Споделена история от Други

Курсове по езотерика и карти таро, има ли смисъл
Здравейте, записах се на един курс по таро. Доста е скъпо и трябва да се минават няколко нива, има много неща и на руски. Пеповадателката казва че много от хората, които завършат всичко после почват да правят консултации с клиенти и си избиват дадените разходи. В началото съм, интересно ми е, но това ме кара да се колебая, че е наистина скъпо. Според вас заслужава ли си, могат ли картите наистина да познават? Моля без подигравателни мнения.

Коментари

1.   Картите не могат да познават; тези хора, които са с развита интуиция ги използват като помощно средство, с което канализират собстените си способности. Това важи и за махалата, кристалните топки, пръчките, с които се търси вода и т.н.
Пробвайте сутрин и вечер йога - различни видове дишане и медитации, ако след няколко месеца не почнете да предусещате нищо, най-вероятно нямате талант.

2.   Според мен таро е много ниско ниво и няма смисъл да се занимаваш. Ако ти е интересно проучи си нещата сам - информация в нета бол. Познаването не идва от картите - можеш да използваш и много други неща - примерно шаманите ползват кости, други ползват руни и т.н. Всичко идва от личните ти способности, но дали можеш да ги използваш да помогнеш на някой друг е под голям въпрос.

3.   Най-голямата простотия не е в картите таро, нито в това, че си се записал на такъв курс, а това, че.. "ще си избиеш парите от курса" разпространявайки тая помия и отрова в обществото. Реално все едно да изкараш курс по приготвяне на различни отрови и единственият начин да изкараш пари от тоя курс е да даваш тази отрова на останалите. Ако можех щях лично да обеся всичките от тоя курс и преди това щях да ги мъча публично и да им режа части от тялото, така че да се мъчат докато умрат. Аз мисля, че обществото трябва категорично да се обявим против тея простотии и да им ебем майката на такива изроди

4.   Има само и единствено смисъл, ако гледаш на това като твое хоби и имаш личен интерес към него.

Гледане на карти, леене на куршум, предсказания, кристални стъкла и езотериката като цяло е псевдо наука без никакъв доказан ефект. Ако някой наистина можеше да предсказва бъдещето с карти, не виждам какво го спира да работи за някои тайни служби и да изкарва значително повече отколкото предлагайки подобни курсове.

Успелите врачки и гледачи най-вероятно са като успелите ютюбери или инфлуенсери - само еденици го постигат.

5.   Аз мисля, че гадаенето е дарба която не се получава с курсове

6.   Тва си е чиста пирамидална схема - даваш маса пари, обещават ти, че ще си избиеш парите, изкарваш курса, получаваш сертификат и почваш да тръбиш в социалните мрежи, че си такъв и такъв специалист и търсиш разни балами (ученици) да ти вържат, за да ти дават пари, с надеждата да си избиеш парите и това да ти стане основният доход. Виждали сме го тва вече.

7.   3, изродът си ти. Много мразя нискоинтелигентни същества като теб да си налагат мнението. В какво вярват хората, си е тяхна работа и ти нямаш правото да посягаш на никой, ако някой не ти пречи! Гледай си скучния животец!

Авторе, няма смисъл специално за карти таро. И сам можеш да станеш достатъчно добър, когато хвърляш за себе си и за хора, които са те помолили. Един начин да станеш добър, е всеки ден да си теглиш карта за деня. Така, когато наблюдаваш какво ще стане, се учиш да тълкуваш по- добре. Има много информация на български, още повече на английски, има клипове, има и Фейсбук групи (ориентирай се към английските и международните).
И да, познават картите! Аз никога не съм ходила но курсове, но пък съм помагала на хора с тях!

8.   3 Айрес по-спокойно. Такава агресия.
Аз лично се чудя друго, в България всякакви курсове, никаква сертификация и потресаващо ниво на обучението.