Споделена история от Други

Приятелска среща с хора от интернет
Здравейте, какво мислите по този въпрос. Имате приятели в интернет, които не знаете как изглеждат, но си пишете с тях, общувате си, правете си планове за среща, ако имат работа във вашият град. Някои хора мислят, че е опасно, понеже е възможно човекът да не е същият, за който се представя.

Коментари

1.   Шансът да попаднеш на психопат е сигурно към 1 процент...

2.   Отнасям се крайно скептично към познанствата в интернет, чатове, срещи и т. н. Нямам акаунти в соц мрежи. Колкото приятели имам, стигат ми.

3.   Няма лошо, само гледай срещата да е на обществено място, където има много хора, примерно заведение. Не отивай в дома на непознат, нито се качвай в колата му. Това е достатъчно, особено ако си пълнолетен.

4.   Когато бях ученичка нямаше Интернет, но си пишех писмас няколко човека/момчета и момичета /. Едното момиче все ме канеше да и ходя на гости, но понеже беше много далеч/София - Добрич /, родителите ми не ме пуска ха. С други две се срещнахме, когато ходих на екскурзия в техните градове. Изкарахме си много добре. После животът ни завъртя и изгубихме връзка за съжаление.

5.   Виждала съм се. Двустранно разочарование, което просто прецаква нещата и край.

6.   Имам повече приятели онлайн от колкото на живо. Бях скептична по въпроса заради нашите(те не знаят и по-добре да не знаят), тогава само ми говореха колко е опасно, но аз се срещнах с някои от тях така или иначе. С някои съм се виждала и преживяването е било уникално. Радвам се че не съм се разочаровала от тях на живо и наистина искам да излизам с тях по-често.

Един съвет от мен: Първите няколко пъти се срещайте на публучни места. Аз винаги съм се срещала с тях в града. Но имай на предвид че ги познавам от повече от 5 години и мога да им имам доверие така или иначе, но наистина може да е опасно.

Още еднин съвет: Ако този човек не ти е пращал негови снимки и не сте си говорили на фейстайм НЕ си и помисляй да се срещаш с този човек.

8.   Аз знаех как изглеждат, защото се запознахме по Фейсбук. Ами така срещнах някои от моите приятели в чужбина, други срещнах на една екскурзия.

9.   Когато бяхме малки играехме World of Warcraft и Counter-Strike. Тогава се запознах с много хора и с някои си организирахме срещи на живо. Някои от тях ми станаха приятели и в живия живот. А с част от тях все още даже се виждаме, а дори не играем игрите вече.