Споделена история от Семейство

Искат да ме изгонят от вкъщи
Здравейте! Имам огромен проблем- искат да ме изгонят от вкъщи. На 17 години съм, няма къде да отида. Скоро ще ми събират багажа. Не знам какво да правя, в пълна безизходица съм. Обмислям самоубийство. Отчаяна съм. Помагайте!

Коментари

1.   Ако си в някой по-голмя град, кандидатствай за работа в някоя от гоелмите вериги - Била, Лидъл, Т-Марет, Метро и прочие. В някои от тях е гърч, ама няма нищо общо с гърча, дето ще го изживееш, ако спиш на улицата 3-4 вечери, повярвай ми. Другото е, че винаги има кафета и кръчми, дето търсят сервитьор, бармани, готвачи и чистачи.

Засега, ако можеш, кажи за проблема на роднини и приятели и виж, дали някой няма я стая, я диван, може д асе намери и някаква работа. Може да е дори в друг град.

Преоритетите са ти два - намери си работа и започни да събираш за жилище. Повечето места в странта, все ще намериш, ако не апартамент, то поне стая за 150-300 лева, в зависимост от това, къде живееш.

2.   Виж,напърво време се успокой,знам че може да ти е тежко но наистина опитай да се успокоиш.След което си намери каквато и да е работа за да имаш все пак източник на доходи,оттам насетне сама ще се оправиш повярвай ми!!!!

3.   Не казваш защо искат (кои) да те изгонят от вкъщи. Кой и двамата ли родители искат да те изгонят. Ако е така ти сигурно си непоносима с твоето поведение. Няма как родители да искат да изгонят дъщеря си, и при това на 17 години, ако тя е добра дъщеря и има прилично държание. Не казваш цялата истина и историята ти ми прилича на една глупава измислица.

4.   Защо са ти насъбрали толкова ? Каква е причината, никакви подробности не казваш, няма как да получиш адекватен съвет.

5.   Както удобно пропусна причината за това изгонване. Пушиш, пиеш, бременна си, дрогираш се, държиш се зле? Харчиш много ? Коя от всичките е? Едва ли на вашите ей така им е скимнало от лошо сърце или да се помрачили изведнъж.
Ако имаш приятелка, остани при нея за няколко дни.

6.   Във веригите за бързо хранене от рода на КФС наемат непълнолетни на драго сърце. Кандидатствай в нещо подобно ,парите не са много ,но няма удръжки и ще имаш безплатна консумация и ваучери за храна. При търсене на квартира съветвам такава ,в която ще имаш съквартиранти и ще си делите наема и сметките ,във фейсбук със сигурност има такива групи. Можеш да се обърнеш и към закрила на детето ,тъй като още си непълнолетна.

7.   До 5 - Заради каквото и да е, казао е, че ще има гонене. Като те нагрочат еидн път, вече е ксъно. Въпросът е, какво ще се прави след това.

8.   Единствената причина, поради която съм чувала някой да прави подобно нещо е наркомания. Син наркоман, който тормози, заплашва с нож, краде и изнася всичко от къщи и за да прекратят тормоза над другото си дете, родителите вдигат ръце и го изгонват.
Нали се сещаш, че никой не се събужда накриво и просто така решава да изгони детето си? Обясни ситуацията и може да получиш по-адекватни съвети.

9.   Няма как да те изгонят преди да навършиш 18. Ако тръгнат да те гонят на 17, викни полиция и се обади на защита на детето.

10.   Виж слънце, ти си на 17. Ако се случи така, че да те изгонят, отиди при приятелка, при гадже (ако имаш) Вен като малък лично са ме плашели с изгонване от къщи. Бях дори и по- малък от теб. Майка ми беше тази, която когато имах провал в училище ме заплашваше с изгонване. Вече като станах на 19- не ми пукаше дали ще ме изгонни или аз сам ще напусна апартамента, който имам в България. Казах си тогава - каквото ще да става, няма да се откажа да си търся работа. На 21 се изнесох и сега 8 години живея самостоятелно, и имам гадже, което ми помага. Скоро ставам на 29 и като чета такива теми за деца - изгонени от родителите им, това ми напомня на моите случаи. Не знам кой нормален родител ще си изгони детето от къщи. Няколко дни бях на улицата, но си ходех на училище.

11.   Веднага си намери работа и започни да събираш пари. Потърси си стая квартира. Или ако имаш баба и дядо отиди при тях. Но веднага започни работа, за да имаш свои доходи. Не е лесно, но ще се справиш.

12.   За да искат да те изгонят, значи си им скъсала нервите. Виж си поведението и го промени. Никой не е длъжен да те търпи. Казвам ти го като майка на тийнейджърка, която беше на ръба да я изгони от къщи.

13.   Не мога да разбера какво е виновна авторката, номер 12. Някои родители просто са с извинение ограничени хора, които не обичат децата си. Но нека се повторя: Мен също са ме гонели от къщи, но не ми пукаше, дори не обвинявам нашите за това. Аз само забележки носех а и още учех. Майка ми например, също е била гонена от къщи, когато биба на същата възраст, заради гадже по- голямо от нея с 5 години, че и алкохолик. После майка ми живяла известно време при нейна съученичка. Но такива са били времената. Всеки е бил на 17 години. Не забравяйте, че и вие сте били деца. Поздрави Номер 10

14.   съгласна съм с номер 13.

15.   дори и да имат причини не могат да го направят защото си непълнолетна.

Обади се на закрила на детето.