Споделена история от Други

Да твърдиш, че комуникираш със Светия Дух
Привет!

Искам да Ви попитам, какво бихте помислили, за човек, който твърди, че комуникира със Светия Дух и че същия му казва, че трябва да се отмъщава/наказват хора за предишни техни деяния.
И прави това абсолютно парадно и открито.
Става дума за човек, който не е психично болен.

Та странен въпрос е, знам, но това е сподели все пак :)

Поздрави!

Коментари

1.   100 % за психиатрията. Това че не проява други особености не го прави този човек по-малко луд/а.

2.   Според мен може този човек да общува с демон а не със светия дух. Трябва да го заведете на църква.

3.   Наркотици или трева взимал ли е? Много често те отключват подобни "диалози" с когото се сетиш от отвъдното. Човекът със сигурност е за лечение. "Наказанията" не се организират чрез нареждания от отвъдното. Първо, че Светият Дух не се занимава с нас и второ в живота всеки получава рано или късно заслуженото, защото законите на кармата действат безотказно. Ако не в този живот, в следващия със сигурност. Заведете го на психиатър, докато не е заколил някого.

4.   Това е психичноболен човек.

5.   "Става дума за човек, който не е психично болен"

Това че още не е диагностициран, не значи че не е болен... Много бързо ще му сложат диагнозата, стига да го закарате на съответното място. Особено това което описваш, явно е опасен за околните, направо класически случай за психиатрията.

6.   Някакъв вид шизофрения. Както номер 3 споменава, хората употребяващи амфетамини развиват шизофрения също.

7.   Ако човек чува гласове които другите хора не могат да чуят той е луд. Ако гласовете му казват че той трябва да наказва хората е двойно луд и е не само за лудница, но трябва да е затворен сам в помещение в лудницата, за да не нарани другите луди, ако гласът на духа му подшушне такова нещо.

8.   Ако не е луд мога да кажа, че гледа много измислици по телевизията и чете подобни неща. Затова е започнал да си мисли, че са истина.

9.   Здравей :) Аз съм християнка и ти казвам, че този човек говори глупости. Да имаш лични взаимоотношения с Бог и да те води Духа е абсолютно противоположно на това, което този човек твърди. Святият Дух е свят. Учи те да прощаваш и да си смирен, да обичаш ближния като себе си - така както Исус обича нас. А не да отмъщаваш и наказваш. И какво има впредвид човека, като казва, че "комуникира" с Духа? Защото ако чува гласове, това не е добре. Бог говори чрез Библията, а не с реален глас. А този човек ако чете Словото, няма как да твърди, че трябва да се отмъщава.... Вкарай Библия в ръцете на човека, защото определено има нужда да чуе истинският глас на Духа. :)

10.   Дали коментарите ще се публикуват до края на годината?

12.   Напротив, точно психично болен си е. Просто не е ходил при специалист и за това няма диагноза.

13.   Диагноза Шизофрения.

14.   Като изключим първите 10 глави от Библията, които са част от книгата на Енох, всичко от Аврам нататък, до Новия завет е пълен сатанизъм. А Мойсей е бил точно като човека, който току що описа. АБСОЛЮТЕН сатанист. То не са черни магии, то не са жертвоприношения, то не е кръвосмешение, то не е робство за сребро, то не е избиване на хора, то не е расизъм. Неговия Бог му казва че ще изтреби този и онзи от земята. И накрая Мойсей (убиеца на египтянина) е именно човека който измисля принципа "Око за око, зъб за зъб "

Затова се е появил Иисус със принципа да си дадеш другата страна, като те ударят. Появява се точно там в Израел, защото тия изроди (из-род, т. е. кръвосмешение от един и същ род) вече излизат извън контрол.
За съжаление не постига много.. 12те фарисейски фамилии в момента са в апогея си.
Та и на Мойсей неговия Бог - Сатаната му е говорел и го е карал да мъсти навред.

Сигурен съм че твоя приятел се чувства и "богоизбран " :)

15.   До 14 - Сам си противоречиш, но както и да е. Това е втоарта тема, в която засичам глупсотите ти и си още по-жалък.