Споделена история от Други

Пари!
Здравейте. Ще се опитам да съм кратка. Чакам бебе, до сега всичко вървеше ок, но след всички покупки и наложилото се връщане на предишни заеми, сме в сложно положение. Само мъжът ми работи и не смогва за всичко. Общо взето останахме почти без пари. Трябват ми зимни гуми за колата, трябва още неща за бебето да се взимат, нямам дори джобни вече за сок например за вкъщи. И цялата обстановка много ме тревожи и не спирам да търся варианти като онлайн работа, нещо да продам, чудя се вече какво да направя. Положението е временно докато изчистим дълговете например до нова година живи и здрави ще се оправим може би, но до тогава какво да правя за някакви поне минимални пари някой има ли съвет не спирам да плача и да се ядосвам, че нищо не мога да направя.

Коментари

1.   Виж, ако може да те назначат на работа в някоя фирма, за да може да получаваш майчинство, да не работиш, само да те водят, а ти си плащай задълженията, взимай болнични
Вижте в социална дали могат да предложат нещо.
Може да предлагаш почасово гледане на деца, помощ за възрастни или нещо такова.

2.   Не знам какъв съвет очакваш - не работиш, имате разходи, а правите бебе. Поне да беше написала какво можеш да вършиш, професия, умения, че да те насочим към нещо. Ако не беше бременна, щях да ти пиша за почистване, сервитьорка или нещо подобно. Обаче за бременна не знам.

3.   Като нямате пари за кола, продавате колата. Ние имаме малко дете и не се глезим с кола. До нова година това твое тръшкане е чиста глезотия, ние така живеем постоянно.

4.   Ами Нова Година е почти на прага вече. Колко пари ти трябват до тогава? Нямате ли родители, (ти или съпругът ти), да ви помогнат.

5.   Няма да се оправите и след две нови години, не си прави илюзии. Затънеш ли веднъж с кредити, излизане няма. Ще изчистите едните и ще теглите други... Като се роди детето разходите стават още по-големи- бебешки храни, памперси, лекарства и т. н. Поне две години ще си в къщи. Мъжът ти да търси по-платена работа, помощ от родители, ако ви дадат. Като не можеш да поддържаш кола, спри я.

6.   Имате кола??? И се жалваш? Колата е такъв разход, че определено се води за лукс. Продавате колата и спирате да мислите за зимни гуми, застраховки, винетки, масло, части и гориво. Точка.

Ей това е... масово българина е като маймунката дето си пъхнала ръката в кратунката, и не може да я извади, ама не пуска орехчето.... Ама пуст социален статус де...

7.   Не искам да те критикувам, ама с какъв акъл правите бебе при положение че имате кредити за изплащане и само мъжа ти работи? Не знам какви сметки сте си правили...
Бременна е почти невъзможно да си намериш работа освен ако не е нещо от типа на детегледачка или помощ на възрастни хора. Не пишеш имаш ли някаква професия. Ако имаш професия виж дали е възможно да развиваш дейност онлайн.
За бебето ако са ви нужни още неща гледайте каквото можете да купите втора ръка или да ви подарят роднини или съседи това което вече не използват.
Поне още година-две ще сте така докато детето не стане по-самостоятелно и не почнеш някъде работа на пълен работен ден.