Споделена история от Други

Как да си го върна на един измамник
Здравейте.
Наскоро един майстор измами дядо ми като се възползва, че е наивен и му взе много пари за един ремонт.
Най ме издразни колко нагъл беше когато го конфронтирахме за калпавата му работа.
Надали съдебната система ще направи нещо затова ще трябва да се оправям аз.
Мисля, че най-добре ако му съсипя автомобилите.
Дайте други идеи.

Знам, знам... надали е най-доброто решение, но не искам да оставя нещата "ненаказани"

Коментари

1.   Направи му засада :)

2.   Пич, не е само у нас.
На западна граница с най-паралийската, неутрална държава в Европа, квартал от слепени по две къщи с 300 кв. м. градинки пред тях, шарлатани-майстори бол.
Звъни един да предлага всякакви услуги (разбирай = никакви) - добре, да излее бетонна плоча за градинска барака на двора, да изчисти, обработи, боядиса покрива…
Малиииии, да видиш ти резил…
Бетонната плоча издържа, но при първата градушка, покривът се олющи…
Една пенсионерка в съседство изгоря с 3000 евро за да й подкастрят живия плет в градинката…
Аз лично му направих такава никаква реклама на нашия нехранимайко, че повече не пристъпи до квартала ни…
Направѝ нещо подобно - разгони му фамилията като го оплюеш и му подбиеш репутацията…
Аз отдавна вече се махнах от това място, а покривът сигурно още се лющи…

3.   А ти де беше като се уговарял с тоя майстор? Възрастните хора трябва да се наглеждат. Младите трябва да се месят.
Твоето е след дъжд качулка. Как ще докажеш, че е имало измама? Според тяхната устна уговорка? Документ някакъв? Ако му потрошиш колата, само ти ще го отнесеш. Ако ремонтът е некачествен-трябва да викаш някой, който да докаже, че е некачествен.

4.   Според това за какви ремонти става дума най-лесно се връща като пуснеш анонимно слух за него, който слух да води до извода, че не може да върши такива ремонти. Слух, който да е достатъчно гаден, че да го остави без клиенти, но и да е труден за доказване, за да не може ей така да успокои хората, че е лъжа. Какво ти чупене на коли? Щом лъже хората, оставяш го без публика за лъжите му и сте квит!

6.   Ако знаеш къде живее, следиш го и когато е удобно - бой до посиране. Парите няма да се върнат, но кефа ще е гарантиран.