Споделена история от Семейство

Бебе-о да, ама как?
Здравейте. Аз съм омъжена повече от година. С мъжа ми правим опити за бебе повече от 8 месеца и нищо не се получава. Ходихме по доктори и те не намират проблем, но все не става. Чуех се дали някои не знае някакви бабешки методи за зачеване. Много искаме бебе и двамата, ама не се получава. Опитахме какво ли не, ако знаете нещо, моля помогнете. Всеки заслужава да има дете, защо при нас не се получава...
Благодаря предварително

Коментари

1.   Не се притеснявай, ще стане. Ние правим опити от 8 месеца. Има хора, които успяват след 3 или 4 години, други за 1 или 2. Разбира се има много случай след един месец. Недей да се отчайваш, млада си, здрава си, дори да не стане няколко години, има инвитро, със сигурност ще имате деца.

2.   Здравей :) защо не пробваш това: правите секс всичко както обикновено и когато мъжа ти се изпразни в теб си вдигни краката на стената високо по възможност не ставай от леглото или го направете в близост до стена ;) чувала съм че така се получава много бързо :) а и най-важното трябва да си изключително спокойна :)

3.   Бъди спокойна, от притеснение е най - вероятно!
бебо ще дойде, не бой се!

4.   Не се притеснявай, щом докторите са казали, че няма проблем значи ще стане, разбира се отиди и се консултирай и с други доктори. А и още нещо с мъжа ти не правете бебе, правете секс. Все пак ако искаш прескочи до манастира "Свети Мина" в София, като кажеш за какво отиваш на клисарката тя ще ти обясни какво трябва да направиш, после гледай като излезеш от манастира докато стигнеш до главния път ако се случи нещо необичайно молбата ти ще е чута.

6.   Един сигурен метод - Вземай противозачатъчни в продължение на поне 2 - 3 месеца и след това ги спри и започнете с опитите

7.   Изчислявай си овулацията, сега има и овулационни тестове и тогава работете най-много, тогава има и най-голяма вероятност да заченеш.
Лола

П.П. И се наслаждавайте на това, което правите, не мсилете постоянно за това дали този път ще се получи или не. Просто се радвайте на момента.

8.   Подкрепям Лола. Това с вдигнатите крака не е вярно. Вуйна ми така 2 години се е опитвала да забременее. Накрая си е казала, че не ? дреме и е заченала. След само още 2 години - 2 бебета с по 9 месеца разлика (Ужас! ).
Съседката си осиновява син от дом. Година-две по-късно забременява. Сега осиновеният ? син същност живее у тях, откупи половината къща от брат си, който е емигрант. И двете деца са ? еднакво мили.
Друг съсед - 10 години никакви деца, разведоха се - и двамата с новите си партньори си направиха деца.
Аз на твое място бих послушала Лола, бих пробвала още поне 6 месеца, наслаждавайки се на тялото на мъжа си и привилегията да правя секс без да се пазя и... ако до тогава не стане, бих си направила още изследвания. Но според мен просто сте прекалено нетърпеливи и не правите любов, а бебе. Така не става. Правете любов, бебето ще си дойде, когато то си избере.
Успех и много радост... в крайна сметка, в най-най-най лошият случай ще станете пак родители, но по друг начин... аз честно казано най-мното уважавам осиновителите и приемните родители, защото всеки може да прави секс и да ражда, но не всеки може да предложи дом на едно дете.
А.

9.   След секс остани легнала изв вр
Желателна поза- той отгоре
Секс по вр на овулация(12-17 ден от нач на цикъла)
Вероятността да забременееш е по-голяма, ако 2-та свършите едновременно(твоите контракции помагат на сперматозоидите да се придвижват по-бързо)
Хубаво е да си добре овлажнена(отново създаваш по-благоприятна среда)

Вс доктори ще ти кажат, че до 2 год се счита за нормално да се правят опити. След това си правете изследвания. Ако и 2-та сте ок, се прави изследване за съвместимост.

Бъди спикойна и мисли позитивно.
Ел