Споделена история от Други

Кога най-после ще престaне тая малоумщина със смяната на час
Някой знае ли, че не издържам вече? Днес съм като маносан.

Коментари

1.   И аз това се чудя. Прости управляващи не могат да седнат и едно постоянно време да въведат, та какво остава за останалото. Лично аз си харесвам лятното часово време и миналата година даже и не местих часовниците, останаха си с час напред. Супер ми беше така, понеже и бачкам от вкъщи. За това и тази година доста по-лесно приех "промяната" защото реално за мен не е промяна. Да въведат лятно за постоянно и точка. Ако ми питате защо не зимно, защото не желая лятото да ми се развиделява в 3 часа през нощта. Не съм от кокошките, обожаващи ставането при зори и лягането в 8. Плюс това горещините ще започват от ранна доба, ако се въведе зимния час, така че по-добре летния да си остане.

2.   1. - НЕ ВСИЧКИ РАБОТИМ ОТ ВКЪЩИ!
Ако се въведе зимното (астрономическото) - лятото ще си ставаш, ако искаш 1 час по-късно, ако искаш 1 час по-рано (за да ти е както досега).
Ако се въведе лятното: зимата /тези, които трябва да сме на работа 8:00/, ще трябва да излизаме с 1 час по-рано, когато е най-студено и най-тъмно!

3.   Отдавна трябваше да разкарат това измислено лятно време. Не се търпи просто. Доколкото знам беше нужно целият ЕС да реши, тоест България самостоятелно не може.

4.   През 2019 г. Европейския парламент прие предложение на ЕК за спиране на практиката да се местят стрелките, но страните още не се разбраха кое време да остане.

5.   Бюрократите в Брюксел не могат да се разберат, какво да правят и покрай коронакризата съвсем замразиха темата. Едва ли някой знае със сигурност, кога ще спрат да тормозят хората

6.   Не, но според мен никога, защото е още една система за контрол, а никой не обича, да изпуска контрола.

7.   Ако ще остане зимното време, предпочитам да се мести часа. Ако няма да се мести, да си остане лятното. Учудвам се, че има хора, искащи зимното. Демек лятото вечер в 8-9 ще се мръква и ще ти се скъси деня. Тъкмо ще захладнее и ще стане за разходка и ще се е мръкнало. А в същото време тъкмо си легнеш да спиш и след 2 часа вече започва да съмва и повечето време ще спиш на светло. И като за капак ще станеш вече в 30 градусова жега, а след 6-7 вече няма да може да спиш от жега. Абсолютно безумие. Не използваш ползвотворно нито деня, нито нощта. И много хора почти няма да могат да спят.

Единственото неудобство е, че зимата ще се съмва в 9, но пък вместо в 5 ще се мръква в 6 и ще се прибираш по светло. А не като къртица в тъмното. Сега както е зимното, и сутрин ходиш по тъмно на работа, и вечер се прибираш по тъмно. При лятно време поне вечер ще се прибираш на светло зимата. Аз примерно работя от 8 до 16:30. Тръгвам за работа в 7 по тъмно зимата, за да оставя детето на училище. Чак когато пристигна 8 без нещо, е горе-долу вече полутъмно. А вечер точно като замръква, аз трябва да тръгвам.

А колкото до това, че зимното било астрономическо, часа е величина измислена от човека и трябва да си го направим така, че да ни е най-удобно. На слънцето изобщо не му пука, когато е най-отгоре дали ще приемем, че било 12, 13 или 18 часа. Това си е изцяло наша интерпретация как ще си го нагласим за нас си. А то така или иначе няма как да бъде отгоре едновременно в цялата часова зона. В единия и край е отгоре в 13, в другия край 11:30 примерно.

16.   Така и така сме единствените които казваме "не " с кимане, само ние ползваме кирилица в ЕС, единствените русофили в НАТО и т.н. - да си сложим едно междинно , чисто българско време на половин час между зимното и лятното!

17.   Да се чуди човек, как никой не се сеща да даде предложение да се измести с 30 мин. напред спрямо астрономическото време и така да си остане. Според мен това би било най-разумен и оптимален вариант за всички сезони.

18.   Аз пък не мога да разбера какво е това "искам лятното" "искам зимното" Все пак времето е измислено така че отразява основните положения на слънцето - 12:00 ч е обяд, 0ч полунощ и т.н. Астрономическото време (зминото) е единственото правилно и нормално. Даже не разбирам защо трябва да се обсъжда кое искаме.
Освен това смяната през есента е доста по-приятна от тази пролетната. Значи сменяме веднъж на зимно, спокойни сме и никога повече не правим такава смяна.

21.   Няма подобно нещо като лятно време, то е измислено по икономически причини. Не разбирам защо се оплаквате, че деня щял да свършва по-рано. В миналото хората са си лягали като се стъмни, не са имали електричество да висят до 2 часа вечерта. Това лятното време е вредно за хората, защото въздейства отрицателно на нашият биологичен часовник. Плюс това да ставаш в 6 часа и денят ти да започва тогава е нещо хубаво и полезно, така че е препоръчително да усвоите този навик.

23.   21, какво значение има, важното е да ни е удобно и да ни служи. Друг вариант е да се промени работното време. Иначе е тъпо да съмва в 3, а да почваш работа в 9 по средата на дена в жегата. Или зимата да се прибираш по тъмно.