Споделена история от Други

Подарък за рожден ден на учителка
Здравейте, ученичка съм в седми клас и както разбрахте, са ми нужни идеи за подарък за рожден ден на учителка.
Тя не ми е класна ръководителка, но тъй като е любима на мен и на трите ми най-добри приятелки, решихме да ѝ направим подарък за рождения ден ( който е през лятото ). Обаче нищо не можем да измислим, търсим неща в интернет, но не харесахме нищо. Всъщност сме решили да ѝ изработим картичка, но картичките само придружават подаръка. Ще съм ви много благодарна, ако предложите нещо.

П.п. Учителката, на която искаме да направим подарък, е преподавателка по физика, и преподава в училище от 20+ години.

Коментари

1.   Здравей, бих предложила да й вземете хубав букет с картичка, в която да има мило послание. Лично аз смятам, че някакъв по-голям и скъп подарък (тъй като не ви е класна) би се разбрал по различен начин, тоест “подмазване”. Поне в моето училище беше така, мисля, че повечето учителки биха се почувствали неудобно, ако получат по-голям подарък. Разбира се, само съветвам и споделям опит. :) Момиче, на 19.

2.   Браво, че сте решили сте да направите подарък на своята учителка. Хубав жест.
Не изудвайте останалите си съученици които нямат възможност да дадат пари за подарък
Когато аз бях ученичка няколко момичета от класа ни решиха да направят подарък на учителка, като за целта от всички ученици в класа изискваха по около 15 лева. Изнудиха всички, дори и най-бедните деца, чиито родители едва свързват двата края, дори и сираче.

3.   Ние сме подарявали бижу, като може и от медицинска стомана, ако сте само четири. В момента има и бижута с естествен камък,също и по-евтини,но красиви.Мисля си, че малка друза или красив кристал също е подходящ. Не е нужно да е нещо скъпо, жестът ще е страхотен. Има хубав онлайн магазин, излиза в гугъл сред първите резултати. Успех!

4.   От авторката - благодаря много за идеите!
Номер 2, ние няма да изнудваме класа да събират пари за подарък, само четирите ще ѝ направим подарък, тъй като тя е любима и на четирите ни.
Номер 1, благодаря за предложението! Със сигурност няма да ѝ вземаме някакъв много голям и скъп подарък, защото в крайна сметка тя не ни е класна, но има вероятност догодина да ни бъде.
BTW, смятаме лично да идем до къщата ѝ, да позвъним на звънеца и да ѝ дадем подаръка, защото ние не живеем в голям град, познаваме се и знаем, кой къде живее, кой къде работи и пр.
Благодаря още веднъж за идеите!