Споделена история от Други

Къде да си потърся работа в чужбина?
Здравейте! От доста време насам съм безработна, уви, тук просто няма какво нормално да се работи. Живея в малък град, има обяви само за продавачки, сервитьорки и робини в заводи. Работила съм ги тия неща, ама не са ми по нервите. В града всички се познаваме, където и да отида, все се намира някой, който да ми трови живота и да се прави на интересен. Работа иначе не ме плаши, каквато и да е, стига да не е свръхмизерна и експлоатационна. За съжаление, още нямам висше, уча го в момента. Имам средно специално по бизнес администрация. На начално ниво говоря английски, а го разбирам малко повече. Почти идеално се оправям с руския - говоря, пиша, разбирам. Къде да си потърся работа за лятото поне, готова съм даже веднага да замина. Не ме бърка каква ще е работата, стига само да не е крайно непоносима, да мии стигат 2 ръце и 2 крака и да не е мръсотия до ушите. Къде ще е по-добре да търся работа - чрез агенция, или сама? Не искам да ме мамят, още повече пък в чужбина. Който има опит, ще бъда много благодарна да сподели как, какво, защо и т.н. Целта ми е да правя поне 2-3000 лв на месец, ако е възможно. Трябват ми доста пари да се лекувам и за висшето. С българска заплата никога няма да мога да ги платя. Работи ми се много, не ме мързи, само ме е страх да не ме измамят. Много пъти се е случвало тук, в България, та какво остава за друга държава.
Например, много искам да помагам някъде, където има украински бежанци, само без да се занимавам с дечурлига. Те са рускоговорящи, но без връзки и висше никой няма да ме вземе за повече от бачкаторка в завод или берачка на плодове. Но това сега ми е на заден план. Най-много ме интересуват парите.

Коментари

1.   Можеш с английски и или български да си намериш работа в офис в аутсорсинга в Чехия, Словакия и Полша. Аз си намерих такава работа от сайта Profesia.sk

2.   Отвори сайт - примерно jobs.ie и чети какви работници се търсят. Най-добре е да търсиш директно в чуждите сайтове. Там ще направят кратко интервю с теб по телефона и ще решат. Така че се подготви за интервюто. От българските агенции горе-долу ми е позната Анонс. Но по-добре е да работиш дериктно с чуждите сайтове.