Споделена история от Други

Лъжливото овчарче
Здравейте.
Убеден съм, че всички сте чували и помните приказката за лъжливото овчарче и вълкът ? С всяка изминала секунда се убеждавам, че като деца са ни лъгали за нея и че в името на интересите, погазваме целите си морал и устои.
До преди 10 дни, се опитвах да бойкотирам всички новини, просто не исках да съм жертва на медийната атака чиято цел е да провокира повече гледания рейтинг и с това повече приходи от реклама.
След започването на военните действия в Украйна, това се проемени и се превърнаха в някой, който през 2 Мин си рефрешва страниците с новините. Предполагам това се случи заради редица фактори като се започне от страх и се достигне до притеснение.
Днес сутринта за 1000 път попадам на фалшива статив, а сигурно има милиони такива. Както споменах, резервиран съм към медиите и винаги чета с едно на ум. Ето някой от "случайните" лъжи на медиите.
----Първо беше историята за "героите" на змийският остров, които загинали като герой в бой и целият свят им се възхвалява - по късно се оказаха няколко пъти повече и всички са пленени живи и здрави.
---- След това едни кадри за руски "танк", който прегазва кола насред Киев, които втрещиха света -оказа се машина на украинската армия, управлявана от цивилен доброволец, а сблъсъкът не преднамерен.
---- Удареният жилищен блок - всички гледахме снимки на Удареният от "руснаци" жилищен блок - оказа се, че по една или друга причина се показват само снимки, а не и клипове от самият момент на атака, защото се вижда, че ракетата идва от посоката, в която няма руснаци, разбира се и че не е нито крилата нито балистична ракета, каквато изпозлват руснаците, а е било дефектирала украинска ракета изстреляна срещу руснаците.
---- Атаката върху паметник -. Когато удариха телевизионната кула в Киев, новината беше пренебрегната зс да може да се лансира за "ударът", на паметник до нея, с което да се разпалят анти е ски настроения от една многомилионна общественост - оказа се, че паметникът е недокоснат.
---- Преговорите за мир - спрямо медиите, украинската делегация била загрижена за всяка секунда, в която се бавели преговорите, защото загивали техни хора - в същото време се каня казва, че се бавели умишлено, многократно са отменяли часа и мястото, предлагали са условия, които са пределно ясни, че няма да доведат до мир и в общи линии целта им е да покажат на света, че преговарят,ама руснаците не спират с атаките.......
---- Последното, с което ще приключа -пожарът в АЕЦ от тази сутрин. Медиите отново избухнали, от твърденията на украинският президент, че щяло да има ядрена катастрофа понеже го реши реакторите. - Оказа се, че горял що общежитие, което били в двора на АЕЦ-а.
Това са някой от най-скандалните. На всичките, първоизточник саукраинските официални власти, а не някоя медия. След разкриване на истината няма и една написана дума, в която да коригират първичните си лъжливи факти, а продължават със следващата си дезинформация.
В приказката, с която започнах, вярата се губеше след 2-3 лъжи. В случая лъжите са няколко хиляди пъти по толкова, а защо продължаваме да вярваме ? Либералните и десните хора се отличават с интелигентност над нормалната, с защо точно те са най-бягащите от аргументите и най-вярващите на лъжите ?

Коментари

1.   А замислял ли си се каква е гаранцията, че новините, казващи, че тези новини са фалшиви, не са фалшиви? Защото въпросния танк изобщо не ми изглежда да е минал през колата "без да иска", ами баш си зави точно в момента, в който колата беше до него и си мина напълно тенденциозно през нея. Аз изобщо

И най-важното - в крайна сметка дори новините да са фалшиви, това не омаловажава факта, че в 21. век в Европа се извършшват бомбардировки над суверенна държава и че Путин дори да има основание, методите му са меко казано крайни. Единственото обяснение, което имам, е, че или се чувства застрашен за властта/живота си, или просто не е с всичкия си.

2.   Самата цензура казва повече от колкото каквито и да е новини! Истината е в което крият, манипулират т.н С това доказват че, имат какво да крият и да накланят мислите и емоциите на хората.

3.   Две години ни дезинформираха за короната (не на английската кралица), така че какво друго да очакваме от медиите?

4.   Ако говориш руски, започни да четеш руски медии да видиш, че и там не е по-различно, даже е по-зле. Всеки си го извърта, както му е угодно. Така че ситуацията не е "лошия запад и хубавата Русия".

5.   Авторе зарадва ме като видях че има поне един мислещ. Те и руските медии по същия начин изкривяват нещата, но точно описаните от теб моменти са си такива.
Доказателството че ни мамят е това че спряха "временно" достъп до руски медии, но можем да видим и преведем медии от неутрални държави.

6.   До 3 - А па съм против българската латиница!

7.   Авторът към номер 1. Тези, които разкриват истината не са медии, били от едната или другата страна, а самите първоизточници. В случая президенството бълва фалшивата мълва, западните медии 2-3 дни я разпространяват и след 3-тият ден вече командването на ВВС или сухопътните им войски скромно казва плахо истината. Но Туитър акаунтът на президентската администрация има 10 милиона последователи на другият, който е под неговото крило има ,10 хил....Кок има повече гласност ? Но никой не се връща назад и не коригира историите си, просто се бълват нови.
Да разбирам ли, че бомбардировките над Сърбия, които се случиха 1-2 години преди 21 век са допустими, понеже са в 20 век ? Или ежедневните бомбардировки Йемен и до скоро в Афганистан и Пакистан са допустими защото не са е Европа ? Оказва се, че най-големите демократи, сте най-големите комунисти. Делите хората и порицавате всеки дръзнал да каже нещо различно, това ако не е комунизъм, здраве му кажи демократе.

8.   6, каква е гаранцията, че въпросните хора не са подставени лица? Реално няма как да си сигурен. А от това, което аз видях с танка, съм категоричен, че беше напълно тенденцозно. Не знам украински ли е, руски ли е, но трябва да си малоумен, за да не видиш умисъла в това.

И пак те питам защо не влезеш по руските медии да видиш там какви ги плещят? Защо само прозападните са лоши?

А и терора си е терор, няма значение кой какви новини казва. Това, което се случва е безумие.

10.   В апликацията telegram (не от гугъл плея обаче, смъкването от друго място, от гугъла блокирват) потърсете групите/ канали:
РИА Новости
Осторожно, новости
Мария Захарова
Първият е що- годе неутрален. Вторият накланя към Украйна, но дори за това е полезен като "пресеете". А Мария Захарова знаете коя е.

11.   Работата на провокаторите е тази - влизат под прикритие в чуждата армия и всяват смут. Откъди знаеш, че в бронираната машина няма някой диверсант, убил истинския шофьор? Или че ракетите по болници и сгради от украинските позиции не са тъкмо това - диверсия, всяване на смут, паника? Един агент точно това би направил...

12.   Вярвай само на ботоксовото джудже с високите токчета. Всички други лъжат. А пък най-добре събери раницата и иди на място да видиш с очите си как стоят нещата. Ако ти стиска дупцето, любителю на истината.

14.   Абсолютно съм съгласен с автора и най вече с но. 2.
Тук в Англия вече заблокираха толкова много руски сайтове и остана само тяхната им помия.
ОТВРАТЕН СЪМ от лицемерната Европа!
Факта че Германия си прави устата да праща танкове на нацисти говори много. Даже и да са "предполагаеми " нацисти те трябва тихичко да си седят в ъгъла и да кротуват. Точно както и Япония в момента няма армия..

Ей това нашата Европа - прогнил тоталитаризъм!

Даже съм брутално шокиран до какво ниво тук хората са промити..
Дори тъпите американци разбраха че всичко е фейк в CNN и рейтинга на Байдън е на червено(под 37%). Тук британците си плащат "такса съчувствие " за по-скъп бензин. Плащат си хората които ходят на работа, защото метрото стачкува..
Искат да воюват моля ти се. Келешите също като украинските келеши са играли твърде много Call of duty и сега живеят в един виртуален свят.

- Toва е гражданска война, в която никой няма право да се меси
- Европейското лицемерие си пролича, след като през цялото време нищо не казваха за Донбас, а сега блокират руски сайтове и телевизии. Да, ама никой не знае, че там от 8 години има западни, разследващи ИСТИНСКИ журналисти, които държат цялата истина.
- Когато всичко това приключи Руснаците ще покажат сателитни снимки и видеа от всичките операции и нацистите ще бъдат изправени на МЕЖДУНАРОДЕН съд

Най гнусното за мен е, че въпрекия, че знаят че са в помията и се изложиха пред целия свят! (Света не е само Европа и САЩ) европейци и американци още повече се набиват в нея. Със цялата тази пропаганда и още повече се излагат..

Хитлер по този начин е накарал милиони да отиват на война Използвал е инфлацията като предтекст, и евреите като жертва.. Сега инфлацията идва, а украинците са прекрасната жертва. Да, ама този път Путин ги изпревари.

Z

15.   14 - И чий го дириш ти в калпавата Англия ами не в Масква или Северна Корея? Ако е за пари, тъкмо сега и курсът на рублата е много висок.

16.   15, а ти като толкова се кефиш на прекрасната Европа що не си там? И ако си там , какво изобщо ти дреме за някакъв български сайт като този ? Гледай си там еврогейските ценности и не се занимавай нито с рашата , нито с Ганьовците ..То за тебе е все едно .

Z