от дълбока Азия и започват РЕЛИГИОЗНА ВОЙНА - ДЖИХАД, по пътя си ислямизират много народи, които в последствие се включват към тях чрез еничерство, терор, невиждано насилие, в азиатската част на Турция са изклани и потурчени милиони гърци и арменци, в европейската българи. Така че всички бели турци, а и не само, са ПОМАЦИ от всякакви народи, дори и поляци има и много други. Какво ми говориш за Германия, като турците там масово не говорят немски дори, защото работят в турски фирми. Има много за писане, но нямам време...

75.   При евентуален военен конфликт с Турция няма да има никакво значение за коя страна ще се бият бг турците, защото с или без тях България ще бъде превзета за часове, а голяма част от "патриотите" тука отдавна ще са си събрали багажа. Иначе аз бих предпочел да остана неутрален, тъй като сегашното управление на бг не ми е дала нищо, нито пък съм фен на ислямската политика на сегашното управление на Турция. Но най-вероятно повечето бг турци ще реагират като руснаците в Крим/Украйна. За коя страна ще се бият българите в Белгия при евентуален военен конфликт с България?

76.   До 74

Проблемът на такива като теб е, че сте абсолютно невежи на тема турската история и си мислите, че турската история почва с османците или както си казал ти в случая - селчуците. Първо, ислямът не е турска религия и неговият произход няма нищо общо с турците. Преди исляма религията на турците е Тенгризма, откъдето идва и думата за Бог на турски. Второ, няма такива думи като "турчин" и "тюрк" на турски. Има само една дума и това е "türk". И аз впрочем с ОК това да не съм от турски произход, защото това за мен не променя абсолютно нищо от гледна точка на самоопределяне.

"Когато е имало български народ не са съществували никакви турци, никакъв ислям"

Още едно невежо изказване. Ти за Göktürkler чувал ли си? Ислямът е арабска религия и турците не се появяват с негово изникване, няма абсолютно никаква връзка между двете неща. А български народ... за какъв български народ говориш ти? За онзи, в който са наричали владетелите си ханове, почитали са Тангра и са говорели на огурски език??? Днешните българи нямате нищо общо с тях. Приемате ги за свои предци, защото така е удобно от политическа гледна точка, но реално те са ви толкова предци, колкото македонците са предци на Северна Македония.

77.   Имах конкретни въпроси към "възродителят" на които не можа или не пожела да отговори... и по-добре.
Спирам дотук в тази тема, освен ако не реши да си "говорим" още по темата.
Няма да влизам в други, по-дълбоки събития и разяснения, не ми е важно. Не значи това, че не знам/знаем, или че няма да го направя при нужда с доказателства.
Не смятам обаче, че в днешно време е важно, още по-малко полезно, особено за онези, които така са се вкопчили в стари, измислени, преиначени "лаври" и днес още след някоя ракия, се помислят от удобството на анонимността за "възрожденци" та да си инжектират малко животец...
Наясно съм, че навън никога няма да си позволи да изцепи подобна глупост ( визирам н 58 и подобни) защото е страхливец!
И той си знае, че турците сме много добри хора и ако ми каже нещо подобно в очите, веднага ще му помогна да се излекува... понякога е само въпрос на няколко болни зъба, като се премахнат, се намесват чакрите, мозъка функционира по-добре.

Н 58, последен съвет към теб- не си играй с огъня! Ти може да нямаш любов и уважение към семейство и род, но ние - Да!
Не давай поводи на никого да си мисли, че може да си заплаха за близките му! Не се опитвай даже с далечни намеци да заповядваш подобни дрисни... в твоят личен малък свят може да ти минават напъните, в МОЯТ-НЕ!

78.   Скъпи сънародници - БЪЛГАРИ, сами виждате какви са настроенията на българските мохамедани и за какви се считат те. Разбира се някой от тях признават, че са българи и не искат и да чуят за тяхна връзка с Турци, но тук в тази дискусия те не се включиха. От хората с чисто турско самосъзнание/както някои от тях пишат/ наблюдаваме безгранична наглост, изопачаване на историческите факти, пълни лъжи, омаловажаване и осмиване на България и българите. Срам и позор. Не забравяйте делото на Левки, Бенковски, Ботев, Паисий Хилендарски и много други. Четете историческите книги на Вазов, Талев, Захари Стоянов и много други. Не виждам какво повече да напиша тук, ще се радвам да видя повече будни българи в България.

79.   Н 78, не забравяйте Левски, Ботев т. н че винаги връзвате на всеки с техни портрети зад гърба си, гледате като крави с влажни очи и продължавате с ракийцата.
Ама да си вдигнете задниците и нещо полезно да направите--Йок!
Будните българи са на чалга и някоя татуировка на осъдения за убийство на дете или на оня, дет' опънал жената на четника си, ама "жив е той той, жив е" след като се го гръмнал четника му.
Те такива сте "будните" българи.
Не знаете даже да поискате помощ, а седнали тука някви Ганьовци да разсъждават и се опитва да заповядва как други да ви обършат л*йната, които, които изср*хте и продължавате.
Гнилото е сред вас, гнилите сте ей такива--от дивана с портрети на някой си в търсене кой да ви избършеш задниците. Я марш.

80.   Номер 78,

Скъпи НЕБЪЛГАРСКИ сънароднико. Ти срамиш името "българин".

Нито турците в България са длъжни да се чувстват "българи", нито българомохамеданите и който и да е друг е длъжен да ти отговаря в тъпата темичка.

Ти си срам за името "българин" - грам история не знаеш, грам нищо не разбираш.

Захари Стоянов споменаваш, а знаеш ли, че истинското му име е Джендо Джендов - циганин!

Левски, чел ли си да казва, че в тая държава законите ще са едни и същи и за българина и за турчина и за циганина.

КОЙ СИ ТИ БОКЛУК, че да казваш кой е "българин", кой е "турчин", кой е "циганин"!?

Българите НИКОГА в историята си не сме били "нетолерантен" народ и "шовинисти". Това го донесохте вие мръсни неонацистчета!

И дори по времето на Хитлер българите постъпиха достойно - спасиха евреите!

Много те моля - НЕ ГОВОРИ ОТ ИМЕТО НА БЪЛГАРИТЕ!

Щото не турци и роми, а българи са против думите ти МЪРШО!

Аман от тъпанари "патрЕоти"! Колкото по-зле става един народ - толкова повече "националисти" и "патрЕотични организациийки" никнат.

Земи си научи историята и ти чети книгите, които препоръчваш.

Аз съм, чел старобългарската литература, Ботев, Захари Стоянов и цял куп исторически източници - сам не знаеш за какво говориш, ГЛУПАКО!

81.   78- и ти ли се помисли за собственик на България и баш български шеф-бек?
България не е българите, нито българите са България!
В България има хора от няколко етноса. И основно сред вас-българите са плявата.
Ако трябва да говорим за страната, разговорът ще е съвсем друг.
За страната България може да се направят много неща, това не включва бг бекове да носим на гръб, нито някой бг пиандурник между две напивания да се помисли за "възрожденец" който ще налага кой как да си кръщава децата и какъв език да говори.
Да пробва същото с българи!
Турците в България като цяло си работят, си гледат семействата т. н
Пробвайте и вие!
Себе си погледнете, че вие сте си в каквото си надробихте.
Грешката е, че мислите, че турците сме слаби защото ви игнорираме и как обича ганьо да си избива комплексите върху слабите според него. Бъди благодарен, че ние не ритаме паднали/слаби...

82.   Н 80, тези са няколко няколко индивида вероятно подплатени с някоя друга бутилка ракийца и лев отстрани за салатата. Иде време и за кебапчетата.
Винаги най-силният им мотив/коз е портрет на някой от изброените, винаги по/около избори, винаги черпещите ги заинтересовани се появяват в медиите със същите портрети зад гърба си и винаги едните и другите с байряче наоколо. Като дръпнат всички някой лев за "реформи" туй-онуй... едните пили и яли, другите с поне един хотел напред.
Вярвам, че всички етноси с два пръста чело знаем какво и защо се случва.
Сега подкараха помаци и други :))) интрига да има, да ни настройват още повече срещу себе си. И после твърдят, че не работят СРЕЩУ интересите на българите.
Турците, помаци, цигани, евреи и българи т. н правят за България (уточнение за ганьовците- СТРАНАТА България и бъдещите поколения в нея без значение етнос, а не за българите конкретно, още по-малко пък за ей тези льохмани) много повече, отколкото те са направили през целият си живот. Не изключвам издънки и гадове и сред различните етноси, но са много по-малко и правят по-малко поразии от тези една шепа български продажници.
Тяхната логика е: ако обичате България, ще ме носите на гръб, ще ми плащате мурафета (разбирай ракия на масата и байрак на терасата) щот' съм булгар, и ще говорите на български щот' аз друг език не знам, пък и така ще се почувствам малко повече от въшка.
Две поколения вече се предават по между си, старите-младите и обратно. Без да споменаваме дори, че само те захвърлят старците си по домове. Гнили, гнили, та мирише и в съседни страни чак.
Докато всички други етноси в България се сплотявахме, растяхме, създавахме, те рушаха и надграждаха надолу, под дъното търсят следващо дъно.
Та те рушат дори това, което много българи градят или поне опитват. Дори със собствени средства и труд каквото успеят да започнат поне като основа, ей тези боклуци минават и рушат.
По между си не могат да се обединят, нас опитват да принудят да ги дърпаме от калта... Е, нема да стане, така не.
С нормалните българи нямаме никакъв проблем, с или без обща кауза за някакви подобрения според възможности в България.

83.   Н 78, да добавя нещо към теб относно "осмива е на България и българите" :
Смеем се на ТЕБ и малкото останали подобни, не на България и българите, не бъди толкова жалък да се прикачваш и извърташ.
За етносите родени в България, страната е родина, вие сте просто други хора също родени в България.
Имаш ли поне основно образование?
С някои се уважаваме, сприятеляваме, сродяваме т. н с подобни на ТЕБ гледаме да не се изцапаме, заобикаляме и игнорираме като цяло, както ние- турците, така и нормалните българи.

51-76 от 76