Споделена история от Други

От глад умри ‒ гъзар бъди!
Стана мода да има скъпи коли, скъпи маркови дрехи, скъпи къщи ! и скъпите екскурзии. Всичко това го виждам е навлязло в БГ градовете (големите градове). Как така ? всеки ли е бизнесмен ? или какво ? наши близки си зеха ауди Q8 за 100,000 хаха... те самите живеят в панелка и дори искаха пари от нас.

Братовчед ми ходил на почивка в Бали за 1 година разходите били 25,000 за една година.. а той ги е събирал тия пари (интересно мислене имат хората..)

Братовчетка ми си зела маркови и дизайнерски дрехи и ги носила за има няма месец и това е ? СЕРИОЗНО ??

Приятел на баща ми си купил къща в едно село за 300,000 лева, продал 2 имота за да я земи и се фука ? не знам..

И на вън гледам хора карат хубави и скъпи коли, но може да ги имат парите ?

Това... за мен е странно.. и аз мога да си позволя скъпи неща без проблем,но не искам да си губя парите за глупости..

Коментари

1.   Специално това за Бали не звучи зле. Поне ще се обогатиш една година и ще излезеш от сивото ежедневие за година. Пак е по-добре от това да се правиш на БМВ келеш или да си сложиш силикон.

2.   И аз се чудех до преди известно време, тъй като е в разрез с вечното оплакване от "бедност". После разбрах, че последното е част от народопсихологията, а не обективен факт.

3.   А, и повечето неща са повече "за пред хората".

4.   И аз искам да пътувам , ноо няма как да отида дори до Дубай .

5.   Всеки човек си е различен.

7.   1, така е, но една година ? ? 25,000 за мен се виждат бая пари за една година.. той по жени ли е ходил ? (ако е мъж де) заведения ?

не ги съдя хората ама... това е малко странно и глупаво за една дестинация толкова пари, че аз 25,000 ще видя ЕВРОПА !! да не говорим ще останат и пак ще видя нещо интересно.

Всеки си знае, може да му е било мечта да бъде една година .

9.   не знам, но аз никога не бих си зел кола толкова скъпа,че да изнемогвам.. ти буквално и ставаш РОБ !!. Колата, колкото по нова, толкова повече пари иска, като ламя ще гори. Предпочитам да ходя с най-старите дрехи и използван телефон от има-няма 10години, и да си ползвам я автобус я метро.. дори не пуша и не пия...

Единственото което си угаждам е 'Качествена храна" плодове и зеленчуци много месо, и други добавки което реално излиза скъпо за човек който е зел кола и изнемогва. Ако може да я подържа, добре !, но пак... няма смисъл (за мен)

11.   Комплекси са това и нерентабилно харчене на пари, които така или иначе нямат, обикновенно са на кредити. Манталитет. Потребителски и бедняшки. Възмущавай се щом така ти идва, но не прави като тия хора и така...

12.   Според мен е напълно нормално, всеки да си купи това, което е решил че най-много иска да притежава. За нас може да е тъпо хората да си купуват коли за 100 000, за онези, които си ги купуват, обаче е тъпо ние за какво сме похарчили нашите пари.
Парите са за да ни служат да си удовлетворяваме нуждите и ако даден човек реши, че се нуждае от 1 година живот в Бали и съответно може да си го позволи, защо не.

13.   Ами то колкот по-негрàмотни, толкоз пойче работи си зимат.

14.   За кола да се пръснат една камара пари и аз не го разбирам, ама за почивка или къща да си купиш не мисля, че е голяма глупост. Все пак веднъж се живее, а това да идеш някъде извън бг особено си е преживяване дето ще помниш цял живот. Къщата си е къща и е по-добре за къща отколкото за апартамент да се пръсне една торба с пари, защото земята върху която е къщата си е твоя, а апартаментът е парче във въздуха, блока недай си Боже падне вече нямаш нищо, къщата ако падне земята си остава твоя.

15.   12, прав си, но реално погледнато ако имаш САМО 100,000 и си земеш кола за тези пари.. колкото и да ти е хубаво това е временно щастие, разбира се, различни интереси и така всеки избира какво да прави с тези пари, но просто тези пари трудно ще се върнат ако този човек няма я бизнез я наеми и скрити данъци или кражби..

16.   Никога не бих дал 100 бона за "Ауди" или сходна марка, тъй като това е разхищение, особено ако ще трябва да се дават всичките спестявания само за това. Предпочитам да карам спортна кола за 1-2 милиона евро, защото ми е тръпка и е съвсем постижимо.

- Кифлоприземител

17.   14, от една страна е така, но от друга страна къща е много по-скъпа за поддръжка и тези разходи във времето правят земята отдолу безсмислена, защото си я изплащаш в пъти. Отделно си е голям ангажимент като време и нерви и който има къщащ и я поддържа, знае за какво става въпрос. Робия си е. А апартамента няма какво толкова да го поддържаш. На 2-3 г. му удряш една боя и на 15 г. сменяш дограми и шпакловка и евентуално настилки и врати. Ама къщата има двор, градина, покрив, стопански постройки евентуално, тревата трябва да се коси, пътеки, горади, порти, то е страшна работа. Аз съм имал къща и знам за какво става въпрос. Откакто я продадох се родих. А земята под нея струваше 6 бона. Голямата цена.

18.   В Бали за една година е супер! Че то на мен за една година в България не ми стигат 25000, и то за скромен живот!

19.   18, ако си в София.. ако си примерно от Бургас като мен .. скромно 15,000 до 20,000 стигат

20.   Наистина хората харчат за големи простотии. Вместо да дарят за Украйна.

21.   Сегашната система се нуждае от такива хора, консуматори подтиквани от своите комплекси които се превръщат доброволно в роби. Според мен е хубаво да има такава маса от хора, те захранват икономиката и банките със своите безмислени кредити, важно е просто аз и най близките ми хора да не сме част от тази маса. Както се казва всеки си носи кръста, никой не насила никого да харчи пари които няма за неща от които не се нуждае или най малкото не отговарят на приходите му.

22.   Всеки си харчи парите, както намери за добре, ако няма желание и не ги харчи за себе си винаги се намира кой да му ги изхарчи.
Веднъж се живее и който много се стиска си умира нещастен.

23.   20, да дадеш тези пари за оръжия, после Кирчо отива и купува.. дава го на един младок без опит, но той почва да стреля с парите ти и реално погледнато ти си убиец.. едно е да помогнеш, друго е да си тъп ама тъп като Киро..

24.   Да, безспорен факт е, че масово българите са суетни комплексари с дебилни отблясъци..

25.   Относно купуването на къщата и фукането, сигурен ли си, че човека се фука? Или просто споделя новата си придобивка, радва се, харесва да споделя на близки и приятели. Не е спрял някой случаен минувач и да му казва "хей, да ти се изфукам, купих си къща" - ти си негативно настроен и ти изглежда като фукане, но действително това е голяма стъпка да си купиш къща и щом е успял - евала. По-скоро изпитваш някаква завист.

Като цяло изпитваш определена завист, колкото и да отричаш. И не гледай до тогава степен в чуждата паница.

26.   23, ако не ги дадеш, пък младока ще умре. То същата работа.