Споделена история от Други

Фобия от цигани
Здравейте. На 18 години съм. Проблемът ми е, че не се чувствам много приятно, ако има цигани покрай мен. Притеснявам се дали ще ми направят нещо лошо. Въпросът ми е дали е нормално това според вас.

Коментари

1.   Напълно нормално. Аз имах приятели като цигани като дете, т. е. преди 20 и повече години и до днес ден съжалявам, съсипаха ми живота.

3.   Нормално е да се чувстваш така, защото самото им присъствие масово е натоварващо и някак излъчва агресия и примитивност. Извинявам се на малкия процент свестни роми, но факт - и аз не харесвам никак енергията, която често долавям в присъствие на циганите. Циганията не е етнос, а култура.

4.   Питай Българския хелзинкски комитет.

5.   Напълно нормално мислиш. Аз не съм расист и съм толерантен но годините и опита са ми показали, че от тях всичко можеш да очакваш. Винаги си имай едно на ум, когато около тебе има орки....

6.   Да. Когато бях дете се страхувах, но като пораснах страха мина.

7.   Единствения случай циганин да не ти навреди е когато няма удобният момент за това. Повече от нормално е.

8.   Спокойно - аз също имам фобия, но това е защото един такъв ме преби на работното място... Държавата естествено защитава тях, защото били уязвима група. Въпросния даже ползва общинско жилище...

9.   Чак фобия не, ама неприятни са. Шумни, лоша хигиена, винаги се движат на групи а и имиджа си върви пред тях.
Не познавам човек който да ги харесва.

10.   Номер 4, отличен 6 за тролене! Разсмя ме!

Авторе, нормално е като се има предвид всичко, известно ни за етноса им! Дори да нацелиш някакъв неземно добър, възпитан и услужлив циганин, ти няма как да го знаеш предварително, а те... не блестят с много положителни качества! Все едно някой да пита "нормално ли е да се притеснявам, че жива мечка ще ме изяде, ако се срещнем в гората" /жива е добавено, защото ако не е жива, въпросът би имал различен отговор/.

13.   Чак пък фобия... По-скоро аз изпитвам презрение, злоба, ненавист към тези орки. Видя ли повече от 2ма заедно, ръката ми моментално е на металната палка и чакам и най-малкия повод да я извадя и да ги налазя. Има и читави, но 90% са излишни и трябва да се мисли в насока как да се отървем от тях, във какъвто и смисъл да го разбирате. Ще дойде ден, когато тва ще стане, убеден съм. Не само тук, ами и в цяла Европа се напълни с тъпи, безполезни, грозни, миризливи и ненужни орки... Колкото и да се правят на толерантни един ден тва ще избие и Хитлер ще им се стори като анимационен герой...

14.   В нашето село са добри хора. Работят по кораби, връщат се и строят палати. По-богати са от българите. Затова и домовете на българите не представляват интерес. Като вървиш из селото виждаш обикновени къщи. Влизаш в циганската махала и онемяваш. Къщи с басейни, скъпи коли. Има и такива, които си работят в селото. Един от тях е най-усмихнатия и добродушен човек, когото съм виждала. Очисти нечий двор - дадат му 20 лева и е най-щастливия човек. И казва "първо ще купя шоколад на жената, че много обича сладко". Много пъти съм общувала с цигани. Никога не са ми навредили.

15.   И аз не ги харесвам и то не без основание. Като малък съм ял бой от цигани и са ме ограбвали два пъти. Винаги скачат по много на малко, защото са страхливи или ако не могат да се бият, вадят ножове.

Също така миришат. Дори тези, които поддържат хигиена пак си имат мирис. Неслучайно повечето кучета ги мразят, животните също усещат.

Не съм някакъв нацист, не им желая злото, но стоя на дистанция и предпочитам да нямам нищо общо с тях.