Споделена история от Други

Защо много гении не са се оженили?
Обръщам се към всички вас мъже и жени да ми отговорите според вашите разбирания защо много гении не са искали да се оженят и да създадат семейство. Тези от вас които разбират този въпрос в дълбочина моля ви отговорете задълбочено и разумно. Ако не знаете защо не са се оженили по-добре не отговаряйте. Ще ви посоча няколко имена на велики хора без брак и дори без интимни отношения. Вие помислете защо. Ето имената им:
Лионардо Давинчи, Бетовен, Емануел Кант, Исак Нютон, Волтер, Плато, Спиноза, Никола Тесла и още много други, които вие самите можете да намерите в интернета.

Коментари

1.   Прочетох за Бетовен - влюбвал се е в богаташки, омъжени и такива които не са го харесвали. Накрая явно се е отказал от жените, защото хигиената му уж била зле...

2.   Защото им е било много трудно да намерят сродна душа - жена на тяхното интелектуално ниво, жена, която да споделя техните възгледи. Околните са им се стрували елементарни, а и такива са били всъщност.

3.   Умните мъже не се женят.

4.   Може да е шокираща новина за теб, но мъжете са се женели с идеята да се грижат за жена и деца. За това им е заминавал живота - работа и отговорности покрай семейството. Включително са ходили по войни. За да се появи феминизмът днес и каже, че жените са били "опресирани" и не са имали "сексуална свобода"... Всеки мъж който се е опитвал да постигне нещо малко повече в живота, е нямало как да съвместява и семейни задължения. Айншайн примерно е бил женен, но е имал ужасен брак и се развежда дори по онова време. Боби Фишър, най-големият американски шахматист също се жени, но когато е в затвора, малко преди да умре.

Принципно исторически бракът е бил добър за посредствения мъж (т. е. повечето), да му даде някаква цел в живота. Да не седи по кръчмите цял ден да пие, или да ходи по проститутки. За мъже с някакви заложби, с някакви интереси, бракът е затвор и работа под нивото им... Естествено, не се говори за това днес, защото не се позволява да се появи някакво аналогично движение на феминизма за мъжка еманципация, щото ни се пробутва идеята, че мъжете са искали да се женят навремето... Напротив, моят дядо ми е разказвал как неговият баща го е притискал да се жени, и да не "лентяйства". Баба ми е тая която го е харесала и искала брак, и той е каза "да", за да направи всички щастливи. Откакто се пенсионираха, и трябва да живеят заедно по цял ден - не могат да се понасят...

5.   Даваш за пример гении живели векове преди нас, тогава ценностите на обществото са били различни. Гениите са недоразбрани и странни за съвременниците си, много често стават окачествявани като такива след смъртта си.

6.   Как защо?
Леонардо да Винчи е обвинен в содомия на 24г възраст, това загатва че сексуалната му ориентация не е много наред.

Имануел Кант е имал различни разбирания водени главно от идеализма-нематериалното, а жените са материални и имат материални нужди.

Исак Нютон бил сгоден, но се разделили, вероятно цял живот е търсил да изпита същата любов към друга жена, но не е успял.

Волтер е бил с прекалено голям нарцисизъм, дори не е харесвал баща си и си е измислил теория, че майка му го е родила от извънбрачната си връзка с мускетар, Баща му макар и богат, бил твърде обикновен човек.

На Платон не са ясни и доказани никакви семейни връзки, няма доказано дали е имал жена или не, не се знае дали брат му е по малък или по голям от него, дори има митове че баща му е потомък на царе, Дори самото име на Платон е предмет на спорове и не се знае с точност как се е казвал, ти искаш някой да знае жена му.

За Спиноза е ясно че е отлъчен от общността, няма как някой да даде дъщеря си на отлъчен младеж. Семейството му са бягали от инквизицията, младият им син има обезпокояващи равините размисли, което е наложило отлъчването им.

А Тесла е страдал от болести и халюцинации, надали е бил желан ерген.

7.   Има и гении, които са били женени, има и тъпаци, които са неженени.

8.   Изкарахте 90% от форумните потребители за гении от световна висота... А дано, ама...

9.   Като ти гледам правописа, малко вероятно е и ти да се ожениш/омъжиш/, нищо, че не си гении...

10.   Защото "Глупаците се женят, умните се омъжват". Руска поговорка.

11.   Гениите често са нърдове и не са привлекателни за жените. А Леонардо е бил гей.

12.   То по-добре да не знаеш, различни са причините:
Лионардо Давинчи - хомосексуален;
Бетовен - разпилян, набит мъж със следи от шарка по лицето, нехигиеничен, с опити за самоубийство (мисля, че това отговаря на въпроса ти);
Емануел Кант - асексуален, аутист, смята, че сексът и процесът на размножаване е само за животни, умира девствен;
Исак Нютон - медиците са на мнение, че е страдал от биполярно растройство или аутизъм, със сигурност е имал хронична депресия, във всеки случай е нямал развита емоционалност/ сексуалност, роден е 3 месеца по-рано, трудно е оцелял, почти не е спял и не се е хранил, посветил се изцяло на науката;
Волтер - този вече е напълно нормален, но за беда се е влюбил силно и е имал дълга връзка с омъжена жена, дори е имало дете, жената почива и Волтер изпада в тежка депресия;
Платон - живял е твърде отдавна и няма сведениия за личния му живот, но очевидно е бил за груповият секс и общи деца, така че може само да се предполага какви ги е надробил :D
Спиноза - със силно религиозно образование, аскет, отказва се от наследство, умира в 40-те, в лошо здравословно състояние, отдаден на науката;
Никола Тесла - неспособност за интимност, тъй като провежда много научни експерименти върху себе си, което довежда до физически патологии, има връзка с... гълъб (в главата си само, разбира се)

13.   Само глупаците и бездарните се женят. Губенето на време със жени е загубен живот. Ако тези мозъци бяха женени, нямаше да са известни таланти.

14.   За повечето си има конкретни причини, които нямат нищо общос геният им.

Леонардо да Винчи е бил чалнат артист и почти сигурно е, че си е падал по мъже. Дори и да си е падал и по жени, в този период от времето, е нямало как, да се ожени, ако вече я е имала стигмта. Имаше сериал за него, мисля че излезе 2014/15-а година и основният критицизъм беше, че макра, че показаха, че Леонардо е имал връзка с мъж и чувства към него, пак го засилиха, да се бори за жена.

За Платон (не Плато) - Не мисля, че има нещо общо с геният му. Ако погледнем учителят на Платон - Сократ, има данни, че Сократ е имал поне две жени, но още се спори по този върпос. За ученикът на Платон - Аристотел, знаем, че също е бил женен. Дори за мен е изненада, че от тримата, точно Платон не е бил женен, защото Сократ е бил доста груб, дори и по-модерни стандарти, а Аристотел си е... Аристотел.

Исак Нютон - Предполагам, че опитите м за брак пропадат, след каот е бил прекаелно отдаден на работата си, а ако този портрет е близък до реалността, само ще кажа, че едва ли е бил желан ерген.

Споноза - Еврейн, почти изцяло отхвърлен от общността си, през 17-ти век в Холадния. Дори и да се намери семейство, което да е готово, да позволи на дъщеря да се омъжи за него (което... да кажем малко вероятно), то със сигурност е щял да бъде отхвърлен от равините, което означава, че няма как да има брак. А за брак с протестанкта или католичка - забрави. Дори и да приемем, че някоя е била готово, да се омъжи за него, то той да приеме хритиянстовто, то проблемът е, че възгледите му са били също толкова проблематични за християните, колкото и за евреите.

Тесла, ако съдя по вискчо, което съм чел и видал за него, е бил непоправим работохолик. Не мисля, че в историята се срещат много хора, които да са били толкова фанатично отдадени на работата и идеите си. Някой го сравняват с Мъск (заради компанията за коли... основно), но разликтие са, че Тесла не му е пукаоло особено за бзинеса и социалният му статус. Т. е. нито е бил богат, нито е бил социален. Къде и как, еидн славянин да си срещне жена в чужбина, ако не излиза от лабораторията със седмици и не се знае, че под пари?

За трима в списъка имаме доста различни причини, да си нямат жени, а за Платон, просто не знаем...

Това ме навежда на мисълта, че геният може би не е конкретно свързан с брак и прочие. Като видиш "съвременните гении" - основно милиардери - Мъск, Гейтс, Безос (ок, поне за Гейтс знаем, че има талант с комютрите) виждаш, че и тримата са били женен. Даже псоелдните двама се разведоха наскоро след десетилетия. Може и да спорим за "гениалнстта им", но все пак не мися, че "геният" е отговорен за този проблем. По-скоро работохолизъм и факта, че доста от гениите си озволяват екстравагантни неща, които са меко казано странни.

15.   Има и много хора, мъже и жени, които едва ли попадат в категория "гении", не се женили, но за тях никой не е чувал. А и това понятие "гений" за мен е неясно и разтегливо. Наричат гении много хора с големи постижения и талант. А някой от тях с по-малък талант какъв е, малък гений?

16.   Защото са умни, хахахаа

17.   Защото са били гении.

18.   Защото са били хора с развита интелигентност и принципи, а това е много отблъскващо за повечето жени. Мъжката умозрителност е лош знак в женските представи. Такъв мъж е труден за манипулиране. Той ще усети всяка нередност. Ето, у нас всеки неможко и глупендер е семеен или обвързан. Почти няма мъж дето да си тежи на мястото.

19.   Защото идеите идват в самота. Тогава си най-отворен и към възприятия от вътрешния си свят, който е безкраен извор на вдъхновение.

20.   Защото един гений като Нютон, Никола Тесла, Шопенхауер, Спиноза или който и да е груг гений той няма за какво да си говори с една ограничена жена. Гения постоянно мисли, а жената постоянно стои пред огледалото. Гения няма време за губене в празни приказки със жените. Ако прочетете книгите на някой гений ще видите с какво им е зает разума, а трудовете на гениите са неразбираеми за жените.