Споделена история от Други

бременн съм а бащата казва аз дете нямам
здравейте!
бременна съм вече в 14 седмица, с бащата не живееем заедно защото искаше да направя аборт а аз не.Той има три деца вече, на 39г. аз не на 30 г.,живеехме заедно но се изнесох в мига в който ми заговори за аборт.два месеца не сме се чувсли и виждали изобщо като днес му изпратих клипче от видеозона защото все пак трябва да го направя зарди детето като му написах кока е следващия преглед и ако реши да заповяда.Той ми се обади да ме пита какво е това сякаш не знае и не вижда… като в отговор на това че два месеца не се е сетил да пита как е бременностка както изобщо св случва той отговоди аз дете нямам !

Коментари

1.   Ами честито раждаш и доказваш бащинство через ДНК.

3.   Той с три деца и ти се чудиш защо не иска четвърто? ! Вие, тия работи обсъждахте ли ги или на теб ти се искаше бебенце, но не си знаела той какво мисли по въпроса.
Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче!

4.   Смелост. Направила си правилното решение. Ще ти е трудно, но ще се справиш. Какви са тези хора, които са ОК да си убият собственото дете.

5.   Ами той е бил ясен с теб, не ше дете (поне от теб) и ти го е казал!
Ти пък вероятно си помислила, че като се изнесеш, той ще хукне да те търси. С видеозона ще докоснеш някакви "струни" и шр го разчувстваш... ами виждаш, че насила не става.
Не знам защо насила се врете, се опитвате да изнудвате чрез дете.. ами така то освен майката и детето стават не просто нежелани, а омразни.
Честито, бъдеща самогна майка!

Жена съм, майка на две деца!

6.   Чудиш ли се? Още при идеята за аборта ти е казал макар и индиректно, че той четвърто дете няма и няма да има. Той не го брои въобще. Ти си решаваш какво да правиш, но ако се надяваш някак да го навиеш да се отметне от решението си, няма да успееш. Според мен по-добре виж как ще оцелявате, защото тоя козел няма да свали рогата надолу и ще налита винаги с рога напред, когато се опиташ да го занимаваш с темата!

7.   Съжалявам, ама как забременявате от идиоти и после "нямало мъже", "Мъжете били ....." и т.н.???

8.   В такива случаи като този и аз съм за аборта

9.   Остави го. Радвай се на бременността си и не мисли за него. Моли се да родиш здраво бебе. Всичко друго ще си дойде на мястото.

10.   В такива случаи и аз съм за аборта. Помисли само какво бъдеще го чака това дете.. ако можеш. Най-добре е момента, когато ще имаш деца да е с подходящ човек, да се обичате и това дете да израстне нормално, със нормално семейство. От написаното виждам точно обратното. Може да звуча безсърдечен, но това е по-малкото зло, от колкото това дете да да се роди и да изживее всичките травми, които вие съзнателно или несъзнателно ще му нанесете

11.   Още от сега се приготви, че сама ще си гледаш детето и ще е цяло чудо, ако този и... т поне реши да му даде името си и да го припознае.
На твое място хич не бих и общувала повече с този човек. Нали не мислиш, че една сутрин просто ще се събуди с мисълта, че е супер, че си бременна и че ще става баща отново? И ще хукне да се грижи за теб и да подготвя всичко необходимо за бебето.
Така, че аз, колкото и да е трудно, няма поне да се унижавам и бих си гледала детето сама. Е, има вариант да го съдиш за издръжка, но с тестовете за бащинство и всичко останало, процедурата е дълга и скъпа, а като знаем в България парите за издръжка са жива подигравка, та не знам дали си струва. Ще е по-скоро морална победа.
Лека бременност, мила! И запомни, че си по-силна отколкото си мислиш. Трудно ще ти е, особено ако няма кой да ти помогне, но ще се справиш.
А тоя го зарежи! Щом веднъж е изоставил децата си, едва ли е най-грижовния баща на света, не разчитай, че ще се промени и отношението му към твоето дете (не вашето, защото той не заслужава да е баща) ще е различно. Егоистът си остава егоист!

12.   Той ти е казал, че не иска деца! Както ти имаш правото на избор да искаш/не искаш, така и той, съответно ако една жена не иска да има деца и иска да направи аборт, но мъжа иска да задържи това дете жената пак прави избора който тя иска, защото е нейното тяло. В следствие на това, щом ти искаш това дете гледай си го сама, той щом е заявил че не го иска, не може да го задължиш да участва в живота му.

14.   Направила си глупав избор на мъж. А това вероятно е бил един от най-важните избори които е трябвало да направиш в живота си.

15.   Много неграмотен народ, ей! И да искаш да четеш и да дадеш съвет, то ти боде очите! Съжалявам, че с това започвам, но някак не мога да приема сериозно подобно написана тема!
За да не съм все пак толкова голословна ще си позволя да напиша няколко реда.
На първо място, авторке, когато започваш връзка с мъж с три деца е хубаво да си сигурна дали иска следващо и изобщо грижи ли се адекватно за другите. Ако ги е зарязал на майката/майките им и се сеща за тях от дъжд на вятър, то какво въобще очакваш от него?
Реакцията му е пък на типичен селски пергиш. Ти пък за награда и клип му пращаш! Точно заради детето не само не трябва да го търсиш, ами заслужава да го изтриеш от живота си и да се концентрираш върху новото начало. Да, ще е трудно, ще ти е тежко, мъчно, може да има моменти, в които да се обвиняваш, че си или не си постъпила по един или друг начин, но живота е достатъчно труден и сложен, за да прекарваме с някой нещастник, само и само, защото го играе донор.
И ще завърша с един пример - моя много близка приятелка имаше сходна история. Още в първите седмици идиота казва, че не е негово и си вдига чукалата. При раждането приятелска ми за малко да я изпуснат. Нито се обади, нито е разпитвал за тях. Отгледа си детето сама, с нищожна помощ от близките си, но пък с огромна любов. Детето вече е на 10г. Приятелката ми преди няколко години срещна мъж, ама в истинския смисъл на думата, който припозна детето и го гледа като свое. Така, че всяко зло - за добро.

16.   Честито! Иначе после ревете, че мъжете не искаме самотни майки.
Е защо да искаме? Значи той има 3 деца и тя въпреки това решава, че треа да забременее от него, щото нещо ме съмнява да е случайно, ако изобщо и тая тема не е измислица естествено.
Какво им било на самотните майки? Отговорът се крие още в първото изречение на тая история. Нищо им няма, просто нямат акъл за 5 стотинки да преценят кога и от кой трябва да имат дете. Е за какво някой свестен мъж да плаща грешките и на жената и на тоя, който е ебал? За какво следващия трябва да го гледа това дете, което не е искано от никой, на което се препращат клипчета на видеозон, като че ли е някаква покупка от хипермаркет.
Трябва на жените като излизат на среща да се слага етикет като на колите.

Година 1990
Предишни собственици: 5-ма ( обикновено са 55)
Състояние: Нестабилно, не може да взима адекватни решения, не знае какво иска, отчаяна до болка, търси си провайдър, който да я издържа.
Минава 30-е, затова единственото, което я интересува е да не е сама, няма значение с кой.

17.   Тези мъже си изгубиха акъла, мислят си само с банана, а после не знаят какво да правят.

18.   Трябвало е когато се появят първите червени флагове да се махате от такива мъже. Реално не го познаваме и може и да реши в даден момент да бъде с детето от теб, но не вярвам ти да можеш да продължиш във връзка с този човек.

19.   Това е защитна реакция от негова страна. Какво казва няма значение, Ако детето е от него и той иска по трудния път, така да бъде. Съдът ще го призове, трябва да даде ДНК проба и да поеме отговорност. В живота няма идеално, давай любов на детето си, не се ядосвай. Детето ти усеща всичко.

20.   Звучи че си взела решението да задържиш бебето с ясната представа, че бащата няма да участва (изглежда е бил доста директен за това).
След като дори не живеете заедно след решението да задържиш бебето, защо още имаш очаквания към него?

21.   Жалко че ще имаш дете от такъв идиот но щом го искаш ти пожелавам всичко най-хубаво и определено осъди бащата за издръжка

22.   Явно е решил да не го припознае и това е негово право.