Споделена история от Други

Да посягаш на майка си???
Моля, публикувайте тази тема. Вече писах по въпроса. Излизам с едно момиче, което уж е много свястно, забавно, хубаво и умно. Обаче какво забелязах. Стоим у тях, и тя почна да крещи а майка си, да я обижда, и то пред мен. Стана ми много неудобно, опитах се да защитя жената, ама полза никаква. Горката, беше много смутена. После приятелката ми обясни че е удряла майка си, биела я е, крещяла й. А жената е стара и болна. Причерня ми. Как ще посягаш на собствената си майка? Да, вярно, че и онази много я тормози, ама това не те оправдава! Че да го прави и пред мен. Че и да ми разказва. Тя може скоро и ме да почне да удря. Психопатка ли е? За мен това не е нормално, нито морално, абе направо, престъпно си е отдето и да го погледнеш. Дали според вас тя не е психопат? Какво мислите?

Коментари

1.   Не е нормално

2.   Бягай! Социопати са такива, бягай!

Ж

3.   Не знам дали има диагноза, но със сигурност, това е човек, който лесно агресира и е сигурно, че ти ще бъдеш следващия. Излез от тези отношения. Момичето е простовато, въпреки че била нам каква си. Отделно от теб и майката, тя е такава към всички. Ще има проблеми с твойта рода, приятели, съседи, колеги и т. н. Непрекъснато ще й береш срама и ще се чудиш как да угодиш, за да не я ядосаш. Не бих могла да бъда с такъв човек, независимо какви други прекрасни качества има. Представи си, вашите деца какви ще бъдат с тази наследственост и в такава среда.

4.   Бий и шута веднага! Утре ако имате дете и на него ще посяга в товое отсъствие даже докладвай случая на жената в полицията тази е за затвора.

5.   Не, не е нормално, още по-малко да го правиш пред хора или да разказваш.
И мен много ме напряга майка ми, но не се е стигало никога до физическо насилие, нито от моя, нито от нейна страна.

6.   Имаш ли си за гадже момиче/жена с психически отклонения и тотална липса на връзка с реалността.

7.   Бягай! Бягай докато е време! Мой познат щеше да свърши в перманентна почивна станция "Покой", заради една такава.

Не си губи времето със социопати.

8.   Остави я. Запомни едно нещо, в това се убедих сам - колкото и да е хубава, ако характера и е боклук, не става. Имах бивша, която викаше на майка си, не знам да и е посягала, но са си викали доста. Момичето беше определяно като странно от хора, които не я познаваха добре, а след като и се нагледах и не можах да я изтърпя, накрая даже черпих, когато я оставих.

9.   Възможно е да е преуморена, да не си доспива, да са й са стоварили твърде много грижи и стрес.
Може да е била тормозена и подтискананот майка си. Не се заблуждавай, че "майка" непременно означава нещо хубаво и добро. Има и много страшни истории.
Виждала съм хора под ужасен стрес, които не приличат на себе си.
Отстрани е трудно да се прецени.

Говори с нея, обясни й, че не харесваш тя да се държи така с майка си, че не смяташ, че е редно . По реакцията й ще разбереш.

11.   Авторът- Благодаря.
Смятам да я оставя. Колкото и да е свястна, според мен в социопат. Не е боклук, не е лоша, но няма как. Това не мога да го гледам.
До последния - Може и да е така. Прав си. Но аз не искам децата ми да страдат. Сори!

12.   Не е и толкова мисъл, колкото факт. Използваш думи като социопат, не знаеш дори реалното им значение. Не е никакъв социопат, пораснала е явно в дисфункционална среда. Това се е отразило зле на психиката ѝ (не по нейна вина) и не е имала достъп до психотерапия или други такива услуги.

Дали е редно да посяга физически или другояче на майка си? Не, много ясно.

Знаеш ли какво е правела майчето преди? Не, едва ли, със сигурност не и всичко. Ако е била детето си? Малко пиянско насилие, някоя друга псувничка пред познати? Ако я е саботирала по някакъв начин, като нарочно да ѝ прецака връзка с някого? Ако я е е..вала след опит за самоубийство? Не, едва ли щеше да ти пука, така е с мамините момченца. Мама е свещена, нали? Сладур.

Не си прави труда с нея. Тяхната токсичност не ти допада, а и твоята лоялност към мама ще я накара един направо да повърне.

13.   Браво, авторе, остави момичето да си намери мъж, който ще е на нейна страна, ще се опита да я разбере и подкрепи, а няма да заема страната на майка и. Не искал бил децата му да страдат, чак ми стана смешно. От къде знаеш, че тя ще се държи с децата си по същия начин? Или че някоя, която обича майка си, няма да ги бие? Когато непознат се държи неадекватно или те тормози ще го изтърпиш 1-2 часа най-много и ще се тръгнеш. Но ако този човек живее с теб, с години, 24/7, да те видим теб дали ще имаш такива железни нерви и ще запазиш такова спокойствие. Съвсем нормално е в един момент да избухнеш. Кое уважавано, обичано и приемано дете ще бие майка си, и що за майка ще позволи такова отношение към нея и после ще се изкарва горката жертва и ще търси защита от приятеля на дъщеря си?
Хайде, взел си правилното решение, явно нямаш достатъчно твърд характер да се справиш с тази ситуация, бягай и си намери мамино момиченце, с което да си подхождате.

14.   Родителите трябва да се уважават. Дори и да не са се държали винаги добре, то са положили цял живот усилия да отгледат детето. Така че приятелката ти не е права. Като не й харесва да живее с майка си, да се изнесе на квартира. Нали вече е голяма. Така че е соиопат и ще бие и теб и дете, ако имате. Бягай докато е време.