Споделена история от Други

Какво правиш, когато...
Какво правиш когато всички те предадат и останеш сам?
Когато най-близките ти същества.. родители и другите ти роднини не те разбират и не ти обръщат и капка внимание?
Когато така наречените ти "приятели" те предадат?
Когато нямаш любим човек и целият свят ти се струва сив?
Когато нямаш хоби и няма къде да избягаш; просто нямаш избор.. затъваш в една дупка.. в една дълбока депресия и се чувстваш малоценен, незначим, дори неприятен на хората, аутсайдера в обществото.. Тогава какво правиш? Как да не се отчаеш? Как да преодолееш всичко и да се измъкнеш от тази дупка, да дочакаш светлината в тунела..? Как?

Коментари

2.   Общо взето в момента се чувствам така. Какво правя ли? Чудя се какъв е смисалът на съществуването ми и продължавам да се чудя и се чудя...

3.   Просто не чакаш светлината а я търсиш. С търсене желание и старание всичко се постига

4.   Песен за Надеждата

Когато изглежда,
че няма надежда,
че всичко е свършено вече -
недей се смущава,
недей се прощава,
недей се предава, човече!

Кажи: не ми пука
от таз несполука -
аз мога, аз вярвам, аз зная,
че въпреки факта,
това е антракта,
това е антракта - не края!

От огън опърлен,
от всички захвърлен,
затворен в най-тъмната стая -
недей се спотайва,
недей се отчайва -
кажи си: това не е края!

Кажи: не ми пука
от таз несполука -
аз мога, аз вярвам, аз зная,
че въпреки факта
това е антракта,
това е антракта - не края!

~. ~. ~

Недялко Йорданов

5.   В такива моменти просто трябва да се сетиш, че живота си продължава. Продължавай и ти :-)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

6.   По много причини човек може да се чувства така. Важното е тук да разбереш навреме, че е живееш за другите, а за себе си. Предполагам авторът на историята е доста млад и неориентиран. С времето животът сам ще ти покаже защо трябва да го живееш. Просто имай търпение...
И си намери хоби :) С него ще дойдат и приятелите... а след това знае ли се.. Може пък вече да не се чувстваш така :) Успех ти желая, важното е да не се отчайваш!

7.   ,,Тогава какво правиш? Как да не се отчаеш? Как да преодолееш всичко и да се измъкнеш от тази дупка, да дочакаш светлината в тунела..? Как?"

Без такива мисли, колкото повече го мислиш, ровейки в съзнанието си за минималните причини, толкова по-зле става. Отчаяние му се вика, а по този начин един човек, наистина много се самоотчайва.

Как да не се отчаеш? -Не го мислиш, не затъваш в миналото, не позволяваш да затънеш до гуша. Но някой много умен човек е казал ,,Единствения начин да не се разочароваш от живота е да не очакваш много." .

Как да преодолееш всичко и да се измъкнеш от тази дупка, да дочакаш светлината в тунела..? - Е, ще излъжа ако кажа, че идея си нямам какво имаш предвид, още повече че никога не съм го изпитвала. Само че, простичкият факт, че с времето съм се научила да го преодолявам, да гледам само и единствено напред, да мисля само и единствено за моето добро ( с малки изключения, все пак хора сме) .

Изрази се с ,,аутсайдера в обществото" -ПОПРАВКА... никой не е такъв без сам да го позволи. Живота на някой е ужасен, на други цветя и рози, и познай че всичко идва от начина на мислене и виждане на всичко това. Следователно- живота на всеки е такъв, какъвто си го направи.

Сега от опит, от виждано из света и от чист начин на мислене мога да ти кажа само едно- престани да се депресираш, нищо не поправяш така!!! Престани да се мислиш за ужасен характер, вид и чист аутсайдер... всички те приемат за това, което показваш, че си ти. Не живеем ли прекалено кратко че да прецакваме малкото си време на земята затъвайки в отчаяние или злоба.

8.   Ж29: Колкото и странно да е, намираш сили в себе си, за да повярваш, че и за теб има живот, и за теб има щастие, и за теб има отредена половинка на този свят, оповаваш се на религията си. Едва след това, започваш да мислиш как САМ да се измъкнеш от "дупката" и създаваш план. Трябва да си напълно наясно, че той няма да мине безпрепятствено. Ще има МНОГО наранявания, МНОГО огорчения, МНОГО унижения, МНОГО...

Въпреки всичко това, не трябва да губиш надежда. Едва тогава Бог ще повярва, че желанието и плановете ти са искрени и ще постигнеш всичко с лекота. Дори по някое време ще спреш да се бориш, доволен от постигнатото, а Бог ще продължава да те дарява.

Аз преминах 2 пъти през всичко това. Урокът, който научих е, НИКОГА не губи вяра в себе си и в Бог.

Успех!

9.   Намираш си хоби, някакъв спорт, четеш книги, ходиш на курсове по някакъв чужд език, разхождаш се, взимаш си куче, намираш си приятели в интернет, грижиш се за някой, който е по-зле от теб-ей така, защото си добър човек, пишеш стихове, рисуваш....

10.   Няма начин, ако не вярваш в нещо и нямаш дори една едничка цел, която искаш да постигнеш. На мен ми остана само една такава и тя ме крепи едва-едва.

11.   Заповаш отначало в някой друг град ставаш по общителен ходиш по к*рви и дискотеки и истриваш миналото и хората в него, кандидатсташ в някой университет и намираш още овече приятели и като си стъпиш на крака ставаш малко по примеререн относно ку*вите намираш си някоя кифла с която да се обичате забравих да спомена че фитнеса трябва да ти е задължителен препоръчам ти като добавки Бирена мая нея можеш да я намериш в аптеките а челен прашец той също е много ефикасен той се намира по магазини ако обаче се оставиш на отчааянието то ще те погуби и животът ти ще изтече между пръстите аа и забравех още нещо купи речник или разговорник по аглийски и сядай здраво да учиш много ще ти трябва тоя език!

Успех и сори ако има правописни грешки!

/Марилена/

12.   Ставаш егоист!
Живееш за себе си, работиш за себе си и живота ти ще е много по лесен :)

13.   Не е възможно всички да те предадат. Винаги остава Някой, който да ти каже, споко, аз съм до теб, и винаги ще бъда. Този Някой не е само човек - (надявам се, че се досещате какво искам да кажа).

Опитвам се да намеря решение, ако ли не бягам, правя същото, което и те.

Ако т. нар. фриендове те предадат просто ей така, - те не са ник'фи фриендове.

Не бой се, само вярвай. Бъди сигурна в това, че Бог е намерил някой точно за теб в целия голям свят. Сродна душа. В Библията се пише, в книгата на Рут, глава 4, стих 14
"И жените казаха на Ноемин: Благословен е Господ, който днес не те остави без сродник, нека бъде прочуто името Му".

Няма как да си самотен/на, когато имаш интереси. Когато имаш цел в живота, и я преследваш... Каквото и да означава това, и ако си струва, със висока цена.

За да получим дадено нещо, първо трябва да жертваме друго....

По блажено е да даваш, от колкото да взимаш..

Това е прието почти навсякъде. Колкото и да не ти се вярва, то е прието и в торент сайтовете.

Успех, и не оставяй света да те сграбчи. Познай истината, за да те направи свободен/на...

Цеко*

15.   Бих те посъветвал да започнеш да спортуваш.. Предполагам, че все някой спорт ти харесва, какъвто и да е той.. Ако спорта е колективен като футбол, баскетбол, волейбол и др., ще си намериш нови приятели (:

Смешко